↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

LipoLife liposukcja

dr Ilona Osadowska · 2018-09-04 (akt.)

Nowość! Liposukcja laserowa, polegającą na naświetlaniu oraz jednoczesnym usuwaniu zemulgowanej tkanki tłuszczowej. Jednoczesna silna stymulacja kurczenia skóry! Atutami LipoLife są: niemal całkowity brak krwawieniamniejszy uraz niż przy wcześniejszych metodach laserowych, jeszcze wyższa satysfakcja oraz szybszy powrót pacjentów do normalnej aktywności po zabiegu. 

LipoLife

Koncepcja metody bazuje na wieloletnich doświadczeniach lekarzy wykonujących liposukcje laserowe. LipoLife wykorzystuje laser diodowy o paśmie 1470 nm, światłowód świecący radialnie z czujnikiem temperatury oraz udoskonaloną pompę do  infuzji i odsysania.  Naświetlanie powoduje rozbicie wiązań komórek tłuszczowych, wskutek czego zwarta tkanka zamieniana jest w zawiesinę nieuszkodzonych, ale odseparowanych od siebie komórek. Emulsję tę odsysamy następnie pod ciśnieniem niższym, niż przy klasycznej liposukcji.

Liposukcja i powiększanie piersi tłuszczem

Na zdjęciu: liposukcja talii połączona z powiększeniem piersi własnym tłuszczem.
(c) 2014 dr Ilona Osadowska Fot.: archiwum własne kliniki.

Energia lasera stymuluje dodatkowo odnowę skóry, co jest szczególnie korzystne w przypadku jej wiotkości lub występowania rozstępów. Usuwane komórki tłuszczowe są nieuszkodzone i mogą być wykorzystane do przeszczepu, np. w celu powiększenia biustu lub rewitalizacji skóry dekoltu.

LipoLife jest interesującą metodą, ponieważ jako jedna z najmniej inwazyjnych metod liposukcji, daje dodatkowe korzyści i nowe możliwości terapeutyczne, przekładając się na wysoką satysfakcję pacjentów.

 

Małgorzata: moja liposukcja LipoLife

Moja liposukcja LipoLife.
Małgorzata, zwiastun filmu.
Kwiecień 2017

Kto jest najlepszym kandydatem

  • osoba z miejscowymi nadmiarami tkanki tłuszczowej,
  • z wyraźnienie nadmierną ilością podskórnej tkanki tłuszczowej,
  • z tkanką odporną na redukcję dietą i ćwiczeniami,
  • która pragnie uczynić sylwetkę bardziej harmonijną,
  • o ogólnie dobrym stanie zdrowia

 

Zabieg

Ze względu na mocną stymulację odnowy skóry LipoLife będzie szczególnie interesującą metodą dla osób z rozstępami w miejscach poddawanych zabiegowi oraz ze skórą wiotką lub osłabioną, np. po dużej utracie masy ciała lub po ciąży. 

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, które jest całkowicie wystarczające do komfortowego wykonania zabiegu. Dolegliwości bólowe zgłaszane przez pacjentów są wyraźnie mniejsze niż przy metodach laserowych poprzedniej generacji. 

Po zabiegu pacjenci zakładają ubranko uciskowe i udają się do domu.

Co charakterystyczne dla nowej metody - krwawienie w trakcie oraz po zabiegu jest bardzo ograniczone. U większości pacjentów po zabiegu w ogóle nie występują większe krwiaki. 

LipoLife już dostępne w Polsce 

Metodę tę wprowadziliśmy do Polski w sierpniu 2016 r. Pierwsze zabiegi LipoLife w kraju wykonane zostały przez dr Ilonę Osadowską w naszej klinice w Poznaniu.

Obecnie nasze doświadczenie obejmuje kilkaset wykonanych zabiegów LipoLife - liposukcji, oraz modelowania piersi i pośladków. LipoLife dostępny jest we wszystkich naszych klinikach, tj. w Szczecinie, Poznaniu i Warszawie. Zainteresowane osoby zapraszamy do konsultacji. Dostępna jest również oferta z rabatem dla modelki. 

Opieka pozabiegowa

Bezpośrednio po zabiegu zakładamy indywidualnie dopasowane ubranie uciskowe. Dobieramy je odpowiednio do rozmiarów pacjenta. Używanie przez 6 tygodni, 24 godziny na dobę. Po 1-2 tygodni rozpoczynamy serię ręcznych masaży limfatycznych. Cykl 10 zabiegów powienien być wykonywany 2 razy w tygodniu, w możliwie równychodstępach czasowych.

Podsumowanie i atuty terapii

LipoLife jest interesującą metodą za sprawą bardzo niskiej urazowości oraz szybkiej rekonwalescencji. W rękach doświadczonego lekarza ułatwia uzyskanie ładnych efektów i wysoką satysfakcję pacjenta. Proces gojenia po zabiegu jest wyjątkowo szybki. U większości pacjentów w ogóle nie występują krwiaki. 

Liposukcja i powiększanie piersi tłuszczem

Często już w tydzień po zabiegu nie widać obrzęku, a miejsce poddane zabiegowi sprawia wrażenie nietkniętego przez lekarza. Nie dzieje się tak zawsze, jednak porównując LipoLife z innymi metodami liposukcji dostrzegamy wyraźne korzyści oferowane przez nową metodę w tym zakresie.

Ceny

Liposukcja LipoLife dostępna jest w cenie 5000 - 6000 zł za pierwszy obszar. Kolejne obszary podczas jednego zabiegu z rabatem 50%. Implantacji pobranej tkanki tłuszczowej od 2500 do 6000 zł.  

Więcej: cennik zabiegów redukujących tkankę tłuszczową

Kliniki:

Poznań, ul. Morawskiego 2C
Zobacz: mapa dojazdu

Szczecin, al. Piastów 30
Zobacz: mapa dojazdu

Warszawa, ul. Tarczyńska 20
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600