Usuwanie zmarszczek

dr Ilona Osadowska · 218 · 2019-03-29 (akt.)
Odmładzanie twarzy Owal Zmarszczki Rewitalizacja Mężczyzna Lekarze, Kliniki Opinie Zdjęcia

Usuwanie zmarszczek to jedne z najbardziej spektakularnych zabiegów medycyny estetycznej, dające kobietom dobre samopoczucie i satysfakcję z młodszego wyglądu. Stosujemy szeroką gamę najnowocześniejszych produktów od wielu producentów. Nieoperacyjne zabiegi są w całości odwracalne, można je robić w każdym wieku i u większości osób. 

Piękna, promienna cera i młody wygląd doskonale wpływaja na nasze samopoczucie. Dysponujemy obecnie metodami, które umożliwiają całkowite usunięcie niemal wszystkich zmarszczek. Możemy także zachować jędrność oraz grubość skóry. Sztuką jest utrzymanie własnej, naturalnej urody kobiety przez długie lata. Staramy się przy tym uninąć pokusy nadużywania zabiegów, wybierając raczej teapie bardzo naturalne dyskretne i subtelnie. Naszym celem jest, by pacjentka czuła się młodziej, ale nie było widać jakichkolwiek śladów czy objawów ingerencji lekarza.

Oczekiwane efekty

Po dobrze dobranych zabiegach twarz powinna wyglądać na młodszą i bardziej optymistyczną, znika wyraz zmęczenia, zasępienia lub groźny wygląd. Czoło robi się gładkie, znikają zmarszczki śmiechowe i kurze łapki. Bruzdy nosowo-wargowe najczęściej ulegają znacznemu spłyceniu, a w wielu przypadkach można je usunąć całkowicie. Na wyraz twarzy bardzo wpływa okolica ust - podnosimy więc kąciki oraz spłycamy zmarszczki w ich okolicy, tzw. marionetki. Skutecznie spłycamy także nawet głębokie zmarszczki szyi. Kuracja bardzo poprawia samopoczucie pacjentek, które po zabiegach czują się o młodsze o 5-15 lat zależnie od skali problemu i dobranych metod. Ostateczny efekt widoczny jest po 7-14 dniach od zabiegu w przypadku zabiegów wypełniaczami i neuromodulatorami, lub po nawet kilku miesiącach, jeśli używamy metod laserowych lub biorewitalizujących.

Metody zabiegowe - odwracalne, nieoperacyjne

Stosujemy obecnie wiele metod nieoperacyjnego wygładzania zmarszczek - wypełnienia, zabiegi relaksujące zmarszczki, biorewitalizację skóry, laserową odnowę, lifting termiczny, nici liftingujące, chemiczne złuszczanie, naświetlania. Podstawową są nadal dwie metody - podanie wypełniającego materiału medycznego oraz zabiegi rozluźniające mięśnie neuromodulatorami (kilka marek). Atutem obu metod jest całkowita odwracalność efektów, ponieważ używane substancje wchłaniają się, nie pozostawiając śladów w organizmie. Nie wywołują też one alergii, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla pacjenta.

Biostymulacja

Metody wykorzystujące działanie biostymulujące to jedne z najbardziej zaawansowanych terapii medycyny estetycznej, a niewątpliwie najbardziej naturalne z nich. Działanie polega tu na zmuszeniu organizmu do wzmocnienia pożądanych przez nas procesów, jak np. wytwarzanie nowego kolagenu, celem odnowy skóry. Stosujemy metody wykorzustujące bądź substancje biostymulujące (kwas polimlekowy, polikaprolakton, peptydy biomimetyczne), bądź działanie energii (lasery, mikroigłowy RF). 

Nici liftingujące

Jedne z najciekawszych zabiegów medycyny esetycznej, za sprawą wyraźnych i długotrwałych efektów. Dostępna jest bardzo dobra oferta nici Aptos wykonanych z materiałów wchłanialnych, mających dodatkowe działanie biorewitalizujące. Działanie likwidujące zmarszczki polega często na podciągnięciu ipadających tkanek, np. policzków, tworzących opadające fałdy. Dostęne są także nici o działaniu wspomagającym odtworzenie objętości wewnątrz wyraźnych bruzd, jak np. Aptos Vitis.

Wygładzenie zmarszczek przez wypełnienie i odżywienie skóry

Zabieg polega na podaniu pod zmarszczkę wypełniającego materiału medycznego. Stosowany tu materiał realizuje dwie funkcje: podany śródskórnie wypycha i wygładza zmarszczki, dodatkowo nawilża skórę, nadając jej młodszy i jędrny wygląd. Zabieg stosowany jest najczęściej w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, bruzd między brwiami. Wypełniacz jest identyczny z naturalnym występującym w skórze, dlatego nie wywołuje skutków ubocznych. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka do kilkunastu miesięcy.

Terapia neuromodulatorami

Preparaty podawane są iniekcyjnie, podskórnie. Ich działanie polega na rozluźnieniu mięśnie mimicznych, likwidując w ten sposób główną przyczynę powstawania zmarszczek. W wyniku tego, mięsień zostaje unieruchomiony, a skóra w wybranej okolicy zostaje wygładzona. Stosujemy ją głównie do likwidowania zmarszczek czoła, zmarszczki między brwiami (tzw. lwiej zmarszczki) a także kurzych łapek w okolicy oczu. Działanie leku jest okresowe, efekt utrzymuje się przez ok. 3 - 6 miesięcy. Po tym czasie mięsień ponownie wraca do pracy i należy ponowić zabieg aby utrzymać efekt estetyczny. Pierwsze zmarszczki znikają po 4-6 dniach, zaś po 2 tygodniach uwidacznia się ostateczny efekt zabiegu.

Inne zabiegi uzupełniające

Opisane terapie uzupełniamy w razie potrzeby innymi zabiegami wygładzającymi zmarszczki, które dobieramy indywidualnie. Po zabiegach zalecamy dermokosmetyki podtrzymujące i utrwalające osiągnięte efekty.

Usuwanie zmarszczek

Jak rozpocząć kurację

Pierwszym etapem jest ocena stanu skóry oraz oczekiwania zainteresowanej osoby. Omawiamy oczekiwany efekt finalny, termin, w którym powinien on się pojawić oraz możliwości oferowane przez poszczególne zabiegi. Całość dobieramy uwzględniając zakładany na leczenie budżet.

Koszty

Zabiegi indywidualne wykonujemy wg cennika. W przypadku dwóch lub więcej zabiegów które wykonujemy w czasie jednej wizyty udzielamy zniżek pakietowych. Obowiązują one także przy zabiegach cyklicznych, zamawianych w całości. Przy kuracjach łączonych możemy zaproponować bardziej atrakcyjne ceny pakietowe.

 Czytaj dalej: Rewitalizacja