↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Cosmelan

dr Ilona Osadowska · 226 · 2020-07-31 (akt.)

Terapia Cosmelan jest najlepszą obecnie metodą usuwającą plamy i przebarwienia skórne różnorodnego pochodzenia. Wyróżnia się skutecznością - w 98% przypadków przebarwienia usuwane są całkowicie. Zabieg zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się wyraźnym odmłodzeniem skóry. Jej odmianą jest terapia Dermamelan, różniąca się nieznacznie składem chemicznym substancji czynnych.

CosmelanPlamy barwnikowe i przebarwienia są problemem rozległym, a ich pochodzenie jest zróżnicowane. Występują najczęściej na twarzy, przedramionach, szyi, dekolcie. Przebarwienia są wynikiem częstego i nadmiernego wystawiania na promienie słoneczne, mogą też występować na podłożu hormonalnym. Terapia Cosmelan usuwa je skutecznie, bez względu na rodzaj i pochodzenia.

Oczekiwane efekty Cosmelan

Terapia Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia skóry, w tym także zadawnione, utrzymujące się od wielu lat. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. Zazwyczaj stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji, w przypadku skóry ciemnej plamy znikają po 8 do 10 dniach. Cosmelan jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. W 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam o 95%. Cosmelan jest połączeniem peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków stworzonych specjalnie do tego celu. Cosmelan

>> Więcej o usuwaniu plam i przebarwień

Ważne - osiągnięcie dobrego finalnego efektu nie wymaga intensywnego złuszczania

Właściwie poprowadzona terapia nie wyłącza z funkcjonowania dłużej niż na 3-4 dni. Leczenie przynosi zamierzony efekt bez intensywnego złuszczania ani silnego zaczerwienienia twarzy. Najważniejszym czynnikiem jest dobór odpowiedniego dawkowania preparatu w każdym indywidualnym przypadku, obejmujący m.in. fototyp, rodzaj i wrażliwość skóry, co zagwarantuje doświadczony lekarz. Ze względu na mocne działanie, zabieg Cosmelan 1 nie jest kuracją do wykonywania w domu ze względu na ryzyko wywołania oparzeń chemicznych, skutkujących m.in. zbytnim zaczerwienieniem oraz powikłaniami, nawet w postaci blizn.

Sposób działania

Mechanizm działnia Cosmelanu jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w Cosmelan działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy) oraz substancje o działaniu keratolitycznym (złuszczającym).

>>> Dlaczego opalanie dodaje nam lat? Jaki wpływ na postrzeganie wieku mają przebarwienia posłoneczne? Rozmowa z dr Iloną Osadowską, Magazyn "Babska Rzecz", Radio Szczecin

Usuwanie plam

Zabiegi i cykl leczenia

Podczas pierwszej wizyty ustalamy fototyp skóry pacjentki, szczegółowo omawiamy przebieg leczenia oraz dalsze postępowanie w trakcie terapii, która kontynuowana będzie w domu.

Terapia składa się z zabiegu lekarskiego w gabinecie oraz codziennego stosowania w domu dermokosmetyków otrzymanych od lekarza. Sam zabieg składa się z kilku elementów. Najpierw oczyszczamy skórę preparatem przygotowującym ją do przyjęcie kremu „Cosmelan 1˝. Po upewnieniu się, że nie występują żadne skutki uboczne działania preparatu, lekarz zaleca utrzymanie maski przez odpowiedni okres czasu. Następnie pacjent udaje sie do domu, gdzie po określonym czasie zmywa maskę wodą. Terapia kontynuowana jest w domu przez następne dni. Po zabiegu umawiamy dwie bezpłatne konsultacje kontrolne, pierwszą po 7 dniach od zabiegu. Terapia kontynuowana jest w domu przez okres ok. 3 miesięcy.

Ważne jest zachowanie ciągłości kuracji. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, ale jedynie ją przerywa. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli bowiem zaniedbamy ochrony, a organizm ma skłonności do powstawania przebarwień - plamy mogą powstać ponownie.

Wyjątkowe właściwości Cosmelan

Cosmelan jest obecnie najskuteczniejszą kuracją wybielającą spośród terapii dostępnych na rynku, nawet w porównaniu z laserem frakcyjnym. Zabieg jest bezpieczny i wykonywany przez doświadczonego lekarza nie grozi powikłaniami. Cosmelan jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry i może być wykonywany o każdej porze roku. Ta unikalna cecha wyróżnia Cosmelan spośród innych terapii usuwających plamy i przebarwienia, które nie mogą być wykonywane w okresie silnego nasłonecznienia.

Dermamelan

Odmianą jest terapia Dermamelan, różniąca się nieznacznie składem chemicznym substancji czynnych. Intencją producenta było zminimalizowanie zaczerwienienia przy utrzymywaniu równie dobrego efektu.

Ceny

Koszt zabiegu lekarskiego wynosi 1070 zł, zaś pakiet dermokosmetyków do użytku domowego 620 zł (krem Cosmelan2) oraz 300 zł (Hydra-Vital). Pełen koszt terapii wynosi więc od 1990 zł. Terapię kontynuujemy przez okres 3 miesięcy i zazwyczaj potrzebny będzie zakup jednego lub dwóch zestawów kremów do użytku domowego, zależnie od wielkości miejsc poddanych zabiegom.

Ciekawostki

Twórcą terapii Cosmelan jest dr Edward Krulig, chirurg plastyczny z Wenezueli. Dr Krulig dobrze mówi po polsku, a jego rodzice są Polakami. Zajmuje się on rozwojem i doskonaleniem peelingów chemicznych, a Cosmelan jest jego najbardziej znanym dziełem. Dr Krulig stworzył go pod kątem kobiet o europejskim typie skóry, które w słonecznych krajach Ameryki Południowej stosunkowo często skarżą się na plamy i przebarwienia skóry. Dr Krulig opracował już kolejny peeling, o innym przeznaczeniu dający bardzo dobre efekty, który wkrótce wejdzie do oferty. Tymczasem zaś polecamy Cosmelan oraz Dermamelan jako terapię na plamy i przebarwienia sprawdzoną przez kobiety w najbardziej ekstermalnych, tropikalnych warunkach.

 

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage