↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Korekcja rozstępów

dr Ilona Osadowska · 2017-02-05 (akt.)

Rozstępy występują stosunkowo często, nawet u młodych kobiet ze zdrową skórą. Szczególnie kłopotliwy jest, gdy dochodzi do silnych przebarwień oraz wyraźnej zmiany struktury skóry. Obecnie stosujemy nowe, skuteczne metody - Infini oraz laser frakcyjny CO, które przy cierpliwości pacjenta pozwalają całkowicie usunąć rozstępy.

Oczekiwane efekty i cel leczenia

Celem leczenia rozstępów jest ich rozjaśnienie, wygładzenie oraz wyrównanie struktury skóry. Rozstępy uważane są za problem trudny do całkowitego zlikwidowania. Obecnie stosowane metody, szczególnie Infini oraz laser frakcyjny CO2, pozwalają osiągnąć niewiarygodnie dobre efekty, pod warunkiem cierpliwego kontynuowania cyklu leczenia. W większości przypadków będziemy w stanie uzyskać wyraźną poprawę już w pierwszym etapie leczenia.

Jak rozpocząć leczenie

Leczenie rozpoczynamy od konsultacji. Omawiamy wtedy dolegliwości oraz oczekiwane efekty, dobieramy najwłaściwszą metodę leczenia lub ich zestaw oraz planujemy przebieg leczenia. Wykluczamy także ewentualne przeciwwskazania.

Wybór metody

Dobierając metodę leczenia bierzemy pod uwagę cechy skóry pacjentki, rozległość i stopień zastarzenia zmian oraz miejsce w którym rozstępy występują. Wyróżniamy też kilka faz tworzenia rozstępów, które wymagają odpowiedniego podejścia. Do dyspozycji mamy kilka sposobów leczenia.

Najlepsze metodu to zabiegi Infini - minimalnie urazowe, ale bardzo skuteczne, oraz mocne i agresywne zabiegi laserem  frakcyjnym CO2.

Wśród pozostałych metod godna uwagi jest liposukcja laserowa LipoLife. Metoda ta polega na naświetlaniu laserem opd wewnątrz, który oprócz usuwania tkanki tłuszczowej silnie stymuluje odbudowę i odnowę skóry. W przypadku typowych rozstępów po ciąży lub na udach uzyskujemy dobrą poprawe estetyczną w miejscu poddanym zabiegowi.

Do wnętrza skóry można także stosować mezoterapię z dobranymi odpowiednio witaminami i minerałami, lub mikroiniekcje specjalizowanych preparatów do rozstępów, jak np. Placentex i Plinest.

Cykl leczenia

Cykl leczenia obejmuje od 3 do 4 zabiegów Infini, lub kilka zabiegów laserem frakcyjnym CO2. Wykonujemy je nie częściej niż co 4 tygodnie, w praktyce odstępy moga być większe, szczególnie w przypadku Infini. Zarówno po laseroterapii frakcyjnej jak i po Infini, poprawę zauważymy już po pierwszym zabiegu.

Koszty leczenia

Koszty leczenia są zróżnicowane zależnie od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi. Zabiegi Infini sa droższe od laser o 200 zł z powodu jednorazowych końcówek zabiegowych. Pojedynczy zabieg laserem frakcyjnym kosztuje od 490 zł do 2500 zł.
Zabieg Infini kosztuje o 200 zł więcej więcej od lasera za ten sam obszar.
Mezoterapia kosztuje od 440 zł za pojedynczy zabieg.

Kliniki:

Poznań, ul. Morawskiego 2C
Zobacz: mapa dojazdu

Szczecin, al. Piastów 30
Zobacz: mapa dojazdu

Warszawa, ul. Tarczyńska 20
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

 

Zespół lekarski

dr Ilona Osadowska, chirurg (Szczecin · Poznań · Warszawa)
dr Dorota Szostek, chirurg (Warszawa)
dr Dariusz Czerski, chirugr (Szczecin · Poznań)
dr Jolanta Wesołowska, dermatolog (Szczecin)

Więcej: ceny leczenia rozstępów.