Podbródek - liposukcja laserowa LipoLife.

Liposukcja podbródka

dr Ilona Osadowska · 1256 · 2019-03-29 (akt.)
Obszary liposukcji Brzuch i boki Ramiona Podbródek Ginekomastia

Podwójny podbródek oraz brak wyraźnej linii żuchwy to problemy gdzie uzyskujemy szczególnie wysoką satysfakcję pacjentów po korekcji. Typowym efektem jest uzyskanie lżejszej, smuklejsze twarzy. Co ciekawe - nawet niewielki zabieg daje wrażenie wyszczuplenia pacjenta o kilka do kilkunastu kilogramów.

W jaki sposób wykonujemy korekcję podbródka

  • usunięcie tłuszczu z dolnej części podbródka, 
  • wykonturowanie linii żuchwy przez usunięcie tłuszczu i ujędrnienie skóry,
  • w niektórych przypadkach możliwa jest delikatna korekcja górnej części szyi,
  • silne kurczenia skóry w całym obszarze poddanym zabiegowi, poprzez naświetlanie laserem od wewnątrz. Jest to  najmocniejsza i najbardziej efektywna z dostępnych metod ujędrniania skóry. 

Metody liposukcji podbródka

Ze względu na wrażliwą okolicę oraz wiele istotnych struktur anatomicznych w okolicy, liposukcję podbródka możemy wykonywać wyłącznie delikatnie działającymi metodami:

  • Liposukcja laserowa (LipoLife lub SmartLipo), 
  • liposukcja strzykawkowa.

Metodą z wyboru w naszej klinice jest laserowa liposukcja LipoLife.

Dawniej wykonywaliśmy także zabiegi SmartLipo, które wobec zalet nowszej metody są już rzadziej stosowane. Przy niewielkiej tylko korekcji w obrębie samego podbródka, i braku potrzeby stymulacji skóry wystarczająca może się okazać niedroga liposukcja strzykawkowa. 

Oczekiwane efekty estetyczne

Przy niedużej ilości usuwanego tłuszczu oraz jędrnej skórze ładny efekt korekcji będzie widoczny od razu po zabiegu. W ciągu kolejnych 1-2 tygodni może efekt może być osłabiony i zniekształcony przez obrzęk pozabiegowy. Poprawa jakość skóry oraz jej napinanie będzie trwało przez kolejne 6-12 miesięcy. 

Zabiegi uzupełniające  

Jeśli chcialibyśmy jeszcze wzmocnić napięcie skóry, możemy zastosować jeden z zabiegów uzupełniających:

  • Lifting nićmi Aptos, 
  • Ujędrnienie skóry metodami laserowymi i termicznymi.

W przypadku skóry luźnej lub wiotkiej - najmocniejszy efekt da podciągnięcie i ujędrnienie skóry za pomocą nici liftingujących. Zabieg taki może być wykonany bezpośrednio po liposukcji podczas jednej wizyty. Najlepsze efekty osiągniemy stosując nici dopiero po wygojeniu liposukcji i zakończeniu cyklu masaży, tj. nie wcześniej niż 6 tygodniu po zabiegu.  

Korekcja podbródka jest zabiegiem wymagającym dużej precyzji i pewnej ręki lekarza, oraz dyscypliny pacjenta w trakcie opieki pozabiegowej. 

 

Więcej: Liposukcja LipoLife Lifting nićmi Aptos


Czytaj dalej: Ginekomastia