Przegląd typowych obszarów do liposukcji. Odsysanie tłuszczu.

Przegląd obszarów liposukcji

dr Ilona Osadowska · 1250 · 2024-04-18 (akt.)
Obszary liposukcji Brzuch i boki Uda Ramiona Podbródek Liposukcja dla mężczyzny Ginekomastia

Typowe obszary, które korygujemy dla Was najczęściej:

 • TALIA 360 STOPNI , na którą składa się:

  1. Liposukcja brzucha
  Brzuch korygujemy na całej wysokości - od góry zaczynamy tuż pod biustem, na dole dochodzimy do granicy ze spojeniem łonowym. Na szerokość brzuch zajmuje szacunkowo 1/3 obwodu talii, od godziny 10 do godz. 2., patrząc jak na tarczę zegara.

  2. Liposukcja obu boków.
  Oba boki stanowią pozostałe 2/3 obodu talii. Od godz. 2. w prawo rzeźbimy wcięcie w talii po bokach, dalej dochodzimy do kręgosłupa. Z drugiej strony symetrycznie tj. od godz. 10 w lewo i do tyłu zakres korekcji także do kręgosłupa. W ramach zabiegu usuwamy także tłuszcz na dole pleców, nad pośladkami.

  Efektem korekcji talii jest spłaszczenie brzucha oraz zwężenie talii po bokach. Biust robi się bardziej wyeksponowany na tle węższej talii, podobnie pośladki optycznie będą bardziej wypukłe. 

 • GÓRA PLECÓW.
  Boki pleców korygujemy od pachy w dół, obejmując fałdy powyżej oraz poniżej biustonosza. Oczekiwanym efektem jest gładka linia boku o kształcie S-ki, bez fal.


 • UDA

  1. Uda wewnętrzne - najczęściej ich górna część przy pachwinach.

  2. Uda zewnętrzne, bryczesy, czyli wypukłe poduszki tłuszczowe ud po stronie zewnętrznej. Typowo znajdują się na godzinie 4-5. Usunięcie bryczesów i ud wewnętrznych da nam wrażenie smuklejszej, lżejszej nogi.

  3. Kolana. Można skorygować, jeśli są poszerzone przez poduszkę tłuszczową od wewnętrznej strony, . Można ją odessać i uzyskać lżejsze optycznie kolano. Często prosicie również o odessanie nad kolanem. Najczęściej jest tam nadmiar luźniej skóry a nie tłuszczu, który korygujemy innymi metodami.

  4. Tylna część ud - pasek pod pośladkiem - tzw. banan. Obszar trudny do korekcji, możliwy z zachowaniem wysokiej ostrożności i rozwagi. Istnieją pewne ograniczenia, o których powiemy podczas konsultacji.

 • POZOSTAŁE OBSZARY

  - Podbródek i linia żuchwy

  - Pośladki - wybrane okolice, z pewnymi ograniczeniami

  - Okolica dołu pachowego z przodu, nad biustem

  - Ramiona - tylna część, oba

  - Okolica piersi męskiej, obie strony

 • Obszary, w których co do zasady NIE WYKONUJEMY odsysania tkanki tłuszczowej:

  - Łydki

  - Przedramiona

  - Szyja

 

Cel korekcji

Na finalny efekt zabiegu składa się zarówno linia, jak i jakość skóry. Już na etapie planowania zwracamy uwagę na zapewnienie docelowo dobrego napięcia skóry w miejscach poddanych zabiegowi. Gdyby byłoby to wątpliwe, informujemy o tym przed zabiegiem, jeszcze na etapie konsultacji. Dochodzenie do finalnie gładkiej skóry w dużym stopniu zależy od prawidłowej opieki  wykonywanej przez pacjenta przez kilka tygodni po zabiegu. 

Wybór sposóbu i metody liposukcji

Wyboru optymalnej metody dokonamy po zapoznaniu się z oczekiwaniami oraz szczegółami anatomicznymi bydowy ciała. Specjalizujemy się w nowoczesnych zabiegach - minimalnie inwazyjnych, bezpiecznych, dających ładne i naturalne efekty. Zabiegi takie nie wymagają znieczulenia ogólnego, ale w razie potrzeby może być ono zastosowane Najlepszym rozwiązaniem i standardowym postępowaniem jest znieczulenie miejscowe z płytką sedacją. 

Więcej METODY LIPOSUKCJI

Ograniczenia

Podczas jednego zabiegu możemy wykonać korekcję do 3 obszarów ciała. Zakładamy przeciętną budowę ciała, bez otyłości. Istnieje również możliwość wykonania większej korekcji - megaliopsukcje i gigaliposukcje - jednak wymagają one specjalnej opieki i wiążą się z dłuższym wyłączeniem z funkcjonowania. W naszej klinice nie wykonujemy tego rodzaju zabiegów. 

W ramach zabiegów minimalnie inwazyjnych nie powinniśmy usuwać więcej niż 3 litry tkanki tłuszczowej, przy typowej budowie ciała. Jest to międzynarodowy konsensus lekarzy.

Wykonujemy również duże liposukcje i usuwamy większe ilości tłuszczu, natomiast może to wymagać nieco innego przygotowania i poprowadzenia zabiegu, jak również specjalnej opieki pozabiegowej.

Wstępna opinia 

Właściwym sposobem oceny możliwości wykonania zabiegu jest konsultacja lekarska. Dla pacjentów zamiejscowych, jesteśmy w stanie wstępnie ocenić możliwości korekcji na podstawie przesłanych zdjęć. Nastęnie umówimy rozmowę z konsultantem medycznym, w celu doprecyzowania oczekiwań oraz mozliwości przeprowadzenia zabiegu. Prosimy o KONTAKT, wyjaśnimy jak wykonać pierwsze kroki. 


Czytaj dalej: Brzuch i boki