↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Infini, RF mikroigłowe

dr Ilona Osadowska · 490 · 2017-10-12 (akt.)

Infini jest nowym aparatem mikroigłowym RF opracowanym przez firmę Lutronic. Przeznaczony jest do intensywnej odnowy skóry - jej ujędrniania, pogrubiania oraz naprawy uszkodzeń, jak blizny i rozstępy. Zabiegi otwierają nowe możliwości dla kobiet oczekujących bardzo ładnych i naturalnych efektów, uzyskiwanych w trakcie minimalnie inwazyjnych zabiegów, bez wyłączenia z pracy.

W przeciwieństwie do innych aparatów RF działający przezskórnie, Infini podaję energię w prezycyjnie wybraną warstwę skóry, z dokładnością do ułamków milimetra i z pominieciem bariery naskórka. 

Jak działa metoda mikroigłowa RF

Infini wykorzystuje mikroigły precyzyjnie dozujące energię (prąd o wysokiej częstotliwości, RF = Radio Frequency), do punktowego podgrzewania tkanki w głębi skóry. Zabieg silnie pobudza wytwarzanie nowego kolagenu skutkujące pożądanym pogrubieniem i ujędrnieniem skóry, co ważne - bez uszkodzenia naskórka i w dokładnie wyznaczonym miejscu.

Infini efekty odnowa skóry

Mocniejszy zabieg wywołuje dodatkowo skurczenie skóry i poprawę jej napięcia, szczególnie cenne w przypadku odnowy skóry wiotkiej.

Moc emitowana jest przez końcówki igieł - elektrod, na odcinku 30 mikrometrów, po uprzednim wprowadzeniu ich w głąb skóry na głębokość do 3,5 mm. Energia impulsu silnie grzeje strefy tkanki wokół ostrzy igieł, wywołując pożądany efekt rewitalizujący.

Na pozostałej długości elektrody są izolowane, co chroni przed wydzielaniem ciepła w niechcianym obszarze, w szczególności w ten sposób zabezpieczamy naskórek przed uszkodzeniem.

Podczas zabiegu 2- lub 3-krotnie przechodzimy powierzchnię skóry na różnych głębokościach. W ten sposób wytwarzamy przestrzenną siatkę punktów odnowy, w dokładnie wyznaczonych miejscach, odpowiednio do kondycji skóry.

Ponieważ igły są bardzo cienkie, wprowadzenie ich w skórę jest bezbolesne, a po usunięciu ich nie pozostaje widoczny ślad. Dzięki temu możemy dostarczyć dużą moc bezpośrednio w punkty w głębi skóry wywołując intensywny efekt leczniczy.

Zastosowania oraz oczekiwane efekty Infini

Głównym przeznaczeniem zabiegów jest intensywna odnowa skóry i naprawa jej uszkodzeń:

  • Głęboki, termiczny lifting twarzy - ściągnięcie skóry, napięcie i odmłodzenie konturu
  • Skóra wiotka - skurczenie, napięcie i pogrubienie skóry. Szczególnie dobre efekty - powieki, podbródek, szyja, biust.
  • Skóra cienka - pogrubienie, zagęszczenie skóry

  • Blizny - pourazowe, potrądzikowe - usuwanie blizn zanikowych; odbudowa objętości i całkowite wygładzenie skóry. Efekty lepsze niż po laserze frakcyjnym. Więcej o leczeniu blizn
  • Rozstępy - odnowa skóry, wygładzenie faktury i koloru skóry. Szczególnie dobre efekty - biust
  • Trądzik - wygaszenie stanu zapalnego
  • Nadpotliwość - miejscowa blokada.

 

Jeśli wybraliśmy zabieg na skurczenie skóry, pierwszy efekt widoczny będzie od razu po zabiegu. Efekty odnowy skóry i wytworzenia nowego kolagenu pojawią się po 6 tygodniach od zabiegu i będą narastać, stabilizując się po 3- 6 miesiącach.

dr Ilona Osadowska, chirurg Mikroigłowy RF Infini jest metodą przełomową! Daje fantastyczną odnowę skóry i korekcję jej uszkodzeń przy minimalnym urazie. Intensywne zabiegi na twarz możemy teraz umawiać w dni robocze, a moje pacjentki nie muszą brać wolnego z pracy. Efekty są przewidywalne, trwałe i całkowicie naturalne. Możemy je dopasować dokładnie do potrzeb. Na takie narzędzie czekałam od lat.

dr Ilona Osadowska

Przeciwwskazania do zabiegów Infini

- nieuregulowane nadciśnienie
- aktywna opryszczka - musi być zaleczona

Znieczulenie

Niewielkie zabiegi jak np. małe blizny możemy wykonać bez znieczulenia. Pozostałe zabiegi raczej znieczulamy dla większego komfortu pacjentów. Stosujemy mocny żel, znieczulający w ciągu 15 minut. Maści EMLA nie stosujemy ze względu na zbyt wolne działanie

Zabieg

Zabieg Infini polega na nakłuwaniu zadanego obszaru skóry matrycą igieł. Wykonujemy go w czystym gabinecie zabiegowym, po uprzednim znieczuleniu, oznaczeniu i dezynfekcji wybranego obszaru. Końcówka zabiegowa płynnie wsuwa igły, a następnie emituje energię wg dobranych uprzednio parametrów. Pojedyncze przyłożenie nie trwa dłużej niż sekundę. Wykonując zabieg stopniowo opracowujemy cały wyznaczony obszar skóry. Następnie zmieniamy głębokość wysuwu igieł i powtarzamy zabieg na tym samym obszarze. Łącznie stosujemy 2 do 4 przejść w celu działania na różnych głębokościach skóry. Istotne parametry zabiegu to moc, czas grzania, głębokości zabiegowe oraz ilość przejść na tym samym obszarze. Lekarz dobiera te parametry indywidualnie do cech skóry oraz nasilenia problemu, który chcemy skorygować.

Infini aparat RF mikroigłowy

Głowica zabiegowa zawiera wymienny element jednorazowy - matrycę 49 mikroigieł ułożonych równomiernie w kwadrat o powierzchni 1 x 1 cm. Igły te o średnicy 200 mikrometrów pokryte są warstwą złota. Izolacja obecna jest na całej długości igły za wyjątkiem ostatnich 30 mikrometrów końcówki. Ponieważ element ten wprowadzany jest do organizmu, nie może być wykorzystany do zabiegów u innych osób.

Czas trwania typowych zabiegów to 15-30 minut.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu skórę zabezpieczamy maścią z antybiotykiem. Może wystąpić rumień, który utrzyma się przez 1-2 dni po zabiegu. Jest on jednak znacznie słabszy niż np. po zabiegu laserem frakcyjnym i możemy go łatwo ukryć stosując kosmetyki maskujące. W naszej klinice oferujemy wyselekcjonowane pudry maskujące. W najtrudniejszych przypadkach słabnący rumień może utrzymywać się do 2 dni, ale nie przeszkadza już w pracy. W celu przyspieszenia gojenia i zniknięcia rumienia zalecamy kilkunastominutowe naświetlanie lampą LED bezpośrednio po zabiegu.

Cykl leczenia

Leczenie wymaga typowo 1 do 2 zabiegów, które wykonujemy w odstępach od 4 do kilkunastu tygodni. Ilość zabiegów i odstępy dostosowujemy do usuwanej dolegliwości oraz  naszych oczekiwań. Dłuższy cykl 4-6 zabiegów stosujemy do usuwania rozstępów, łączny czas terapii wyniesie wtedy 8-10 miesięcy. Szczegółowy plan leczenia opracowujemy podczas pierwszej konsultacji lekarskiej.

MRF Infini a starsze aparaty RF

Przewaga Infini nad starszymi aparatami RF, takimi jak Thermage, Ulthera czy Zaffiro jest ogromna. Inini daje świetne efekty w dokładnie oczekiwanym miejscu, głęboko i bez uszkodzenia skóry. Atuty te umożliwiają uzyskanie nowej jakości efektów, które są bardzo wyraźne, przewidywalne, stabilne i całkowicie naturalne. Zabiegi wykonujemy przez cały rok, nie wyłączając lata. Wyłączenie pacjentki z pracy często nie jest potrzebne, a w trudniejszych przypadkach wystarczy jeden dzień. Aparat Infini posiada certyfikaty FDA oraz CE.

Infini aparat RF mikroigłowy

 

Ceny zabiegów

Ceny zabiegu Infini porównywalne są do zabiegów laserem frakcyjnym. Dodatkowym elementem jest koszt jednorazowej końcówki w wysokości 200 zł. Możemy ją wykorzystać do kilku zabiegów u jednej osoby danego dnia, wówczas przy drugim obszarze i kolejnych udzielamy rabatu 200 zł.

Zabiegi na niewielkie blizny dostępne są od 390 zł z końcówką wliczoną. Zabiegi rewitalizacji skóry i usuwania rozstępów na większych obszarach, jak np. wybrane obszary twarzy, dekolt czy brzuch kosztują od 690 do 2500 zł. Przy rozległych zabiegach oraz bliznach potrądzikowych możemy ustalić indywidualną cenę ryczałtową. Szczegółowa wycena określana jest podczas konsultacji lekarskiej. Więcej: ceny rewitalizacji skóry.

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage