↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Usuwanie zmarszczek

dr Ilona Osadowska · 2017-01-17 (akt.)

Usuwanie zmarszczek to jedne z najbardziej spektakularnych zabiegów medycyny estetycznej, dające kobietom dobre samopoczucie i satysfakcję z młodszego wyglądu. Stosujemy szeroką gamę najnowocześniejszych produktów od wielu producentów. Nieoperacyjne zabiegi są w całości odwracalne, można je robić w każdym wieku i u większości osób. 

Usuwanie zmarszczek

 

Dysponujemy obecnie metodami, które umożliwiają całkowite usunięcie niemal wszystkich zmarszczek, jeśli skóra wciąż zachowuje jędrność oraz grubość. Jest to coraz łatwiejsze i rodzi nawet pewną pokusę nadużywania. Sztuką jest natomiast odtworzenie własnej urody kobiety sprzed lat, a więc osiągniecie efektu bardzo naturalnego, osiąganego dyskretnie i subtelnie. Naszym celem jest, by pacjentka czuła się młodziej, ale nie było widać jakichkolwiek śladów czy objawów ingerencji lekarza.

 

Oczekiwane efekty

Po dobrze dobranych zabiegach twarz powinna wyglądać na młodszą i bardziej optymistyczną, znika wyraz zmęczenia, zasępienia lub groźny wygląd. Czoło robi się gładkie, znikają zmarszczki śmiechowe i kurze łapki. Bruzdy nosowo-wargowe najczęściej ulegają znacznemu spłyceniu, a w wielu przypadkach można je usunąć całkowicie. Na wyraz twarzy bardzo wpływa okolica ust - podnosimy więc kąciki oraz spłycamy zmarszczki w ich okolicy, tzw. marionetki. Skutecznie spłycamy także nawet głębokie zmarszczki szyi. Kuracja bardzo poprawia samopoczucie pacjentek, które po zabiegach czują się o młodsze o 5-15 lat zależnie od skali problemu i dobranych metod. Ostateczny efekt widoczny jest po 7-14 dniach od zabiegu w przypadku zabiegów kwasem hialuronowych i botuliną, lub po nawet kilku miesiącach, jesli używamy metod laserowych lub biorewitalizujących.

Anna: moje doświadczenia z medycyną estetyczną

Moje doświadczenia z medycyną estetyczną. Anna, zwiastun filmu.
Styczeń 2017

Metody zabiegowe - odwracalne, nieoperacyjne

Stosujemy obecnie wiele metod nieoperacyjnego wygładzania zmarszczek - wypełnienia, zabiegi botuliną, biorewitalizację skóry, laserową odnowę, lifting termiczny, nici liftingujące, chemiczne złuszczanie, naświetlania. Podstawową są nadal dwie metody - podanie wypełniającego materiału medycznego (kwas hialuronowy) oraz zabiegi rozluźniające mięśnie toksyną botulinową (Botox, Azzalure, BoCouture). Atutem obu metod jest całkowita odwracalność efektów, ponieważ używane substancje wchłaniają się, nie pozostawiając śladów w organizmie. Nie wywołują też one alergii, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla pacjenta.

Biostymulacja

Metody wykorzystujące działanie biostymulujące to jedne z najbardziej zaawansowanych terapii medycyny estetycznej, a niewątpliwie najbardziej naturalne z nich. Działanie polega tu na zmuszeniu organizmu do wzmocnienia pożądanych przez nas procesów, jak np. wytwarzanie nowego kolagenu, celem odnowy skóry. Stosujemy metody wykorzustujące bądź substancje biostymulujące (kwas polimlekowy - Sculptra, polikaprolakton - Ellanse, peptydy biomimetyczne - Revofil), bądź działanie energii (lasery, mikroigłowy RF). 

Nici liftingujące

Jedne z najciekawszych zabiegów medycyny esetycznej, za sprawą wyraźnych i długotrwałych efektów. Dostępna jest bardzo dobra oferta nici Aptos wykonanych z materiałów wchłanialnych, mających dodatkowe działanie biorewitalizujące. Działanie likwidujące zmarszczki polega często na podciągnięciu ipadających tkanek, np. policzków, tworzących opadające fałdy. Dostęne są także nici o działaniu wspomagającym odtworzenie objętości wewnątrz wyraźnych bruzd, jak np. Aptos Vitis.

Wygładzenie zmarszczek przez wypełnienie i odżywienie skóry

Zabieg polega na podaniu pod zmarszczkę wypełniającego materiału medycznego. Stosowany tu Restylane realizuje dwie funkcje: podany śródskórnie wypycha i wygładza zmarszczki, zaś zawarty w nim kwas hialuronowy nawilża skórę, nadając jej młodszy i jędrny wygląd. Zabieg stosowany jest najczęściej w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, bruzd między brwiami. Restylane nie wywołuje skutków ubocznych, zawarty w nim kwas hialuronowy jest identyczny z naturalnym występującym w skórze. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka do kilkunastu miesięcy.

Terapia toksyną botulinową

Toksyna podana podskórnie rozluźnia mięśnie mimiczne, likwidując w ten sposób główną przyczynę powstawania zmarszczek. W wyniku tego, mięsień zostaje unieruchomiony, a skóra w wybranej okolicy zostaje wygładzona. Stosujemy ją głównie do likwidowania zmarszczek czoła, zmarszczki między brwiami (tzw. lwiej zmarszczki) a także kurzych łapek w okolicy oczu. Działanie leku jest okresowe, efekt utrzymuje się przez ok. 3 - 6 miesięcy. Po tym czasie mięsień ponownie wraca do pracy i należy ponowić zabieg aby utrzymać efekt estetyczny. Pierwsze zmarszczki znikają po 4-6 dniach, zaś po 2 tygodniach uwidacznia się ostateczny efekt zabiegu.

Inne zabiegi uzupełniające

Opisane terapie uzupełniamy w razie potrzeby innymi zabiegami wygładzającymi zmarszczki, które dobieramy indywidualnie. Po zabiegach zalecamy dermokosmetyki podtrzymujące i utrwalające osiągnięte efekty.

Jak rozpocząć kurację

Pierwszym etapem jest ocena stanu skóry oraz oczekiwania zainteresowanej osoby. Omawiamy oczekiwany efekt finalny, termin, w którym powinien on się pojawić oraz możliwości oferowane przez poszczególne zabiegi. Całość dobieramy uwzględniając zakładany na leczenie budżet.

Koszty

Zabiegi indywidualne wykonujemy wg cennika. W przypadku dwóch lub więcej zabiegów które wykonujemy w czasie jednej wizyty udzielamy zniżek pakietowych. Obowiązują one także przy zabiegach cyklicznych, zamawianych w całości. Przy kuracjach łączonych możemy zaproponować bardziej atrakcyjne ceny pakietowe.

Więcej: ceny zabiegów usuwających zmarszczki.

 

Kliniki:

Poznań, ul. Morawskiego 2C
Zobacz: mapa dojazdu

Szczecin, al. Piastów 30
Zobacz: mapa dojazdu

Warszawa, ul. Tarczyńska 20
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

 

Zespół lekarski

dr Ilona Osadowska, chirurg (Szczecin · Poznań · Warszawa)
dr Dorota Szostek, chirurg (Warszawa)
dr Dariusz Czerski, chirugr 
(Szczecin · Poznań)
dr Jolanta Wesołowska, dermatolog (Szczecin)