Modelowanie pośladków tłuszczem

dr Ilona Osadowska · 900 · 2024-03-15 (akt.)
W skrócie Konsultacje i przygotowania Ceny Opinie Zdjęcia

Niewielki nadmiar tłuszczu może okazać się bardzo przydatny a nawet cenny, jeśli chcielibyśmy wymodelować nim własne pośladki. Możemy nadać im bardziej atrakcyjny kształt - zaokrąglić, powiększyć, wypełnić zagłębienia lub wymodelować w sposób bardziej pasujący do naszych oczekiwań.

Brazylijski Lifting modelowanie pośladków własnym tłuszczem efekty przed po zabiegu

Kto jest najlepszym kandydatem do modelowania pośladków

 • kobieta posiadająca odpowiednio duży zapas tkanki tłuszczowej. Musi on nadawać się do odessania, a ilość jego powinna być wystarczająca do wykonania efektywnego modelowania pośladków.
 • Kobieta o pośladkach stosunkowo niewielkich - płaskich, wąskich lub o nietypowym, mało foremnym kształcie. 
 • Lub o pośladkach pełnych, które bez szkody dla urody mogę być powiększone lub zaokrąglone

Kto jest najlepszym kandydatem do liposukcji

 • osoba z wyraźnymi, miejscowymi nadmiarami tkanki tłuszczowej,
 • która zlokalizowana jest podskórnie i jest dostępna do usunięcia,
 • o ogólnie dobrym stanie zdrowia

Zabieg

Zabieg modelowania pośladków składa się z dwóch procedur medycznych, wykonywanych bezpośrednio jedna po drugiej:

 • Liposukcja LipoLife lub Body Jet
  W trakcie której wyszczuplamy ustalone wcześniej obszary ciała. Zazwyczaj wyszczuplamy i modelujemy talię oraz placy nad pośladkami. W tym czasie gromadzimy, oczyszczamy oraz separujemy  odpowiednią ilość tłuszczu do późniejszego przeszczepu. 
 • Modelowanie pośladków
  Wykonujemy z kilku niewielkich otworów przez które wsuwamy kaniulę infiltracyjną. Tłuszcz podajemy metodą mikroiniekcji w przygotowaną odpowiednio tkankę. Po zabiegu otwory zaszywamy, aby uniknąć wyciekania tłuszczu. 

Cały zabieg trwa łącznie od 3 do 4 godzin, zależnie od zakresu liposukcji oraz wielkości wykonywanego przeszczepu tkanki. Pośladki wymagają znacznej ilości tłuszczu, który musimy odessać, oczyścić oraz wszczepić ponownie. Typowo podajemy od 400 do 600 ml tłuszcczu na jedną stronę. Ze względu na spore zapotrzebowanie na tłuszcz, liposukcję wykonujemy zazwyczaj na 2-3 obszary ciała. Piersi wymagają zazwyczaj nieco mniejszej ilości tłuszczu, typowo 220 - 300 ml na jedną stronę, dlatego zabieg taki jest nieco szybszy. 

Po zabiegu pacjenci zakładają ubranko uciskowe i udają się do domu.

Co charakterystyczne dla nowej metody - krwawienie w trakcie oraz po zabiegu jest niewielkie. U większości pacjentów po zabiegu w ogóle nie występują większe krwiaki. 

Znieczulenie

Określane jest indywidualnie przez lekarza w trakcie konsultacji przed zabiegiem. Zawsze stosujemy znieczulenie miejscowe nasiękowe, dodatkowo możemy dodać sedację dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Zawsze zakładamy wkłucie dożylne umożliwiające szybkie dozowanie leków w razie potrzeby. Znieczulenie miejscowe jest całkowicie wystarczające do komfortowego wykonania zabiegu. Dolegliwości bólowe zgłaszane przez pacjentów są wyraźnie mniejsze niż przy metodach laserowych poprzedniej generacji. 

Bezpośrednio po zabiegu 

Po zabiegu zakładamy opatrunki i ubranie uciskowe. Następnie omawiamy z lekarzem szczegóły dotyczące dalszego postępowania. Po zastosowniu niektórych leków anestezjologicznych może być potrzebny krótki okres pobytu w sali pozabiegowej, rzędu 1 godziny. Popołudnie po zbiegu prosimy spędzić w domu, wśród najbliższych. Najlepiej przygotować sobie do obejrzenia relaksujący film lub ciekawy koncert. Doradzamy, by nie planować w tym dniu prac wymagających wysiłku intelektualnego, ponieważ ze względu na podane wcześniej znieczulenie, skupienie w tym dniu może być utrudnione. Możemy wykonywać drobne prace domowe, przygotowywać posiłki. Prosimy tylko nie nosić ciężkich rzeczy. Na drugi dzień powinniśmy być już w normalnej kondycji. 

Efekty zabiegu

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, choć nie są one jeszcze ostateczne. Zazwyczaj są one zniekształcone przez poniższe czynniki:

 • duża ilość płynu znieczulającego,
 • obrzęk pozabiegowy oraz ewentualne krwiaki,
 • luźna skóra, która będzie kurczyć się w ciągu najbliższych tygodni,
 • nadmiarowa objętość pośladków po przeszczepieniu tłuszczu 

  W ciągu najbliższych 3-4 dni spodziewamy się narastania obrzęku pozabiegowego, który w kolejnych dniach będize następnie zanikał. W tym czasie organizm wydali pozostałości płynu znieczulającego, redukując w ten sposób objętość w obszarze poddanym zabiegowi. W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu zaczynamy widzieć wyraźne efekty wyszczuplenia.

  Ze względu na mocną stymulację odnowy i kurczenie skóry LipoLife będzie szczególnie interesującą metodą dla osób z rozstępami w miejscach poddawanych zabiegowi oraz ze skórą wiotką lub osłabioną, np. po dużej utracie masy ciała lub po ciąży.

  Modelowanie pośladków własnym tłuszczem - nowość

  Modelowanie pośladków własnym tłuszczem jest procedurą stosunkowo nową, która jednak błyskawicznie zyskuje popularność. Rozwinęła się w ostatnich latach, po wdrożeniu nowych minimalnie inwazyjnych metod liposukcji. W naszej klinice wykorzystujemy LipoLife oraz Body Jet - obie metody pozwalają odsysać tkankę tłuszczową bez uszkodzenia tworzących je komórek. LipoLife wykorzystuje  - najnowsza metoda - wykorzystuje laser diodowy o paśmie 1470 nm, światłowód świecący radialnie z czujnikiem temperatury. Naświetlanie powoduje rozbicie wiązań komórek tłuszczowych, wskutek czego zwarta tkanka zamieniana jest w zawiesinę nieuszkodzonych, ale odseparowanych od siebie komórek. Emulsję tę odsysamy następnie pod ciśnieniem niższym, niż przy klasycznej liposukcji.
 • Małgorzata: moja liposukcja LipoLife

  Moja liposukcja LipoLife.
  Małgorzata, zwiastun filmu.
  Kwiecień 2017

   

  Jak przygotować się przed zabiegem

  Na 6 godzin przez zabiegiem prosimy nie jeść i nie pić, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. Prosimy wziąć luźne, nieuciskające ubranie, które może może zostać zaplamione. Nie przyjmować żadnych leków ani środków przeciwbólowych bez uzgodnienia z lekarzem. Na tydzień przed zabiegiem prosimy zaprzestać przyjmowania środków rozrzedzających krew, jak np. aspiryna. 

  Opieka pozabiegowa

 •  Ubranie uciskowe - 6 tygodni, 24 godz. na dobę
 • Masaże limfatyczne - 2 x tygodniowo, 5 tygodni, start po 1 -2 tygodniu
 • Dbałość o brak ucisku na pośladki - 2 tygodnie
 • Dieta bogata w naturalne cukry - 2 tygodnie

  Bezpośrednio po zabiegu zakładamy indywidualnie dopasowane ubranie pooperacyjne. Jest to cienki, elastyczny kostium, składający się z dwóch stref - uciskowej w obszarach skąd usuwaliśmy tłuszcz, oraz oraz bezuciskowej w okolicy pośladków. Ubranie pasujemy indywidualnie do rozmiarów pacjentki i zamawiamy w ramach przygotowania do zabiegu. Ważne jest rzetelne stosowanie przez kolejne 6 tygodni, 24 godziny na dobę. Po 1-2 tygodni rozpoczynamy serię ręcznych masaży limfatycznych. Cykl 10 zabiegów powienien być wykonywany 2 razy w tygodniu, w możliwie równych odstępach czasowych. Masaże te powinny być wykonywane przez fizjoterapeutę z doświadczeniem w zakresie pooperacyjnego drenażu limfatycznego. Przeszczepiony tłuszcz także wymaga specjalnej opieki przez 2 tygodnie po zabiegu. Chodzi o zapewnienie optymalnych warunków do przyjęcia podanych komórek oraz włączenia ich w procesy metaboliczne organizmu. Ważne będzie  unikanie ucisku, a więc specjalny sposób siadania oraz spania. Dieta bogata w cukry sprzyja akceptacji przeszczepianych komórek w nowym miejscu, przyczyniając się w ten sposób do finalnej satysfakcji po zabiegu.  

  6,8,7

  Ceny

  Modelowanie pośladków wraz z liposukcją LipoLife lub Body Jet dostępne jest w cenie 24 000 - 30 000 zł. Cena zależy od zakresu liposukcji, wielkości pośladków oraz indywidualnych cech anatomicznych. Określamy ją najpóźniej podczas konsultacji przed zabiegiem.

  Więcej: cennik zabiegów redukujących tkankę tłuszczową

  Kliniki:

  Poznań, ul. Marcelińska 62B lok. 19 (parter)
  Zobacz: mapa dojazdu

  Szczecin, ul. Sowia 38
  Zobacz: mapa dojazdu

  Infolinia, recepcja tel. 511-500 600


 • Czytaj dalej: Konsultacje i przygotowania