Rewitalizacja skóry

dr Ilona Osadowska · 210 · 2019-03-29 (akt.)
Odmładzanie twarzy Owal Zmarszczki Rewitalizacja Mężczyzna Lekarze, Kliniki Opinie Zdjęcia

Po 25. roku życia kondycja skóry zaczyna słabnąć, pojawiają się delikatne siatki, wyraźniejsze stają się też zmarszczki. Zaczynamy wtedy stosować kremy i zabiegi kosmetyczne. Jeśli nie przynoszą one satysfakcjonujących efektów, sięgamy po rewitalizujące i odmładzające skórę zabiegi medycyny estetycznej.

Kiedy do lekarza

Wskazaniem do rewitalizacji skóry są:

 • dyskomfort estetyczny - powstające nowe siatki zmarszczek,
 • skóra scieńczała, przesuszona, odwodniona,
 • skóra nadmiernie elastyczna - pojawiające się tzw. chomiki,
 • przebarwienia posłoneczne.

Oczekiwane efekty i cel leczenia

 • Polepszenie kondycji skóry, ujędrnienie i uelastycznienie,
 • nawilżenie skóry i wzmocnienie jej napięcia,
 • zniknięcia szarawego odcienia oraz poprawa kolorytu skóry,
 • zniknięcie drobnych zmarszczek i spłycenia grubszych,
 • zwężenia poszerzonych porów skórnych,
 • usunięcie plam i przebarwień,
 • zmniejszenie wiszącego podbródka oraz tzw. chomików,
 • powyższe odpowiednio także dla szyi, dekoltu oraz dłoni.


>>> O rewitalizacji skóry oraz działaniu własnego osocza bogatopłytkowego - rozmowa z dr Iloną Osadowską, Magazyn "Babska Rzecz", Radio Szczecin


Jak rozpocząć leczenie

Zaczynamy od konsultacji, podczas której oceniamy stan skóry oraz omawiamy oczekiwania pacjentki. Dobieramy odpowiednią kurację i upewniamy się, że nie ma przeciwwskazań do jej podjęcia. Zabiegi możemy przeprowadzić od razu po konsultacji.

Zabieg laserem frakcyjnym

Dobór zabiegów

Rewitalizujemy najczęściej obszar skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabiegi dobieramy indywidualnie do obszaru, cech skóry oraz oczekiwań pacjentki. Gama dostępnych metod jest szeroka i obejmuje zarówno kuracje działające precyzyjnie na wybrany problem, jak ogólnie poprawiające kondycję i wygląd skóry.

Nowością 2014 roku jest mikroigłowy RF Infini dający bardzo dobre efekty odnowy skóry już po jednym, minimalnie urazowym zabiegu.

Najcenniejsze są zabiegi uruchomiające własne siły organizmu, aktywujące fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W ten sposób działaja m.in. laser frakcyjny CO2, Sculptra, Radiesse oraz własne osocze bogatopłytkowe (Regeneris).

Istotnym czynnikiem przy doborze zabiegów jest tryb życia i oczekiwania pacjentki. Bierzemy pod uwagę, że niektóre zabiegi wymagają kilku dni wyłączenia z aktywności zawodowej.

Zdjęcie - rewitalizacja szyi

Ciekawą metodą jest gama peelingów fotodynamicznych, dających świetne efekty odnowy skóry przy minimalnym złuszczaniu. Wciąż popularny wśród pacjentek jest stosunkowo niedrogi peeling migdałowy, który rozjaśnia, nawilża i wygładza skórę, nie wyłączając z codziennego funkcjonowania.

Do nawilżania stosujemy gamę materiałów zawierających słabo usieciowany lub niestabilizowany kwas hialuronowy, jak m.in. Teosyal Redensity, Restylane Vital, Juvederm Hydrate, StylAge HydroMax, Neauvia HydroDeluxe oraz specjalizowane preparaty linii Dermaheal. Do dyspozycji mamy także gotowe koktajle zawierające witaminy, peptydy biomimetyczne oraz minerały.  Każda z ww. metod ma swoje unikalne cechy, o których rozmawiamy podczas konsultacji. Po zabiegach zalecamy stosowanie odpowiednio dobranych dermokosmetyków.

Regeneris, odmładzanie, rewitalizacja, twarz, osocze

Cykl leczenia

Rewitalizację prowadzimy w cyku 3-8 zabiegów, zależnie od wybranej metody. Plan leczenia często obejmuje terapię łączoną. Zabiegi powtarzamy co kilka tygodni. Efekty terapii są zarówno natychmiastowek jak i odłegłe. Nawilżanie poprawia kondycję skóry już na drugi dzień, natomiast wytwarzanie nowego kolagenu w skórze widoczne będzie najwcześniej po miesiącu od uruchomienia procesu naprawczego.

Rewitalizacja dłoni

Osobom z wyraźnymi cechami starzenia skóry polecamy rewitalizację doni jako uzupełnienie terapii na twarz oraz ewent. dekoltu i szyi. Ładne i zadbane dłonie będą harmonijnie współgrać do zadbanej twarzy. Bardzo często zapominamy, że są one naszą wizytówką.

Podczas tego typu zabiegów skupiamy się na poprawie wyglądu i objętości dłoni oraz usunięciu plam. Pożadanym efektem jest zmniejszenie widoczności żył oraz ścięgien. Stosujemy tu m.in. laser frakcyjny, IPL oraz peeligni aby wyrównac koloryt dłoni. Restylane Vital lulb Radiesse aby odtworzyć objętość i przywrócić skórze młodszy wygląd. Przełomem w rewitalizacji dłoni stało się upowszechnienie zabiegu Radiesse, który pozwala osiągnąć radykalną poprawę podczas jednej tylko sesji.

Koszty leczenia

Koszt rewitalizacji wynosi od 220 zł do 1690 zł za pojedynczy zabieg. Ceny dla poszczególnych metod dostępne są w cenniku. W przypadku terapii łączonych stosujemy ceny specjalne ze zniżką, które ustalamy indywidualnie podczas pierwszej konsultacji lekarskiej.

Więcej: ceny rewitalizacji skóry.


Czytaj dalej: Mężczyzna