↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Laserowa rewitalizacja pochwy

dr Ilona Osadowska · 730 · 2017-12-14 (akt.)

 

Labioplastyka zabieg zdjęcie

W trakcie zabiegu labioplastyki, dr Tomasz Sroczyński. © 2017 Dr Osadowska Clinic

Zmiany hormonalne zachodzące w okolicy menopauzy mogą powodować zmniejszenie nawilżenia, skutkujące dyskomfortem podczas współżycia. Stan ten może być także kłopotliwy w codziennym funkcjonowaniu. Typowe problemy zgłaszane przez pacjentki to otarcia śluzówki oraz podrażnienia, mogące owodować utrzymujące się infekcje. W przeciwieństwie do innych objawów menopauzy, które zanikają po kilku latach, suchość pochwy utrzymuje się stale i nie ustąpi bez wdrożenia odpowiedniego leczenia.  

Zastosowanie i możliwości terapeutyczne lasera ginekologicznego

Celem terapii laserem endowaginalnym CO2 mogą być:

 • przywrócenie fizjologicznego nawilżenia śluzówki pochwy,
 • ujędrnienie i rewitalizacja ścian pochwy,
 • wzmocnienie przedniej ściany pochwy, wpływające na redukcję wysiłkowego nietrzymania moczu.

 • Czy jestem odpowiednią kandydatką?

  Najlepszą kandydatką jest osoba o ogólnie dobrym stanie zdrowia, bez aktywnych infekcji, miejscowych podrażnień ani stanów zapalnych. Niezbędnym warunkiem jest aktualne badanie cytologiczne. 

  Jeśli problemem jest nietrzymanie moczu - będziemy mogli pomóc przy nietrzymaniu wysiłkowym, objawiającym się popuszczaniem moczu podczas podczas ćwiczeń, kichania czy innym wysiłku. Przy bardziej nasilonym problemie wskazane mogą być inne terapie. Możliwości omawiane są z lekarzem podczas wstępnej konsutatcji. 

  W przypadku zmian menopauzalnych, zabieg laserowy może być uzupełniony przez terapię hormonalną stosowaną miejscowo. 

  Przygotowanie, konsultacja, badania 

  Jeśli mieszka Pani w pobliżu, zaproponujemy najpierw wstępną konsultację z badaniem USG. Służy ona zapoznaniu się z Pani problemem oraz ewentualną dokumentacją leczenia. Lekarz oceni, czy możemy bezpiecznie wykonać zabieg oraz czy uda się osiągnąć oczekiwane przez Panią efekty. Zawsze wykonujemy kontrolne USG, potrzebna też będzie aktualna cytologia. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić dodatkowe testy lub badania. Dla pacjentek z zagranicy i zamiejscowych - jeśli mamy komplet badań i nie stwierdzimy przeciwwskazań, zabieg możemy wykonać od razu po konsultacji. 

  Laserowa rewitalizacja pochwy - zabieg, opieka

  Zabieg jest stosunkowo nieskomplikowany, trwa nie dłużej niż 15 minut. Zabiegi endowaginalne są bezbolesne, bezpieczne i efektywne. Znieczulenie przy zabiegach w obrębie pochwy nie jest potrzebne. Jeśli chcemy także poddać zabiegowy przedsionek i wejście do pochwy, możemy zastosować szybko działający żel znieczulający. 

  Przed wizytą można skorzystać z przylegającej do gabinetu kabiny do przygotowania pacjentki z bidetem.

  Po zabiegu nie są potrzebna szczególna opieka. Dbamy o higienę, nie korzystamy z basenu ani sauny. Wizytę kontrolną umawiamy po 7 dniach od zabiegu, jest ona bezpłatna.

  Ze względu na bardzo osobistą naturę problemu, staramy się zapewnić leczenie z poszanowaniem godności oraz intymności pacjenta. Podczas wykonywnia zabiegu w gabinecie obecni są lekarz oraz pielęgniarka. 

  Dla Pań z zagranicy

  W zależności od grafika lotów, proponujemy 1- lub 2- dniowy cykl leczenia. Ze względu na naturę problemu, wstępnie możemy dokonać tylko bardzo przybliżonego rozeznania czy będziemy mogli pomóc. Finalna decyzja i zgoda na zabieg zapadnie po konsultacji z lekarzem. W skład konsultacji wchodzi badanie USG oraz sprawdzenie wyników cytologii. Jeśli ma Pani aktualny wynik, potrzebny będzie oryginał do wglądu. Przed wizytą umawiamy rozmowę telefoniczną z naszymi konsultantkami, które zadbają o wszystkie odpowiednie przygotowania. Bez dodatkowych opłat polecimy bazą noclegową oraz przystępne cenowo transfery lotniskowe. 

  Cena laserowej rewitalizacji pochwy

  Zabiegi w naszej klinice wykonujemy w cenie 1290 zł za pierwszy zabieg, oraz 990 za kolejne sesje. Konsultacja z badaniem USG odpłatna osobno. Wiążąca wycena określana jest najpóźniej podczas konsultacji.

  Więcej: ginekologia, cennik

  Kliniki:

  Szczecin, ul. Sowia 38
  Zobacz: mapa dojazdu

  Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

  Zespół lekarski

  dr Tomasz Sroczyński, spec. ginekolog - kwalifikacja, zabieg, kontrola

  Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage