Mikrodermabrazja

dr Ilona Osadowska · 113 · 2006-04-30
Proces ścierania zrogowaciałej warstwy naskórka metodą mechaniczną. Dokonuje się na dwa sposoby: przez ścieranie skóry sproszkowanym korundem podawanym urządzeniem pneumatycznym, pod odpowiednim ciśnieniem oraz z odprowadzeniem zużytego materiału, oraz przez ścieranie naskórka przez wibrującą płytkę z diamentową okładziną, napędzaną urządzeniem mechanicznym.
Mikrodermabrazja jest rodzajem mechanicznego peelingu z jednoczesnym stymulowaniem odnowy komórkowej. Jest metodą, która pozwala na stopniowe, kontrolowane mechaniczne usunięcie naskórka, warstwa po warstwie aż do uzyskania żądanego efektu.

W wyniku działania mechanizmu zasysania próżniowego, na którym oparta jest praca urządzenia, można zaobserwować dodatkowe efekty terapeutyczne: regenerację i uelastycznienie skóry, wzmożoną cyrkulację krwi w obszarze zabiegu, lepsze odżywianie komórek, wzmocnienie mechanizmów obronnych skóry, wzrost produkcji kolagenu i elastyny.

Wskazaniem do mikrodermabrazji jest: starzenie skóry - zapobiegawczo i leczniczo, fotostarzenie, zrogowacenia i prosaki, zaglębienia i nierówności skóry, skóra łojotokowa, zmarszczki i linie wyrazowe, plamy i przebarwienia, rozstępy, blizny pourazowe i bliznowce, blizny po trądziku, trądzik zaskórnikowy.

Widoczne rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Z każdą sesją efekty się potęgują, skóra staje się coraz bardziej gładka, miękka, elastyczna i świetlista. Nabiera zdrowego wyglądu i kolorytu. Wysoką skuteczność obserwuje się również w przypadkach, w których zawadzą tradycyjne metody kosmetyczne. Rozstępy i blizny stają się mniej widoczne, plamy i przebarwienia jaśnieją lub całkowicie znikają.





Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage