↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Blefaroplastyka - korekcja powiek

dr Ilona Osadowska · 501 · 2018-06-26 (akt.)

Blefaroplastyka jest chirurgicznym zabiegiem korygującym estetykę w obrębie powiek. Wykonywany jest na powieki górne - u osób z wyraźnym nadmiarem skóry, lub na powieki dolne - w przypadku nadmiaru wiotkiej skóry, lub przerostu tkanki tłuszczowej dającej wrażenie opuchlizny.  Zabieg usuwa dyskomfort estetyczny lub ograniczenie pola widzenia.

Blefaroplastyka - chirurgiczna korekcja powiek. Dr Piotr Krzywicki. 2018-01

Blefaroplastyka powiek górnych polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry powiek. Zabieg planujemy i wykonujemy tak, by uzyskać najlepszy efekt estetyczny oraz minimalny ślad. Najczęściej chodzi nam o otworzenie okolicy oka, usunięcie nadmiaru skóry utrudniającego makijaż, lub wręcz ograniczającego pole widzenia. Często powieki są lekko niesymetryczne, wówczas zabieg planujemy tak, by skorygować różnicę. Zabieg planujemy zawsze indywidualnie i dopasowujemy do  rysów twarzy. Linia cięcia ukryta jest w zagłębieniu powieki i pozostaje niewidoczna. 

Blefaroplastyka - zaplanowanie zabiegu

W trakcie wstępnej konsultacji badamy stan i potencjał skóry, omawiamy oczekiania pacjenta oraz określamy możliwości ich realizacji. Przed konsultacją zlecimy wykonanie kilku badań krwi, które potwierdzą nam ogólnie dobry stan zdrowia oraz możliwość bezpiecznego wykonania zabiegu.

Blefaroplastyka laserowa

Wykorzystanie nowoczesnego lasera pozwala nam znacznie poprawić gojenie oraz poprawić komfort pacjentów po zabiegu. Laser wykorzystujemy do cięcia skóry, a następnie koagulowania pola zabiegowego. Ogranicza to znacznie krwawienie, przyspiesza gojenie i zmniejsza dyskomfort występujący przez kilka dni po zabiegu. 

Efekty plastyki powiek 

Pierwszy etap gojenia trwa od kilku dni do 2 tygodni. Przez kilka tygodni będzie nam towarzyszył obrzęk - początkowo wyraźny, następnie stanie się on słabo dostrzegalny i nie będzie nam już przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu. Po kilku tygodniach obrzęk ustąpi całkowicie, najczęściej w sposób niezauważony. Blizna będzie nieco pogrubiona w okresie pierwszych tygodni po zabiegu. Po 10-14 dniach będzie można ją ukryć pod makijażem. Po kilkunastu tygodniach będzie trudna do dostrzeżenia nawet gdy powieki są zamknięte, a następnie zaniknie całkowicie.

Zabieg, znieczulenie

Blefaroplastykę wykonujemy z zastosowaniem lasera CO2, którym wykonujemy cięcie, a następnie  koagulujemy pole zabiegowe. Zabieg składa się z kilku etapów - planowanie, znieczulenie, cięcie oraz szycie. Łączny czas wynosi ok. 1- 2 godzin. Zazwyczaj najdłuższym etapem jest szycie skóry po zabiegu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z opcjonalną płytką sedacją.

Ceny

Laserowa plastyka powiek górnych od 3200 zł. Klasyczna korekcja powiek dolnych od 3650 zł. Obie powieki razem z rabatem. 

Lekarze, Kliniki

Kwalifikacje prowadzi dr Ilona Osadowska w Szczecinie, Poznaniu i Warszawie. Zabiegi wykonuje Dr Piotr Krzywicki w naszych kinikach w Szczecinie i Poznaniu.