↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Teosyal

dr Ilona Osadowska · 507 · 2022-08-25 (akt.)

Teosyal - informacje produktowe

TEOXANE zwraca uwagę, że podczas wstrzykiwania do skóry żelu kwasu hialuronowego, na wskutek stresu oksydacyjnego mogą nastąpić stany zapalne skóry, co przyspiesza proces rozpadu produktu. Wg producenta, dzięki badaniom i opracowanej formule produkty TEOSYAL Pure Sense dają lepszą ochronę przed stresem oksydacyjnym niż inne wypełniacze zawierające to samo stężenie lidokainy.

 

Jak prowadzony jest zabieg
Materiał podajemy drogą iniekcji, ze sterylnej strzykawki. Punkty wkłuć dobieramy indywidualnie, odpowiednio do oczekiwanego efektu. Wypełnienia płytkie wykonujemy cienką igłą, średnie igłą lub kaniulą zaś głębokie raczej kaniulą. Zastosowanie kaniuli ogranicza ryzyko powstania krwiaka, a co z nim z tym związane także deformacji obszaru poddanego zabiegowi. Zabiegi mogą być poprzedzone znieczuleniem miejscowym. Zabieg trwa ok. 15 minut.

Cechy materiałów TEOSYAL
Materiały TEOSYAL zawierają kwas hialuronowy o różnym stopniu usieciowania, w zależności od przeznaczenia. Wyróżniają się bardzo niską zawartością protein (< 5 µg/ml) oraz endotoksyn bakteryjnych (<0,2 EU/g). Wg producenta, opatentowana formuła kwasu hialuronowego marki TEOSYAL wyróżnia się niską zawartością protein i endotoksyn bakteryjnych. Dzięki niskiej zawartości tych substancji zredukowano ryzyko wystąpienia u pacjentów reakcji alergicznej. Dzięki procesowi produkcyjnemu, w którym wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia technologiczne, jednofazowy kwas hialuronowy zawarty w żelach TEOSYAL jest oferowany w jednym z najwyższych stężeń dostępnych na rynku. Gwarantuje to wyjątkową tolerancję preparatu przez organizm i doskonałą integrację z tkankami skórnymi, a także długi okres utrzymywania się pozytywnych efektów kuracji.

Wybrane produkty z rodziny Teosyal:

 • Teosyal Ultimate
  Przeznaczony do modelowania wolumetrycznego. Występuje w opakowaniu 3 ml i w odmianie Pure Sense z lidokainą. Produkt najmocniej usieciowany.

   

 • Teosyal Deep Lines
  Dość dobrze usieciowany do głębokich zmarszczek i bruzd. Występuje w opakowaniu w odmianie Pure Sense z lidokainą.

   

 • Teosyal First Lines
  Stosunkowo słabo usieciowany, delikatny produkt. Przeznaczony do korekcji płytkich zmarszczek powierzchniowych, jak np. kurze łapki, zmarszczki palacza. Występuje w opakowaniu 0,7 ml i w odmianie Pure Sense z lidokainą.

   

Zalety materiałów Teosyal:

 • Natychmiastowe, naturalne efekty
  Żele są efektywne w zapobieganiu i szybkiej korekcie zmarszczek, bruzd i ubytków. Wiskoelastyczny i uwadniający się żel podtrzymuje elastyczność oraz odcień skóry. Natychmiastowa widoczna korekcja. Wyniki są naturalne.
 • Optymalne bezpieczeństwo
  TEOXANE gwarantuje, ze żel jest wyjątkowo czysty, daleko bardizej niz standardy wymagane do rejestracji medycznej. Czystość skutkuje dobrej tolerancji oraz integracji materiałów w skórze. Specjalna opatentowana formuła kwasu hialuronowego marki TEOSYAL® o niskim poziomie protein i endotoksyn bakteryjnych do minimum zmniejszyła występowanie u pacjentów reakcji alergicznej,
 • Długo utrzymujące, kumulujące się efekty
  Efekty zabiegu z Teosyal utrzymują się coraz dłużej wraz z kolejnymi odnowieniami terapii. Następne zabiegi podtrzymujące będą wymagały mniej materiału, dzięki efektowi kumulacji wraz z kolejnymi zabiegami.

Ceny zabiegów
Ceny regularne zabiegów z Teosyal są porównywalne lub nieco wyższe względem materiałów Restylane.

Producent, certyfikaty CE
TEOSYAL wytwarzany jest przez szwajcarską firmę TEOXANE Laboratories z Genewy. Gama produktów oferowana jest i doskonalona od roku 2004, kiedy uzyskano Certyfikat CE Klasa III. Obecnie materiały TEOSYAL dostępne są ponad 40 krajach na świecie.

Więcej:

 • Teosyal - strony producenta dla pacjentów, język angielski,
 • NewDerm - strona polskiego dystrybutora.

 • Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage