BBL - Brazylijski LIfting Pośladków. Ustalenia przed zabiegiem.

Najlepsza kandydatka do zabiegu BBL

dr Ilona Osadowska · 901 · 2019-03-27 (akt.)
W skrócie Konsultacje i przygotowania Ceny Opinie Zdjęcia

Konsultacja lekarska

W trakcie konsultacji kwalifikacyjnej do zabiegu oceniamy możliwości korekcji oraz spełnienia oczekiwań pacjentki. Typowym tematem jest docelowa wielkość pośladków. Właściwym i realizstycznym wyborem będzie naturalny kształt pasujący do sylwetki. Jeśli życzenie dotyczyłoby zbyt dużych, przerysowanych pośladków - najprawdopodobniej nie będziemy w stanie go zrealizować. Oceniając możliwości trzeba uwzględnić ilość tkanki tłuszczowej dostępnej do pobrania - musi być ona odpowiednio duża. Przed konsultacją zlecimy wykonanie badań krwi które powinny potwierdzić ogólnie dobry stan zdrowia oraz możliwość bezpiecznego wykonania zabiegu. 

Kto jest najlepszym kandydatem do modelowania pośladków

  • Kobieta o pośladkach nieco mniejszych niż typowe
  • lub o mało foremnym  kształcie - płaskim, wąskim lub kwadratowym
  • posiadająca odpowiednio duży zapas tkanki tłuszczowej, zdatnej do przeszczepu
  • tłuszcz musi nadawać się do odessania, a ilość jego powinna być wystarczająca do wykonania efektywnego modelowania pośladków.
  • lub o pośladkach pełnych, które bez szkody dla urody mogę być powiększone lub zaokrąglone

Korekcja kształtu pośladków

Zabieg przynosi dwójną poprawę estetyczną - modeluje nowy kształt pośladków oraz jednocześnie silnie poprawia jakość skóry.

Korekcja kształtu widoczna jest od razu po zabiegu, ale nie jest to jeszcze efekt finalny. Drugim efektem jest znaczna poprawa jakości skóry wywołana działaniem komórek macierzystych. Są one obecne w dużej ilości w przeszczepianej tkankce tłuszczowej i wywołują długotrwały efekt rewitalizujący. Ujędrnienie skóry wywołane ich działaniem uwidoczni się po upływie 3 miesięcy od zabiegu. Zmniejszy się widoczność rozstępów, poprawi się cellulit oraz drobne zmarszczki, jeśli występują. Po kilku miesiącach skóra nabierze blasku i sprężystości.   

Wybór metody liposukcji

Do pobrania znacznej ilości tkanki tłuszczowej zastosujemy jedną z nowoczesnych metod liposukcji - LipoLife lub BodyJet. Kwalifikując pacjentkę do przeszczepu oceniamy także możliwości skutecznego i bezpieczengo wykonania liposukcji. Zobacz także: Wybór obszarów do liposukcji

Badania laboratoryjne

Przed zabiegiem zlecamy wykonanie podstawowych badań krwi. Powinny one być zrealizowane nie wcześniej niż 2 tygodnie przez planowanym zabiegiem. Krew może być pobrana wykonane w naszej klinice, najpóźniej na kilka godzin przed zabiegiem. Można tez wykonać je w dowolnie wybranym laboratorium, na podstawie listy którą na życzenie prześlemy. 

Jak przygotować się przed zabiegem - informacja ogólna

  • Na 6 godzin przez zabiegiem prosimy nie jeść i nie pić, jeśli lekarz nie zaleci inaczej
  • Prosimy wziąć luźne, nieuciskające ubranie, które może może zostać zaplamione
  • Nie przyjmować żadnych leków ani środków przeciwbólowych bez uzgodnienia z lekarzem
  • Na tydzień przed zabiegiem prosimy zaprzestać przyjmowania środków rozrzedzających krew, jak np. aspiryna

Powyższe punkty mają charakter ogólny i mogą być indywidualnie zmieniame. Szczegółowych informacji udzielimy indywidualnie podczas konsultacji poprzedzającej zabieg i będą to zalecenia obowiązujące. 


Czytaj dalej: Ceny