Labioplastyka - chirurgiczne zmniejszenie warg sromowych

Labioplastyka

dr Ilona Osadowska · 740 · 2022-08-24 (akt.)
W skrócie Dla kogo Zabieg i opieka Lekarze, kliniki Ceny Opinie Zdjęcia

Korekcja kszałtu warg sromowych wykonywana chirurgicznie, metodą laserową lub klasyczną. Zabieg bezbolesny (tak!), wykonywany w znieczuleniu miejscowym z płytką sedacją. Wymaga przygotowania - konsultacji, wykonania badań oraz odpowiedniego doboru terminu. 

Kształt i wielkość warg sromowych jest jednym z najbardziej zróżnicowanych elemenów ciała kobiety. Choć korygujemy je głównie ze wskazań estetycznych, nie istnieje tu jeden kanon piękna. Najczęściej uważamy za właściwe, gdy wargi wewnętrzne są nieco mniejsze lub niewiele tylko większe od warg zewnętrznych. Znacznie większe wargi wewnętrzne mogą sprawiać pewien dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Panie najczęściej skarżą się na takie dolegliwości jak: otarcia z podrażnieniami, zaciągnięcia, wrzynająca się bielizna, dyskomfort przy współżyciu, uprawianiu sportów oraz noszeniu skąpego ubioru np. na basenie czy plaży. 

Czy jestem odpowiednią kandydatką?

Najlepszą kandydatką jest osoba o ogólnie dobrym stanie zdrowia, bez żadnych infekcji w organizmie, bez miejscowych podrażnień ani stanów zapalnych. Dobrze, by idea zabiegu była już od dłuższego czasu dobrze przemyślana, zaś chęć jego wykonania dobrze ugruntowana. 

Przygotowanie do zabiegu

Podczas wstępnej konsultacji lekarz oceni, czy możemy bezpiecznie wykonać oczekiwany przez Panią zabieg oraz czy możemy osiągnąć oczekiwane przez Panią efekty. Zawsze wykonujemy kontrolne USG, potrzebna też będzie aktualna cytologia. Zlecimy listę badań laboratoryjnych - zawsze krew, w razie wątpliwości mogą być wskazane inne, zlecone przez lekarza testy. Przed zabiegiem będziemy prosili o epilację kremem, bez użycia ostrych narzędzi.

Labioplastyka - zabieg

Zabieg labioplastyki jest stosunkowo nieskomplikowany. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie jest bolesny. Do wyboru jest kilka technik wykonania korekcji. Podczas konsultacji lekarz zaproponuje najwłaściwszą z nich, przy danych warunkach anatomicznych oraz oczekiwaniach pacjentki. Dla osób o niskim progu bólowym lub niespokojnych możemy zlecić dodatkowo płytką sedację w asyście anestezjologicznej. Zabieg wykonywany jest w naszej sali operacyjnej. Zakladamy szwy wchłanialne, do usunięcia w ciągu 7 dni po zabiegu. 

Opieka po zabiegu

Wizyty kontrolne umawiamy następnego dnia po zabiegu, po 7 dniach wraz ze zdjęciem szwów, oraz kolejne 2 razy w ciągu następnych tygodni. 

Dla Pań z zagranicy

Wstępną ocenę czy jest Pani dobrą kandydatką będziemy mogli wydać zdalnie, na podstawie rozmowy, zdjęć oraz przesłanych materiałów. Finalna decyzja i zgoda na zabieg zapadnie w trakcie rozmowy z lekarzem, podczas konsultacji w klinice. Minimum czasu do wykonania zabiegu to 3 dni i 2 noce obecności Pań w naszym mieście. Prosimy o kontakt, doradzimy co będzie potrzebne i jak się najlepiej przygotować. Bez dodatkowych opłat polecimy bazą noclegową oraz przystępne cenowo transfery lotniskowe. 

Zespół lekarski, Klinika

Zabiegi dla Pań z kraju oraz z zagranicy wykonujemy w naszej wzorcowej klinice w Szczecinie. Ceny od 4900 zł.


Czytaj dalej: Dla kogo