↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Powiększanie ust

dr Ilona Osadowska · 2017-02-05 (akt.)

Kobiety marzą o pełniejszych, zmysłowych ustach. Atrakcyjny kształt nadajemy im na kilka sposobów: uwypuklamy wargi, poprawiamy kontury, modelujemy łuki Kupidyna. Uzyskane efekty są bardzo naturalne, a upiększone usta są nie do odróżnienia od naturalnych warg.

Powiększanie ust

Powiększanie ust - oczekiwane efekty

Najbardziej pożądane jest nadanie ustom zmysłowego kształtu. Efekt taki osiągamy przez uwypuklenie górnej wargi w całości lub w środkowej części, podkreślenie konturu ust oraz wymodelowanie łuków Kupidyna (linia pomiędzy ustami a nosem), podając śródskórnie materiał wypełniająco-rewitalizujący. Jeśli zachodzi potrzeba likwidujemy pionowe zmarszczki palacza. Najczęściej podnosimy także kąciki ust, ponieważ nadaje to twarzy bardziej łagodny i sympatyczny wygląd. Możliwe jest nawet całkowite odtworzenie górnej wargi. Efekty są bardzo spektakularne - nawet niewielkie zabiegi upiększające usta dodają kobiecie atrakcyjności oraz młodzieńczego wyglądu.

Anna: moje doświadczenia z medycyną estetyczną

Moje doświadczenia z medycyną estetyczną. Anna, zwiastun filmu.
Styczeń 2017

Efekt widoczny jest od razu po zabiegu, jednak nie jest on jeszcze ostateczny. Najpiękniesze usta będziemy mogły podziwiać po kilku dniach, gdy obrzęk ustąpi, a kwas hialuronowy zwiąże wodę nawilżając wargi i zapewniając im jędrność i zdrowy wygląd.

Jak zaczynamy

Zaczynamy od konsultacji, podczas której omawiamy oczekiwania pacjentki i możliwości wykonania zabiegu, jak zawsze wykluczamy też przeciwwskazania. Po ustaleniu szczegółów możemy od razu przystąpić do zabiegu. Trzeba tylko pamiętać, że usta jako obszar bardzo delikatny spuchną na kilka dni. Warto więc dobrać termin zabiegu tak, by obrzęk ten nie przeszkadzał w codziennych obowiązkach czy życiu zawodowym. Najczęściej pacjentki na upiększanie ust wybierają piątkowe popołudnie.

Restylane Lipp

Zabiegi do wyboru

Do powiększania ust wybrałam specjalizowane materiały kwasu hialuronowego, dostosowane do budowy anatomicznej ust, zapewniające najlepsze i najbardziej naturalne efekty. Zabiegi z kwasem hialuronowym realizują dwie funkcje: materiał podany śródskórnie powiększa usta i wypełnia zmarszczki, zaś zawarty w nim kwas hialuronowy nawilża skórę nadając jej młodszy i jędrny wygląd.

Spośród dostępnych materiałów wyróżnia się Restylane Lipp, dający znakomite, naturalne efekty. Jego budowa jest dostosowana do budowy anatomicznej warg, a czas utrzymywania efektu sięga nawet 18 miesięcy.

Dostępne są także inne specjalizowane materiały - Teosyal Kiss, Emervel Lips, Juvederm Smile, Stylage Special Lips, Revanesse Kiss. Możemy także stosować uniwersalne materiały z kwasem hialuronowym, jak np. Restylane Classic. Jest on nieco tańszy i występuje także w mniejszych opakowaniach. Jego zastosowanie może być uzasadnione w przypadkach, gdy mamy do zrobienia tylko niewielkie poprawki, do których wystarczy 0,5 ml materiału.

 

Powiększenie i modelowanie ust - zbliżenie

Dla pacjentek szybko metabolizujących kwas hialuronowy możemy zaproponować specjalny środek wydłużający czas trwania efektu.

Na rynku stosowane były dawniej wypełniacze oparte na związkach akrylu, które dłużej zachowują efekt wypełniający. Nie polecamy ich jednak z kilku powodów, które na życzenie wyjaśnimy podczas konultacji.

Koszt zabiegów

Regularna cena zabiegu z Restylane Lipp wynosi 1290 zł, wszystkie podatki wliczone. Zabiegi pozostałymi materiałami dostępne są w cenach od 690 do 990 zł. Dostępne są zniżki oraz okresowo organizowane akcje promocyjne, o których informujemy na stronie internetowej.

Szczegóły w cenniku nieoperacyjnego liftingu twarzy

Szkolenia dla lekarzy
Dr Ilona Osadowska jest certyfikowanym trenerem Restylane dla lekarzy zainteresowanych szkoleniem i doskonaleniem w zakresie pełnej gamy materiałów Restylane.