↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Odmładzanie wolumetryczne

dr Ilona Osadowska · 78 · 2020-01-22 (akt.)
Odmładzanie twarzy Owal Zmarszczki Rewitalizacja Mężczyzna Lekarze, Kliniki Opinie Zdjęcia

Zabiegi wolumetryczne polegają na odtwarzaniu młodszych rysów twarzy poprzez przywrócenie utraconych objętości, typowo w górnej i środkowej części twarzy. Możemy także usuwac nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy żuchwy i podbródka, przywracając bardziej harmonijne rysy twarzy. Bardzo szeroki zakres z wieloma dostępnymi procedurami - m.in. zabiegi iniekcyjne, biostymulujące, uniesienie nićmi liftingującymi, mikroigłowy RF, zabiegi laserowe powierzchniowe oraz przezskórne. 

 

Wypukłości i zaokrąglenia kobiecej twarzy mają kluczowe znaczenie dla odczuwania młodego i zdrowego wyglądu. Pełne policzki oraz napięta skóra twarzy i podbródka charakterystyczne są dla osób młodych, podobnie jak miękko zarysowane linie twarzy.

Z wiekiem starzeniu podlega nie tylko powierzchnia skóry, ale także cała struktura twarzy. Wypukłości policzków zanikają, twarz staje się bardziej płaska, ostrzej zarysowują się jej kontury. Skóra słabiej podtrzymywana przez tkankę podskórną zaczyna spływać w dół, powstają zapadnięte policzki i doliny łez. Obniżająca się skóra może utworzyć „chomiki” lub „mopsy” w dolnej części żuchwy. Może się także pojawić obniżenie linii podbródka, wskutek rozrostu poduszki tłuszczowej lub mniejszego napięcia skóry.

>> Wywiad z dr Iloną Osadowską, Poranek na Malcie, TV Poznań

Odmładzanie wolumetryczne zajmuje się skutecznie wszystkimi tymi problemami, stanowiąc jedną z podstawowych dziedzin medycyny estetycznej dla osób „po czterdziestce”.

Wolumetryczne odmładzanie i korekta rysów

Dostępne metody to m.in. głębokie wypełnienia kwasem hialuronowym (wiele marek), stymulacja kwasem polimlekowym (Sculptra), hydroksyapatytem (Radiesse), wypełnienie własnym tłuszczem, a także nieoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej oraz rewitalizacja skóry wiotkiej laserowym zabiegiem SmartLipo. Interesującą metodą są także liftingujące nici Aptos.

Najczęściej wykonujemy zabiegi odtwarzające zapadnięte policzki i napinające obwisłe miękkie tkanki twarzy. Często jednocześnie wygładzamy zapadnięte lub sine doliny łez pod oczami. Osobom z obwisłym lub podwójnym podbródkiem oraz ze smutnymi „chomikami” lub „mopsami” rekomendujemy wyrównanie linii wypełnieniami i/lub usunięcie niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej oraz napięcie skóry laserowym zabiegiem SmartLipo. Niekiedy przywracamy młodzieńcze krągłości kościstym skroniom lub innym ostrym rysom twarzy. Wybór właściwej metody zależy od indywidualnych cech twarzy, oczekiwań oraz możliwości leczniczych. Do dyspozycji mamy metody wypełniające, rewitalizujące i regenerujące skórę.

Restylane SubQ Restylane SubQ jest klasycznym wypełniaczem zawierającym kwas hialuronowy. Używany jest do głębokich wypełnień, głównie policzków i dolin łez, przy okazji lekko napinając skórę oraz spłycając bruzdy nosowo-wargowe. Stosowany jest także do zaokrąglenia linii twarzy i napięcia łuków brwiowych. Podawany stosunkowo głęboko kaniulą lub igłą z 1.. 2 punktów z każdej strony twarzy. Restylane SubQ jest bardzo dobrze wystandaryzowany – zapewnia wysokie bezpieczeństwo, nie wywołuje uczuleń, daje przewidywalne i powtarzalne rezultaty. Efekt wypełnienia kwasem hialuronowym widoczny jest od razu po zabiegu i utrzymuje się przez okres do 2 lat. Stabilnością w czasie i długością utrzymywania efektu przewyższa własne osocze bogatopłytkowe. Jest to bardzo dobry zabieg dla osób, które potrzebują natychmiastowej, wyraźnej korekcji, a z różnych względów nie chcą czekać na osiągnięcie efektu innymi metodami. Często też jest wybierany jako zabieg wejściowy przez osoby, które po raz pierwszy decydują się na odmładzanie wolumetryczne. Dostępny jest także materiał Teosyal Ultimate. Więcej »

Sculptra Materiał medyczny o unikalnym działaniu, zawierający kwas L-polimlekowy. Podawana jest jako zawiesina w iniekcjach cienką igłą. Wywołuje niezastąpiony efekt liftingujący, który wytwarzany jest własnymi siłami organizmu. Używana głównie w celu przywrócenia młodszej struktury twarzy oraz odtwarzania objętości tkanek miękkich. Efekt powstaje wskutek wywołania w skórze intensywnego procesu odmładzającego, głównie poprzez wytwarzania dużej ilości nowego kolagenu. Osiągamy w ten sposób pogrubienie skóry, poprawę jej jędrności i napięcia, które dają efekt wyraźnego odmłodzenia twarzy porównywalny z liftingiem. Efekt ten jest bardzo naturalny, ponieważ powstaje własnymi siłami organizmu wskutek stopniowego odmładzania skóry. Terapia składa się z 2 - 3 zabiegów co 4 - 6 tygodni. Dobrym efektem będziemy cieszyć się po 3 - 4 miesiącach, zaś utrzyma się on przez 2 - 3 lata. Efekt liftingu wywołany przez Sculptrę jest bardzo wyraźny, ale powstaje powoli i subtelnie, dając czas na przyzwyczajenie do nowego wyglądu. Utrzymuje się dłużej niż w przypadku najtrwalszych wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Pojedynczy zabieg jest tańszy od kwasu hialuronowego, jednak potrzeba jego kilkukrotnego wykonania powoduje, że łączne wydatki na terapię są wyższe. Porównując jednak efekty osiągane w czasie, Sculptra jest obecnie najbardziej ekonomicznym materiałem spośród wypełnień iniekcyjnych.

Sculptrę zalecamy osobom o wyraźnych cechach starzenia skóry, które potrzebują rozległej i wyraźnej naprawy, mającym czas i cierpliwość na osiągnięcie oczekiwanego efektu estetycznego. Więcej »

Radiesse Nowy materiał do iniekcji o działaniu wypełniającym i jednocześnie biorewitalizującym. Składnikiem czynnym jest hydroksyapatyt wapnia. Daje widoczny od razu efekt wypełniający, podobnie jak wypełniacze kwasu hialuronowego. Różni się natomiast tym, że dodatkowo uruchamia w skórze długotrwały proces biorewitalizacji, prowadzony własnymi siłami organizmu. Cząstki hydroksyapatytu stymulują organizm do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Tworzą rodzaj rusztowania, na którym następnie rozwija się nowy kolagen, dając widoczny efekt odmłodzenia skóry. Wyróżnia się także czasem utrzymywania efektu, sięgającym 18 i więcej miesięcy. Więcej »

Regeneris osocze bogatopłytkowe Osocze bogatopłytkowe (Regeneris) jest cennym składnikiem uzyskiwanym z własnej krwi pacjentki. Podawane śródskórnie podobnie do wypełniaczy, zawiera unikalne biokomponenty - własne komórki macierzyste i czynniki wzrostu z krwi, które wywołują w skórze intensywną regenerację. Własne osocze jest także użytecznym materiałem wypełniającym dla osób wymagających większej objętościowo korekty. Terapię prowadzimy w cyklu 2 - 3 zabiegów, w odstępach 2 - 4 tygodni.

W przypadku zabiegu wypełniającego, efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Rewitalizacja skóry wywołana mezoterapią nastąpi w kolejnych dniach pod wpływem podanych czynników, pełen efekt objawi się po 2 - 3 miesiącach od pierwszego zabiegu. Zabieg przynosi najlepsze efekty u osób ze skórą zniszczoną, ziemistą, o słabym ukrwieniu i kolorycie. Terapia wymaga więc pewnej wytrwałości i cierpliwości, jednak osiągane efekty są unikalne i zdecydowanie warte oczekiwania.W Polsce terapia ta występuje pod nazwą Regeneris. Więcej »

SmartLipooraz LipoLife - liposukcja laserowa. Usuwanie podwójnego podbródka i „chomików˝ jest bardzo wdzięcznym tematem, który łączy dwa zagadnienia - usuwanie tkanki tłuszczowej oraz napinanie skóry. Przyczyną występowania podwójnego podbródka oraz „chomików˝ (nawisy powłok skórnych w dolnych częściach policzków) jest najczęściej osłabienie spoistości skóry oraz rozrost podskórnych poduszek tłuszczowych. Leczenie polega na redukcji poduszek tłuszczowych oraz jednoczesnej stymulacji skóry podbródka tak, by stała się bardziej spoista i przylegająca do ciała. Bardzo dobrą do tego celu terapią są zabiegi laserowe - LipoLife oraz SmartLipo , które wyróżniają się trzema unikalnymi zaletami - są delikatne i precyzyjne, z łatwością usuwają  niewielką ilość tkanki tłuszczowej oraz jako jedyne z terapii tłuszczowych powodują silne napięcie skóry w miejscu skąd usunięto tkankę tłuszczową. Poprawa jędrności skóry osiągana jest dzięki stymulacji skóry głębokiej wiązką lasera od wewnątrz i jest znaczenie lepsza od efektów osiąganych laserami frakcyjnymi działającymi z zewnątrz. LipoLife oraz SmartLipo to zabiegi stosunkowo delikatne i mało urazowe w porównaniu do klasycznych metod liposukcji, dlatego mogą być bezpiecznie wykonywane w okolicach podbródka i żuchwy. Zabiegi te są wdzięczne u osób z nadwagą, ponieważ usunięcie zaledwie kilkunastu do kilkudziesięciu ml tkanki tłuszczowej oraz napięcie skóry daje poprawę wyglądu porównywalną ze schudnięciem o kilka kilogramów.

Pierwszy efekt widoczne jest od razu po zabiegu, kolejna poprawa następuje po kilku dniach, po ustąpieniu obrzęku. Napięcie skóry powstaje wskutek przebudowy włókien kolagenowych, uwidoczni się po ok. 4 tygodniach po zabiegu zaś ostateczny kształt uzyska w 3 m-ce po zabiegu. Więcej »

Dawniej w celu usuwania tkanki tłuszczowej wykonywane były również zabiegi iniekcyjnego rozpuszczania tłuszczu (tzw. lipoliza iniekcyjna), jednak obecnie - wobec atutów metody laserowej - w naszej praktyce zaprzestaliśmy ich stosowania.

Niekiedy przyczyną opadania podbródka jest zwiotczenie mięśnia, w takim przypadku możliwości nieoperacyjnej poprawy estetyki w tym obszarze są niewielkie.

Anna: moje doświadczenia z medycyną estetyczną

Moje doświadczenia z medycyną estetyczną. Anna, zwiastun filmu.
Styczeń 2017

Jak rozpocząć leczenie

Leczenie zaczynamy od spotkania, podczas którego omawiamy temat, diagnozujemy stan skóry i tkanek miękkich, oraz omawiamy oczekiwania dotyczące przyszłego wyglądu. Wspólnie z pacjentką wybieramy optymalną terapię dla jej urody, wybierając spośród opisywanych metod, uwzględniając wskazania lekarskie, oczekiwania pacjentki oraz oferowane możliwości. Modelowanie twarzy jest sztuką, w której podstawowe znaczenie ma poczucie estetyki i umiaru. Zabiegi wolumetryczne działają silnie i przynoszą wyraźne efekty, muszą być zatem harmonijnie dobrane do indywidualnych cech urody. Stworzenie planu leczenia możliwe jest wyłącznie podczas osobistej wizyty lekarskiej. W większości przypadków zabieg możemy wykonać od razu po konsultacji, podczas jednej wizyty. Wyjątkiem jest SmartLipo, który wymaga uprzedniego wykonania badań krwi oraz umówienia osobnego terminu.

Koszty leczenia

Wolumetryczne modelowanie zawsze należało do relatywnie droższych zabiegów medycyny estetycznej. Wypełniacze kwasu hialuronowego dostępne są od 1790 zł, Sculptra od 1590 zł za pierwszy zabieg (ceny regularne). Atrakcyjnym wyjątkiem jest własne osocze bogatopłytkowe, które dostępne jest już od 890 zł za zabieg mezoterapii, lub 1290 zł za zabieg wypełniający z mezoterapią. Materiały renomowanych producentów bywają dostępne taniej w ofertach specjalnych. Staramy się też udostępniać je w atrakcyjnych pakietach obejmujących typowe zabiegi. Zabieg LipoLife na podbródek dostępny jest w cenie od 4500 zł.

Więcej: ceny modelowania wolumetrycznego.

 

Odmładzanie wolumetryczne


Czytaj dalej: Zmarszczki


Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage