↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Revofil - peptydy biomimetyczne i kwas hialuronowy

dr Ilona Osadowska · 554 · 2020-07-07 (akt.)

Materiały Revofil wyróżniają się zawartością peptydów biomimetycznych, połączonych z klasycznym, usieciowanym kwasem hialuronowym. Dzięki temu natychmiastowe efekty zabiegu wzbogacone są przez długotrwałe, biostymulujące działanie peptydów. Wspomagają one wytwarzanie naturalnego kolagenu w skórze oraz spowolniają metabolizowanie przez organizm kwasu hialuronowego. Efekty estetyczne Revofil są naturalne i stosunkowo długotrwałe.

Peptydy biomimetyczne to syntetyczne związki chemiczne działające na zasadzie wiernego naśladowania naturalnych, obecnych w organizmie substancji sterujących procesami metabolicznymi oddziaływującymi bezpośrednio na komórki docelowe. Peptydy występujące natrualnie to krótkie sekwencje aminokwasów, występują w całym świecie ożywionej materii, m.in. u roślin, zwierząt i  ludzie. Ich działanie polega m.in. na pobudzaniu specyficznych komórek skóry do syntezy kolagenu i elastyny, tj. białek odpowiadających za jej napięcie, elastyczność i jędrność.

Revofil zawiera dwa peptydy biomimetyczne, które działają poprzez stymulację naturalnych mechanizmów naprawczych i regeneracyjnych organizmu. Są bezpieczne, nie wykazują zdolności alergizujących, a ich działanie bardziej przypomina leczenie niż maskowanie problemu.

  • Decapeptide 72 - silny inhibitor hialuronidazy, który hamuje rozpad i fragmentację kwasu hialuronowego. Wspomagarównomierne i naturalne wchłanianie wypełniacza rozłożone w czasie.

  • Oligopeptide 50 - przyczynia się do zwiększenia produkcji naturalnego kolagenu, działa także przeciwzapalnie.

Gama materiałów Revofil składa się z 3 wypełniaczy przeznqaczonych do typowych zastosowań w medycynie estetycznej:

Revofil Ultra - do wypełnień wolumetrycznych oraz zmarszczek głębokich,
Revofil Plus - do wypełniania zmarszczek średnio głębokich,
Revofil Fine - do zmarszczek delikatnych, powierzchniowych.

Badania nad peptydami zapoczątkował niemiecki biolog prof. Günter Blobel, który w 1999 roku został wyróżniony Nagrodą Nobla za pracę nad mechanizmem i identyfikacją wewnętrznych sygnałów kierujących transportem i lokalizacją białek w komórkach.

Zabieg z Revofil może być interesujący szczególnie dla osób szybko metabolizujących podawany dotychczas kwas hialuronowy innych marek.

Gama Revofil jest nowością zaprezentowaną w Europie w lutym 2012 r. na Kongresie w Warszawie.

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage