↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

VenoSteam - usuwanie żylaków parą wodną

dr Ilona Osadowska · 1260 · 2019-03-19 (akt.)
VenoSteam Lekarze, Kliniki Ceny Opinie

VenoSteamUsuwanie żylaków przy pomocy pary wodnej jest nową, chirurgiczną metodą leczenia niewydolności żylnej. Zaletami VenoSteam są możliwość usunięcia wszystkich zmian podczas jednego zabiegu oraz łatwość usuwania żylaków trudnych - dużych, rozległych i krętych. Korzyści uzupełniają krótki czas powrotu do pracy oraz mniejsze ryzyko powikłań w stosunku do laserowych metod wewnątrzżylnych.

VenoSteam aparat

Nowa metoda opracowana została i udoskonalona pod kierunkim prof. Rene Milleret, chirurga z Montpellier we Francji. Na świecie wykonywana od kilku lat, w Polsce stosowana od końca 2013 roku . W porównaniu do skleroterapii (obliteracji) pozwala zamykać żylaki znacznie większe i trudniejsze, a co najważniejsze - wszystkie, całkowicie, w trakcie jednego zabiegu. Podczas zabiegu VenoSteam nie podajemy do układu żylnego żadnych środków farmakologicznych, ale jedynie parę wodną. Dlatego nie istnieje ograniczenie ilościowe zabiegu, znane pacjentkom z zabiegów skleroterapii. Metoda VenoSteam nazywana była początkowo SVS (ang. Steam Vein Sclerosis).

W stosunku do laserowych metod wewnątrzżylnych zabieg VenoSteam jest mniej urazowy dla organizmu, co pozwala pacjentom szybciej wracać do pracy i codziennych obowiązków. Dolegliwości bólowe są niewielkie i mijają szybko.

Zalety metody VenoSteam

  • Jedyna obecnie metoda pozwalająca w trakcie jednego zabiegu skorygować wszystkie wymagające tego zmiany.
  • Możliwość zamykania żylaków trudnych, krętych i głębokich wraz z dopływami.
  • Minimalna urazowość dla organizmu, krótki czas powrotu do pracy.
  • Minimalne dolegliwości okołozabiegowe.
  • Znieczulenie miejscowe, powrót do domu od razu po zabiegu.

Kiedy do lekarza

Kwalifikacji do zabiegu dokonuje chirurg na podstawie wywiadu z pacjentem, po przeprowadzeniu badania USG Doppler kolor.  Wskazania do zabiegu VenoSteam są typowe dla leczenia chorób żylnych. Szczegółowych informacji udzieli lekarz podczas konsultacji lekarskiej.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pierwszym etapem jest obrysownie rozpoznanych zmian. Następnie lekarz przygotowuje wejścia do naczyń które zamierza zamknąć za pomocą cienkich portów podobnych do wenflonów. Okolice tych obszarów znieczulane są miejscowo. Wprowadzenie sond oraz iniekcja pary odbywa się pod kontrolą aparatu USG, dzięki czemu lekarz ma dokładny podgląd stanu naczyń, położenia narzędzi oraz postępów leczenia. W przygotowane wejścia wsuwana jest końcówka iniekcyjna, przez którą lekarz podaje parę wodną o odpowiednich parametrach (temp. ok. 110 st. C), za pomocą cienkiej końcówki, o średnicy ok. 2. mm. Zabieg jest stosunkowo szybki - pojedyncze iniekcje trwają nie dłużej niż minutę. Typowy czas pełnej operacji nie przekracza 60 minut. Dzięki znieczuleniu zabieg nie jest bolesny, a minimalna ingerencja powoduje że powrót do normalnego funkcjonowania następuje stosunkowo szybko. Po zabiegu pacjent wychodzi do domu.

Zabieg VenoSteam prof. Milleret, dr Osadowska, dr Napierała


Na zdjęciu: Prof. Milleret, dr Osadowska oraz gość przy zabiegu VenoSteam. Maj 2014 r.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu pacjent może być zaopatrzony w wyroby uciskowe, których zadaniem jest poprawić i przyspieszyć gojenie oraz utrwalić osiągnięty efekty. W miejscach poddanych zabiegowi mogą pojawić się niewielkie krwiaki, typowo jak po iniekcji. Przez co najmniej dobę należy powstrzymać sie od większego wysiłku - należy chodzić i funkcjonować normalnie, ale bez przeciążania. Jeśli pojawią się dolegliwości bólowe, wystarczą zwykłe środki przeciwbólowe. Powrót do pracy jest możliwy po 1-2 dniach od zabiegu

Kontrola i dalsze leczenie

Wizytę kontrolną umawiamy w ciągu 7-10 dni po zabiegu. Jeśli pacjent odczuwa potrzebę, zapraszamy na dodatkowe wizyty kontrolne, które są bezpłatne w okresie 30 dni po zabiegu. Po tym okresie oczekujemy ustabilizowania efetktów zabiegu, umawiamy konsultację zamykającą okres pozabiegowy celem oceny wskazań do ewentualnego dalszego postępowania. W niektórych przypadkach może być wskazane wykonanie uzupełniających zabiegów skleroterapii. Wydajemy także zalecenia profilaktyczne.

Jak zacząć leczenie

Pacjenci zainteresowani zabiegiem kwalifikowani są podobnie jak do innych metod zabiegowych. Niezbędna jest konsultacja lekarska, wykonanie badań krwi oraz badania USG Doppler kolor. W większości przypadków honorujemy opinię wydaną przez innych specjalistów chorób żylnych oraz badania USG Doppler kolor, po zapoznaniu się z ich treścią.

Koszty leczenia

Koszt zabiegu wynosi 3900 - 5500 zł i zależy od rozległości leczonych zmian. Zabiegi z zamknięciem safeny od 3900 zł. Konsultacje kontrolne są bezpłatne w ciągu miesiąca po zabiegu. Koszt konsultacji kwalifikacyjnej wraz z badaniem USG Doppler kolor wynosi 200 zł

Więcej: cennik

 

Kliniki:

Poznań, ul. Marcelińska 62B lok. 19 (parter)
Zobacz: mapa dojazdu

Szczecin, ul. Sowia 38
Zobacz: mapa dojazdu

Warszawa, ul. Tarczyńska 20
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

VenoSteam - lekarze:

dr Ilona Osadowska - kliniki Poznań · Warszawa · Szczecin
dr Mirosław Halczak - Szczecin

 

 


Czytaj dalej: Lekarze, Kliniki






Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage