↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Liopsukcja - odsysanie tłuszczu, modelowanie sylwetki. Dr Osadowska Clinic

LipoLife liposukcja

dr Ilona Osadowska · 800 · 2024-03-04 (akt.)
W skrócie Opieka, efekty Lekarze, Kliniki Ceny Opinie Zdjęcia

Liposukcja laserowa polega na naświetlaniu tkanki tłuszczowej laserem i przetworzeniu jej do postaci emulsji, która następnie może być usunięta pod niskim ciśnieniem i z minimalnym urazem dla ciała. Jednoczesna silna stymulacja kurczenia skóry! Atutami LipoLife są: minimalne krwawieniemniejszy uraz niż przy wcześniejszych metodach laserowych, jeszcze wyższa satysfakcja i szybszy powrót pacjentek do normalnej aktywności po zabiegu. 

ZOBACZ NA INSTA

 

LipoLife

Koncepcja metody bazuje na wieloletnich doświadczeniach lekarzy wykonujących liposukcje laserowe. LipoLife wykorzystuje laser diodowy o paśmie 1470 nm, światłowód świecący radialnie z czujnikiem temperatury oraz udoskonaloną pompę do  infuzji i odsysania.  Naświetlanie powoduje rozbicie wiązań komórek tłuszczowych, wskutek czego zwarta tkanka zamieniana jest w zawiesinę nieuszkodzonych, ale odseparowanych od siebie komórek. Emulsję tę odsysamy następnie pod ciśnieniem niższym, niż przy klasycznej liposukcji.

Energia lasera stymuluje dodatkowo odnowę skóry, co jest szczególnie korzystne w przypadku jej wiotkości lub występowania rozstępów. Usuwane komórki tłuszczowe są nieuszkodzone i mogą być wykorzystane do przeszczepu, np. w celu powiększenia biustu lub rewitalizacji skóry dekoltu.

LipoLife jest interesującą metodą, ponieważ jako jedna z najmniej inwazyjnych metod liposukcji, daje dodatkowe korzyści i nowe możliwości terapeutyczne, przekładając się na wysoką satysfakcję pacjentów.

Kto jest najlepszym kandydatem

  • osoba z niewielkimi, miejscowymi nadmiarami tkanki tłuszczowej,
  • z obszarami, które nie poddają się redukcji dietą i ćwiczeniami,
  • która pragnie uczynić sylwetkę bardziej harmonijną,
  • o ogólnie dobrym stanie zdrowia

Zobacz jak sprawdzić czy jesteś odpowiednią kandydatką »

Zabieg

Ze względu na mocną stymulację odnowy skóry LipoLife będzie szczególnie interesującą metodą dla osób z rozstępami w miejscach poddawanych zabiegowi oraz ze skórą wiotką lub osłabioną, np. po dużej utracie masy ciała lub po ciąży. 

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, które jest całkowicie wystarczające do komfortowego wykonania zabiegu. Dolegliwości bólowe zgłaszane przez pacjentów są wyraźnie mniejsze niż przy metodach laserowych poprzedniej generacji. 

Co charakterystyczne dla nowej metody - krwawienie w trakcie oraz po zabiegu jest bardzo ograniczone. U większości pacjentów po zabiegu w ogóle nie występują większe krwiaki. 

Liposukcja i powiększanie piersi tłuszczem

LipoLife - pierwsi w Polsce 

Metodę tę wprowadziliśmy do Polski w sierpniu 2016 r. Pierwsze zabiegi LipoLife w kraju wykonane zostały przez dr Ilonę Osadowską w naszej klinice w Poznaniu.

Obecnie nasze doświadczenie obejmuje kilka tysięcy wykonanych zabiegów LipoLife - liposukcji, oraz modelowania piersi i pośladków. Duże zabiegi LipoLife na kilka obszarów ciała wykonujemy w naszej klinice operacyjnej w Szczecinie. Mniejsze zabiegi, jak np. podbródki, drobne fałdy - możemy również wykonać w najszej Klinice w Poznaniu. Zapraszamy do konsultacji. Dostępna jest również oferta z rabatem dla modelki. 

Opieka pozabiegowa

Bezpośrednio po zabiegu zakładamy ubranie uciskowe, które uprzednio dobieramy w Klinice na podstawie rozmiarów pacjentki. Nosimy je przez 6 tygodni, 23 godziny na dobę, tj. na jedną godzinę zdejmujemy do celów higienicznych. Po 7 dniach rozpoczynamy serię ręcznych masaży limfatycznych. Cykl 10 takich zabiegów powienien być wykonywany 2 razy w tygodniu, w możliwie równych odstępach czasowych. W trakcie terapii masaż będzie zmieniał swóch charakter - pierwsze sesje to drenaż limfatyczny z usunięciem chłonki, kolejne będą skupiać się na powięzi z uwalnianiem zrostów. Masaże te muszą być wykonywane przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. 

 

Podsumowanie i atuty terapii

LipoLife jest interesującą metodą za sprawą bardzo niskiej urazowości oraz szybkiej rekonwalescencji. W rękach doświadczonego lekarza ułatwia uzyskanie ładnych efektów i wysoką satysfakcję pacjenta. Proces gojenia po zabiegu jest wyjątkowo szybki. U większości pacjentów w ogóle nie występują krwiaki. 

Często już w tydzień po zabiegu nie widać obrzęku, a miejsce poddane zabiegowi sprawia wrażenie nietkniętego przez lekarza. Nie dzieje się tak zawsze, jednak porównując LipoLife z innymi metodami liposukcji dostrzegamy wyraźne korzyści oferowane przez nową metodę w tym zakresie.

Ceny

Liposukcja LipoLife dostępna jest w cenie od 6900 zł za niewielki obszar (podbródek) oraz od 16 000 zł za pierwszy duży obszar przy korekcji ciała. Kolejne obszary podczas jednego zabiegu z rabatem 50%. Transfer pobranej tkanki tłuszczowej od 2 000 zł (niewielkie miejscowe korekcje, np. ujędrnienie warg sromowych) do 6 000 zł (piersi lub pośladki).

Zobacz także: 

Kliniki:

Szczecin, ul. Sowia 38
Mapa dojazdu »

Poznań, ul. Marcelińska 62 B lok. 19 (parter)
Mapa dojazdu »

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600
godz. 9-20. 

Kontakt »

 


Czytaj dalej: Opieka, efekty


Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage