↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Nowość - wchłanialne nici Aptos

dr Ilona Osadowska · 2017-05-24 (akt.)

Aptos to obecnie szeroka gama nici liftingujących, dostosowanych do poszczególnych zastosowań. Oferują unikalne możliwości korygowania opadających fałdów skórnych, typowo: chomików, podbródka oraz opadających policzków. Nowe nici wchłanialne dają także wyraźny efekt rewitalizujący skórę. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób rozważającyh chirurgiczny lifting twarzy, ale obawiających się dużego zabiegu.

Nici liftingujące Aptos. Ewa, zwiastun filmu. Maj 2017

Nici wchłanialne Aptos Light Lift 

Najnowsze nici bioabsorbowalne Aptos wykorzystują kwas polimlekowy, od dawna stosowany w medycynie m.in. do produkcji wchłanialnych nici chirurgicznych.

Wykorzystywany z dużym powodzeniem w medycynie estetycznej - kwas L-polimlekowy jest składnikiem aktywnym terapii Sculptra, dając doskonałe efekty biostymulacji i biorewitalizacji skóry. 

Nowe, wchłanialne nici Aptos łączą oba zastosowania, łącząc efekt mechanicznego podciągnięcia i modelowania skóry oraz rewitalizację i odbudowę struktury, podobnie jak terapia Sculptra.

Nici trwałe Aptos

Wykonane z polikaprolaktonu, od lat służącego do wytwarzenia nici chirurgicznych. Oferują najdłuższy czas utrzymywania efektu rzędu 5 lat.

excellence-visage-obraz
Kto jest dobrym kandydatem do zabiegu

 

 • zapadnięte lub obniżone policzki,
 • opadające kąciki ust,
 • podwójny podbródek,
 • linia żuchwy zlewająca się z szyją, oraz
 • wyraźnie obniżone fałdy skóry żuchwy (chomiki) - to typowe zastosowania. Nici Aptos dają szczególnie dobre efekty u osób z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury twarzy i utraty jędrności skóry. Umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy także w przypadku wyraźnych zmian starzeniowych.
dr Ilona Osadowska, chirurg

Nowa generacja nici Aptos oferuje natychmiastową poprawę owalu twarzy oraz długoterminowe działanie rewitalizujące. Wspaniałe efekty, zbliżone do chirurgicznego liftingu twarzy, osiągane są za pomocą minimalnie inwazyjnego zabiegu wykonywanego ambulatoryjnie. Same atuty z punktu widzenia współczesnej, aktywnej kobiety.

dr Ilona Osadowska

Przeciwwskazania

Ostre infekcje, zmiany nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne.

Zabieg

Zabiegi te wykonujemy ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym. Typowy czas trwania zabiegu to 15-20 minut. Zakładanie nici wykonujemy za pomocą igieł lub kaniul przeprowadzających nici pod skórą w pożądany przez nas sposób. Po wykonaniu zabiegu oceniamy efekt, który w pewnym zakresie możemy jeszcze skorygować.

Po zabiegu trzeba się liczyć z obrzękiem oraz powstaniem krwiaków. Miejsca przekłuć skóry - zazwyczaj 2 do 4 punktów - zabezpieczamy plastrem i maścią z antybiotykiem. Zabieg ten najlepiej zaplanować mając 2-3 dni wolnego lub przed weekendem.

Efekty zabiegu

Efekt liftingu widoczny jest od razu po zabiegu, natomiast wyraźną odnowę skóry zauważymy dopiero po 2-3 miesiącach. Przez najbliższe kilka dni efekt zabiegu nie jeszcze ostateczny, ponieważ zakłócony będzie przez obrzęk lub krwiaki. Dopiero po ich ustąpieniu i wchłonięciu będziemy cieszyć się pełnym efektem, który będzie się jeszcze polepszał wskutek działania rewitalizującego skórę. Trwałość efektu wynosi od 3 do 5 lat, w zależności od wybranych nici, aplikacji oraz indywidualnych cech tkanki. Nici można łączyć z wieloma innymi terapiami medycyny estetycznej, jak np. wypełniacze i miateriały biostymulujące.

Jak przygotować się do zabiegu

W przypadku nici istotne będzie takie zaplanowanie terminu, abyśmy mieli kilka dni wolnych od pracy i aktywności towarzyskiej. Po zabiegu mogą wystąpić krwiaki oraz wyraźny obrzęk. Mogą być widoczne nierówności skóry. Są to ekfekty przejściowe, które przeminą pozostawiając ładny efekt estetyczny. Przez pewien okres dolegliwości mogą być większe niż po zabiegach iniekyjnych.

Gama produktów Aptos i zastosowania

Asortyment składa się z nici włchanialnych w kilku gatunkach oraz długościach, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb oraz cech anatomicznych twarzy. Nici wyposażone są w zróżnicowane mikrowypustki, w celu dobrego zakotwiczona w tkankach miękkich oraz uzyskania mocnego mechanicznego liftingu tkanek.

 • Aptos Excellence - bardzo dobre nici, dające świetne efekty dużego liftingu twarzy, delikatne i minimalnie inwazyjne . Wyposażone w mocne mikrowypustki na planie spirali. Nici w cienkich kaniulach minimalnie naruszających tkankę. Długość 15 cm. W opakowaniu 10 sztuk.

 • Aptos Spring Soft - doskonałe nici z funkcjonalnością sprężyn, do liftingu dolnej części twarzy i okolicy kącików ust,

 • Aptos Thread 2G - nici z pętlą, szczególnie dobre do odtwarzania policzków. Nici posiadają mikrowypustki stabilizujące w tkance, obustronnie zakończone igłą. Mocny i trwały lifting. Zakładane z jednego wkłucia. W opakowaniu 2 nici.

 • Aptos Needle 2G - długa 50 cm nić, umożliwia wykonywanie pod skórą pętli, co daje szczególnie stabilne mocowanie. Nić łącząca się z dwoma igłami w ich środkowych punktach. Wprowadzane pod skórę jednocześnie, przez jeden punkt wkłucia. W opakowaniu 2 komplety nici, domyślnie po jednej na policzek lub żuchwę.

 • Aptos Elegance - podstawowe i skuteczne nici z mikrowypustkami, do liftingu twarzy, szyi, podbródka. Nici w kaniulach - prowadnicach. Opakowanie 2x 7 sztuk.

 • Aptos Nano Spring - niewielkie nici ułożone w sprężynkę, bardzo dobre do korekty opadających kącików ust oraz zmarszczek marionetek, nie ograniczając przy tym mimiki twarzy.

 • Aptos Nano Vitis - niewielkie nici do aplikacji w obszary skóry o dużej mimice, jak np. pod oczami oraz w kurze łapki.

 • Aptos Wire - do podcinania blizn, zarówno niewielkich twarzy, jak i dużych, np. pooperacyjnych brzucha. Pozwala wyrównać powierzchnię skóry wciąganą przez zrosty z położoną głębiej tkanką.

Ceny Aptos

Ceny podstawowego liftingu nićmi wynoszą typowo od 1,9 do 3,9 tys.
Zastosowanie najlepszego zestawu lub kombinacji kilku produktów w cenie od 4,6 do 6 tys. zł.

Dla modelki udostępniamy zabieg z rabatem 1000 zł.

Zapraszamy na konsultacje!

 

Kliniki:

Poznań, ul. Morawskiego 2C
Zobacz: mapa dojazdu

Szczecin, al. Piastów 30
Zobacz: mapa dojazdu

Warszawa, ul. Tarczyńska 20
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

Opinia lekarza

Nici Aptos oferują bardzo dobre efekty, ale uwaga - jest to zabieg dla zaawansowanych lekarzy i cierpliwych pacjentów. Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany na głębszych warstwach tkanki niż typowe zabiegi iniekcyjne. Wymaga gruntownej znajomości anatomii. Powinien być wykonywany przez chirurgów, lub dermatologów o dużym doświadczeniu zabiegowym. Jeśli obawia się Pani krwiaków lub nie może sobie pozwolić na niedoskonałości w wyglądzie przez kilka dni, być może lepiej będzie rozważyć inne zabiegi liftingujące.

Dr Ilona Osadowska prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie zastosowania nici liftingujących. Jest certyfikowanym trenerem Aptos.