↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Przed wizytą

dr Ilona Osadowska · 2014-07-24 (akt.)

dr Ilona OsadowskaJak przygotować się do konsultacji lekarskiej

W większości przypadków nie są potrzebne specjalne przygotowania. Panie używające makijażu nie muszą go zmywać, demakijaż możemy wykonać w gabinecie bezpośrednio przed wizytą. Dobrze jest przygotować pisemną listę uwag i pytań, by nie umknęły one podczas rozmowy. W przypadku gdy wykonywane były wcześniej istotne badania prosimy zabrać ze sobą ich wyniki. Jeśli przyjmujemy rzadkie lub nietypowe leki, najlepiej wziąć ze sobą ich opakowania. Jeśli pod kątem zgłaszanego problemu potrzebne będą specjalne przygotownia, poinformujemy o tym podczas umawiania wizyty. Jednym z takich przypadków jest np. epilacja laserowa, która nie może być wykonywana na obszarach opalanych na słońcu lub solarium w ciagu ostatnich 30 dni.

Konsultacja lekarska, wybór terapii, plan leczenia

Konsultacja trwa zazwyczaj 30 minut.  W tym czasie omawiamy zgłaszany problem, oczekiwania pacjentki, możliwe rozwiązania oraz istotne uwarunkowania. Zawsze badamy i wykluczamy przeciwwskazania. Uwzględniamy przy tym styl życia i pracy pacjentki oraz możliwości wykonywania zabiegów tak, by w możliwie niewielkim stopniu ograniczały one bieżące funkcjonowanie. Dobrze gdy od początku znamy przybliżony budżet, który możemy przeznaczyć na leczenie. Dzięki temu dobierzemy najwłaściwsze metody, które przyniosą optymalne efekty przy założonych nakładach. W przypadkach wymagających kilku wizyt, jak np. cykl zabiegów lub terapia łączona, przygotowujemy plan leczenia.

Jak przygotować się do zabiegu

Większość terapii medycyny estetycznej cechuje się niewielką inwazyjnością i nie wymaga specjalnych przygotowań. Przeciwwskazaniem do większości zabiegów skórnych są niezaleczone stany zapalne skóry. W przypadku ich występowania terapię rozpoczynamy od zaleczenia zmian. Przykładem może być trądzik - ewentualne usuwanie przebarwień lub blizn potrądzikowych rozpoczynamy od wygojenia aktywnych zakażeń.

Przygotowując się do zabiegu iniekcji  pamiętajmy, że w miejscu nakłucia zawsze może powstać krwiak. Aby ograniczyć ryzyko jego powstania, nie należy przyjmować aspiryny ani jej pochodnych a także żadnych niesterydowych leków przeciwzapalnych w ciągu kilku dni przed zabiegiem. Leki te zmniejszają krzepliwość krwi, co zwiększa prawdopodobieństwo powstania krwiaka w miejscu iniekcji. Zalecenia to dotyczy zabiegów związanych z nakłuciem, jak podanie botuliny, wypełniaczy kwasu hialuronowego, polimlekowego (Sculptra), hydroksyapatytu (Radiesse) a także własnego osocza bogatopłytkowego (Regeneris). Stosowanie kaniuli zmniejsza ryzyko powstania krwiaka, jednak nie wyklucza go całkowicie. Te same zalecenia obowiązują w przypadku małych zabiegów chirurgicznych, np. usunięcia znamion czy wycięcia zmian skórnych.

Pamiętajmy, że przygotowując się do terapii laserem lub IPL nie możemy opalać skóry w miejsu, które będzie poddawane zabiegowi przez min. 4 tygodnie przed naświetlaniem. Opalanie będzie nadal wykluczone przez kolejne 4 tygodnie po zabiegu.

Podczas umawiania Państwa wizyty przypomnimy o powyższych zaleceniach.

Zabiegi

Preferujemy nieoperacyjne metody zabiegowe, mało inwazyjne i nie wymagające oderwania od codziennych obowiązków zawodowych czy domowych. Metody nieoperacyjne są stosunkowo bezpieczne dla pacjenta, wyróżniają się minimalnym ryzykiem powikłań oraz łagodnym i przemijającym charakterem efektów niepożądanych. Większość zabiegów wykonujemy w ciągu 15-30 minut. Uwzględniając przygotowanie do zabiegu oraz ewent. znieczulenie, większość wizyt zajmuje 30 do 45 minut.

Znieczulanie

Przy zabiegach wymagających zniesienia bólu stosujemy znieczulenia miejscowe iniekcyjne lub w żelu działającym powierzchniowo własnej receptury. Nasz żel wyróżnia się bardzo krótkim, 15-minutowym czasem oczekiwania na efekt, nie wymaga obłożenia folią i nie obkurcza naczyń krwionośnych, dlatego jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób chcących szybko i komfortowo wykonać zabiegi laserowej rewitalizacji, epilacji itp.

Opieka po zabiegu

Po zabiegach iniekcji mogą wystąpić zaczerwienienie, opuchlizna, lub ewent. krwiak. Nie są one groźne, ale stwarzają dyskomfort estetyczny. Przy odpowiedniej opiece opuchlizna i obrzęk mogą ustąpić szybciej. Stosujemy rożne środki aby je uśmierzyć, odpowiednio do wykonywanego zabiegu. W przypadku najbardziej wrażliwych obszarów, jak np. usta, opuchlizna brzęk może być widoczna przez 2-5 dni, zależnie od indywidualnych cech organizmu. Po najmocniejszych zabiegach laserem frakcyjnym należy spodziewać się zaczerwienienia skóry i obrzęku przez okres 2-4 dni. Już na drugi dzień zaczerwienienie możemy zamaskować specjalnie dobranym pudrem, który oferujemy w gabinecie. Opieka polega także na większej dbałości o miejsca poddane zabiegom przez kolejne kilka dni tak, aby nie doszło do infekcj w miejscach nakłucia czy nacięcia skóry.

Szczegółowe zalecenia podajemy po zabiegu oraz podczas wizyty kontrolnej. Umawiając leczenie prosimy uwzględnić przewidywany czas utrzymywania się obrzęku czy zaczerwienienia tak, aby wybrać optymalny termin wykonania zabiegu.

Kontrola leczenia

Kontrolę leczenia prowadzimy zawsze po zabiegu lub ukończeniu cyklu terapii. Wizyta kontrolna jest bezpłatna.

Profilaktyka

Zachęcamy do wdrożenia zaleceń profilaktycznych.W wielu przypadkach profilaktyka ma duże znaczenie dla uzyskania wysokiej satysfakcji pacjentów. Jednym z nich jest leczenie schorzeń żylnych, innym przykładem wskazówki dot. opalania przy rewitalizacji skóry. Szczegółowe zalecenia otrzymają Państwo po zabiegu.

Dokumentacja medyczna

Prowadzimy pełną dokumentację medyczną leczenia, zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami w tym zakresie. Jest to jeden z filarów bezpieczeństwa pacjenta oraz rzetelnego wykonywania zawodu lekarza.

Prosimy o telefon, jeżeli ...

  • Występują objawy nie opisywane podczas konsultacji lub utrzymują się dłużej, niż uprzedzaliśmy przed zabiegiem. Jeśli cokolwiek po zabiegu wzbudza Państwa niepokój, prosimy dzwonić lub wysłać wiadomość SMS.

  • Nie mogą Państwo przyjść na umówioną wizytę?
    Prosimy o telefon w przeddzień. Przeniesienie lub odwołanie wizyty nie będzie wtedy dla nas żadnym kłopotem.

 


dr Osadowska telefon

Newsletter:


Poznań · Warszawa · Szczecin

Dr Osadowska Klinika Fanpage

Dr Osadowska Klinika Instagram

Dr Osadowska Klinika kanał YouTube