↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Labioplastyka

dr Ilona Osadowska · 2018-05-19 (akt.)

Korekcja kszałtu warg sromowych wykonywana chirurgicznie, metodą laserową lub klasyczną. Zabieg bezbolesny (tak!), wykonywany w znieczuleniu miejscowym z płytką sedacją. Wymaga przygotowania - konsultacji, wykonania badań oraz odpowiedniego doboru terminu. 

 

Labioplastyka zabieg zdjęcie

W trakcie zabiegu labioplastyki, dr Tomasz Sroczyński. © 2017 Dr Osadowska Clinic

Kształt i wielkość warg sromowych jest jednym z najbardziej zróżnicowanych elemenów ciała kobiety. Choć korygujemy je głównie ze wskazań estetycznych, nie istnieje tu jeden kanon piękna. Najczęściej uważamy za właściwe, gdy wargi wewnętrzne są nieco mniejsze lub niewiele tylko większe od warg zewnętrznych. Znacznie większe wargi wewnętrzne mogą sprawiać pewien dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Panie najczęściej skarżą się na takie dolegliwości jak: otarcia z podrażnieniami, zaciągnięcia, wrzynająca się bielizna, dyskomfort przy współżyciu, uprawianiu sportów oraz noszeniu skąpego ubioru np. na basenie czy plaży. 

Czy jestem odpowiednią kandydatką?

Najlepszą kandydatką jest osoba o ogólnie dobrym stanie zdrowia, bez żadnych infekcji w organizmie, bez miejscowych podrażnień ani stanów zapalnych. Przez kilka po dni pozabiegu konieczne będzie zapewnienie podwyższonej higieny, by uniknąć infekcji. Wiek oraz ilość porodów nie mają specjalnego znaczenia. Dobrze, by idea zabiegu była już od dłuższego czasu dobrze przemyślana, zaś chęć jego wykonania dobrze ugruntowana. Kandydatka do tego zabiegu musi  być pełnoletnia.

Przygotowanie do zabiegu

Podczas wstępnej konsultacji lekarz oceni, czy możemy bezpiecznie wykonać oczekiwany przez Panią zabieg oraz czy możemy osiągnąć oczekiwane przez Panią efekty. Zawsze wykonujemy kontrolne USG, potrzebna też będzie aktualna cytologia. Zlecimy listę badań laboratoryjnych - zawsze krew, w razie wątpliwości mogą być wskazane inne, zlecone przez lekarza testy. Przed zabiegiem będziemy prosili o epilację kremem, bez użycia ostrych narzędzi.

Labioplastyka - zabieg

Labioplastyka zdjęcie efekty zabiegu

Zabieg labioplastyki jest stosunkowo nieskomplikowany. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie jest bolesny. Do wyboru jest kilka technik wykonania korekcji. Podczas konsultacji lekarz zaproponuje najwłaściwszą z nich, przy danych warunkach anatomicznych oraz oczekiwaniach pacjentki. Dla osób o niskim progu bólowym lub niespokojnych możemy zlecić dodatkowo płytką sedację w asyście anestezjologicznej. Zabieg wykonywany jest w naszej sali operacyjnej. Zakladamy szwy niewchłanialne, do usunięcia w ciągu 7 dni po zabiegu. 

Opieka po zabiegu

Wizyty kontrolne umawiamy następnego dnia po zabiegu, po 7 dniach wraz ze zdjęciem szwów, oraz kolejne 2 razy w ciągu nastepnych tygodni. 

Dla Pań z zagranicy

Wstępną ocenę czy jest Pani dobrą kandydatką będziemy mogli wydać zdalnie, na podstawie rozmowy, zdjęć oraz przesłanych materiałów. Finalna decyzja i zgoda na zabieg zapadnie w trakcie rozmowy z lekarzem, podczas konsultacji w klinice. Minimum czasu do wykonania zabiegu to 3 dni i 2 noce obecności Pań w naszym mieście. Prosimy o kontakt, doradzimy co będzie potrzebne i jak się najlepiej przygotować. Bez dodatkowych opłat polecimy bazą noclegową oraz przystępne cenowo transfery lotniskowe. 

Labioplastyka cena

Labioplastyka laserowa w naszej klinice dostępna jest od 3200 zł za zabieg wraz z opieką pozabiegową i kontrolami. Ostateczna, zobowiązująca wycena określana jest najpóźniej podczas konsultacji.

Więcej: ginekologia, cennik

Ws. zdjęć prezentujących efekty zabiegu - prosimy o kontakt, wyślemy mailem. 

Kliniki:

Szczecin, al. Piastów 30
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

Zespół lekarski

dr Tomasz Sroczyński, spec. ginekolog - kwalifikacja, zabieg, kontrola
dr Ilona Osadowska, chirurg (Szczecin · Poznań · Warszawa) - wstępne konsultacje, kontrola

Opinie pacjentek po zabiegach:

Teraz potrafię czerpać radość z życia, czerpię satysfakcję z seksu i ogromnie cieszę się, że medycyna jest tak rozwinięta, abym mogła być szczęśliwym człowiekiem – bez poczucia wstydu.
Szczęściara, Estheticon - czytaj całość

I 'm glad that I did. I wished I would have it done before, that I didn't wait so long. The whole experience was great
Rachel, UK - wysłuchaj nagrania