Powiększanie ust

dr Ilona Osadowska · 221 · 2019-03-26 (akt.)

Pełniejsze, zmysłowe usta? Atrakcyjny kształt nadajemy im na kilka sposobów: uwypuklamy wargi, poprawiamy kontur, modelujemy łuki Kupidyna. Uzyskane efekty są bardzo naturalne - upiększone usta są nieodróżnialne od naturalnych warg.

Powiększanie ust

Jak modelujemy zmysłowe, atrakcyjne usta

Najbardziej pożądane jest nadanie ustom zmysłowego, wyrazistego kształtu. Jest to możliwe nawet u osób, które mają wargi niewielkie lub niemal niewidoczne. Efekt taki osiągamy przez powiększenie warg oraz nadanie im właściwych proporcji. Dopasowujemy je indywidualnie do twarzy, wielkości warg oraz Pani oczekiwań, które omówimy podczas konsultacji. Wbrew pozorom - modelowanie ładnych i naturalnych ust jest dość finezyjnym zabiegiem. Korekcja jest minimalna i dyskretna, ale musi nastąpić w odpowiednich miejscach. Inaczej usta będą nienaturalnie ciężkie lub obrzmiałe, a zamiast zmysłowego efektu będzie estetyczna katastrofa. Ładne, kształtne i naturalnie wyglądające usta dają bardzo spektakularny efekt odmłodzenia - niewielki zabieg, a dodaje sporo kobiecie atrakcyjności oraz satysfakcji z młodszego wyglądu.

Anna: moje doświadczenia z medycyną estetyczną

Zobacz, co o ustach mówi Anna.
Zwiastun filmu "Moje doświadczenia z medycyną estetyczną". Styczeń 2017

Łuki Kupidyna - modelowanie

Oprócz prostego uwypuklenia warg podkreślamy fragmenty konturów ust. Jednym z nich może być wymodelowanie łuków Kupidyna, tj. dwóch pionowych linii pomiędzy ustami a nosem. W tym celu podajemy śródskórnie żel wypełniająco-rewitalizujący, o składzie i konsystencji stworzonej specjalnie do modelowania ust.

Zmarszczki palacza

Jeśli zachodzi potrzeba likwidujemy zmarszczki palacza - drobne, pionowe linie utrwalające się wskutek marszczenia ust podczas palenia. Dysponujemy kilkoma metodami ich usuwania oraz rewitalizacji skóry w tej okolicy. Może to być odrobina żelu wypełniającego, który podamy w nieco inny sposób. Być może warto będzie dodać symboliczną kroplę meuromodulatora by osłabić skurcz mięśni. W najbardziej zaawansowanych przypadkach potrzebny będzie osobno dobrany materiał rewitalizujący, wtedy najlepiej z grupy produktów biostymulujących. Właściwy sposób dobierzemy odpowiednio do stopnia zaawansowania problemu. 

Unoszenie kącików ust

Upiększanie możemy uzupełnić zabiegiem lekko i dyskretnie unoszącym kąciki ust. Najczęściej wykorzystujemy do tego odrobinę żelu pozostałego po korekcji ust. Jeśli chcemy osiągnąć mocniejszy efekt - możemy zastosować jedną z fantastycznie działających nici Aptos, z rodzaju Spring. Mają one kształt sprężyn wykonanych z materiału biostymulującego i przeznaczone są do miejscowego uniesienia oraz rewitalizacji tkanek w okolicach o silnej mimice, jak właśnie okolica ust. Uniesienie kącików ust jest niewielkim zabiegiem, który jednak nadaje twarzy wyraźnie młodszy, bardziej łagodny i sympatyczny wygląd. 

Efekty modelowania ust

Pierwszy efekt widoczny jest od razu po zabiegu, jednak najczęściej jest on jeszcze daleki od ostatecznego. Trwały efekt stabilizuje się w ciągu 2 tygodni pozabiegu. Po tym okresie umawiamy bezpłatną konsultację kontrolną i upewniamy się, że osiągnęliśmy zamierzone efekty, a safysfakcja po zabiegu jest pełna. Jesli zachodzi potrzeba, możemy dostrzyknąć końcówkę materiału, który uprzednio zostawiliśmy na wszelki wypadek.  

Jak zaczynamy

Zaczynamy od konsultacji, podczas której omawiamy oczekiwania pacjentki i możliwości wykonania zabiegu, jak zawsze wykluczamy też przeciwwskazania. Po ustaleniu szczegółów możemy od razu przystąpić do zabiegu. Trzeba tylko pamiętać, że usta jako obszar bardzo delikatny spuchną na kilka dni. Warto więc dobrać termin zabiegu tak, by obrzęk ten nie przeszkadzał w codziennych obowiązkach czy życiu zawodowym. Najczęściej pacjentki na upiększanie ust wybierają piątkowe popołudnie.

Więcej:
Powiększanie ust - najlepsze materiały