Aptos - lifting i rewitalizacja w jednym zabiegu nićmi

dr Ilona Osadowska · 1200 · 2019-05-02 (akt.)
Aptos - lifting i rewitalizacja Wybór nici Kwalifikacja Zabieg Opieka Efekty Lekarze, kliniki Ceny Opinie Zdjęcia

Aptos to obecnie jedna z najbardziej interesujących metod odmładzania dla kobiety dojrzałej i aktywnej. Pozwala ona osiągać wspaniałe efekty uniesienia i odnowy skóry, ale bez niedogodności związanych z klasycznym, chirurgicznym liftingiem twarzy. 

Metoda Aptos rozwijana jest od ponad 20 lat. Obecnie jest to dobrze dopracowana, szeroka gama kilkudziesięciu nici, dostosowanych do liftingu i rewitalizacji poszczególnych obszarów twarzy i ciała. Najbardziej typowe zabiegi to odtworzenie zapadniętych policzków, podciągnięcie i wyrównanie linii żuchwy, uniesienie i napięcie podbródka. Nici wchłanialne dają także silny efekt rewitalizujący skórę. Nici Aptos mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób rozważającyh chirurgiczny lifting twarzy, ale obawiających się dużego zabiegu, lub niemających czasu na dłuższe wyłączenie z pracy.

Atuty zabiegów nićmi Aptos

Zaawansowany lifting nićmi pozwala uzyskać świetne efekty odmładzające - szybko, bez długotrwałego gojenia, bez znieczulenia ogólnego i bez ryzyka związanego z klasycznm liftingiem. Ogromnym atutem liftingu nićmi Aptos jest stosunkowo nieduży uraz, w porównaniu do klasycznych metod chirurgicznych. Zabieg nie osłabia ukrwienia skóry a co za tym idzie nie przyspiesza jej starzenia. 

Nici wchłanialne Aptos Light Lift 

Najnowsze nici bioabsorbowalne Aptos wykorzystują kwas polimlekowy oraz polikaprolakton. Oba materiały stosowane są w medycynie od kilkudziesięciu lat, m.in. do produkcji wchłanialnych nici chirurgicznych. Kwas L-polimlekowy jest także stosowany od kilkunastu lat w medycynie estetycznej jako czynnik aktywny terapii biostymulującej, dającej doskonałe efekty odmłodzenia i rewitalizacji skóry. Wchłanialne nici Aptos łączą oba zastosowania, łącząc efekt mechanicznego podciągnięcia i modelowania skóry oraz rewitalizację i odbudowę struktury.

Nici trwałe Aptos

Wykonane z polikaprolaktonu, od lat służącego do wytwarzenia nici chirurgicznych. Oferują najdłuższy czas utrzymywania efektu rzędu 5 lat.

Kto jest dobrym kandydatem do liftingu nićmi

Osoba zauważająca u siebie następujące cechy:

  • zapadnięte lub obniżone policzki,
  • opadające kąciki ust,
  • podwójny podbródek,
  • linia żuchwy zlewająca się z szyją, oraz
  • wyraźnie obniżone fałdy skóry żuchwy (chomiki)

Jak wybrać najlepsze nici?

Zaczniemy od konsultacji i oceny potrzeb. Sprawdzimy stopień opadania i jakość skóry. Zapytamy o oczekiwania. Następnie doradzimy optymalną korekcję, uwzględniającą także budżet który mamy do dyspozycji. Wybierać będziemy z gamy kilkudziesięciu produktów o rożnych cechach, dopasowanych do specyficznych potrzeb. Dzięki temu uzyskane efekty będą naprawde dobre.    

 

Nici Aptos efekty zabiegu zdjęcie dzień po zabiegu.

Nici Aptos dają szczególnie dobre efekty u osób z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury twarzy i utraty jędrności skóry. Umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy także w przypadku wyraźnych zmian starzeniowych.

Przeciwwskazania

Ostre infekcje, zmiany nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne.

Zabieg

Zabiegi nićmi wykonujemy ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym. Typowy czas trwania zabiegu to 15-45 minut. Zakładanie nici wykonujemy za pomocą igieł lub kaniul przeprowadzających nici pod skórą w pożądany przez nas sposób. Po zabiegu trzeba się liczyć z obrzękiem oraz powstaniem krwiaków. Miejsca przekłuć skóry zabezpieczamy plastrem i maścią z antybiotykiem. Zabieg ten najlepiej zaplanować mając 2-3 dni wolnego lub przed weekendem. W przypadku niektórych bardziej agresywnych technik istnieje wysokie ryzyko powstania efektów niepożądanych, takich jak krwiaki i obrzęk. Wówczas kłopotliwe niedoskonałości w wyglądzie będą utrzymywać się przez 1 do 2 tygodni. 

Nowa generacja nici Aptos oferuje natychmiastową poprawę owalu twarzy oraz długoterminowe działanie rewitalizujące. Wspaniałe efekty, zbliżone do chirurgicznego liftingu twarzy, osiągane są za pomocą minimalnie inwazyjnego zabiegu wykonywanego ambulatoryjnie. Same atuty z punktu widzenia współczesnej, aktywnej kobiety.

dr Ilona Osadowska

Nici Aptos efekty zabiegu zdjęcie 3 miesiące po zabiegu.

Efekty zabiegu

Lifting nićmi da nam dwa wspaniałe i naturalnie wyglądające efekty. 

Od razu po zabiegu widoczne będzie uniesienie skóry i poprawa kształtu twarzy. Przez najbliższe kilka dni wygląd będzie jeszcze zakłócony przez obrzęk lub krwiaki. Dopiero po ich ustąpieniu i wchłonięciu będziemy cieszyć się finalnym efektem korekcji twarzy.  

Drugim efektem jest silna rewitalizacja skóry. Odnowa wytworzona zostanie własnymi siłami organizmu, wskutek biostymulującego działania składników nici. Wśród nich aktywne są kwas polimlekowy oraz palikaprolakton. Poprawa następuje w małych krokach codziennie, dlatego nie zauważymy żadnego przełomu. W ciagu 2-3 miesięcy po zabiegu zauważymy świeży blask oraz wyraźne odmłodzenie skóry - poprawka jej jędrności, kolorytu oraz napięcia. Efekt ten będzie się poprawiał w nabliższych miesiącach wskutek działania rewitalizującego skórę.

Trwałość korekcji wynosi od 3 do 5 lat, w zależności od wybranych nici, sposobu aplikacji oraz indywidualnych cech tkanki. Nici można łączyć z wieloma innymi terapiami medycyny estetycznej, jak np. wypełniacze i miateriały biostymulujące.

Po zabiegu nićmi

Lifting nićmi wymaga opieki pozabiegowej w ciągu kolejnych dwóch tygodni. Jest ona bardzo ważna dla osiągnięcia i ustabilizowania właściwego efektu na najbliższe lata. Większość zaleceń sprowadza się do unikania czynności, które mogłyby zaszkodzić w okresie gojenia bezpśrednio po zabiegu. W czasie konsultacji poinformujemy Państwo jak się do tego przygotować i co uwzględnić wybierając najlepszy termin na zabieg liftingu. 

Opine nt liftingu nićmi

Dobrze wykonany lifting nićmi daje wspaniałe efekty, niemożliwe do osiągnięcia żadnymi innymi nieoperacyjnymi metodami. W naszej klinice ponad 90% Pań korzystających z nici wraca po kilku latach w celu powtórzenia zabiegu, lub jeszcze wcześniej w celu rozszerzenia o kolejne obszary. Jest to jednak zabieg stosunkowo trudny i wymagający, dlatego powinni go wykonywać chirurdzy lub dermatolodzy z dużym doświadczeniem zabiegowym.

Koszt liftingu nićmi

Najczęściej wykonywane zabiegi skupiają się na korekcji policzków, podbródka i żuchwy. Typowe ceny zabiegów wynoszą od 3600 do 4950 zł. Najbardziej zaawansowane liftingi dające bardzo dobrą, kompleksową odnowę w cenach typowo od 4950 do 6500 zł. Podstawowa korekta niewielkich problemów dostępna jest już w cenach 1200 - 1990 zł. 

Jak wykonać pierwsze kroki

Aby omówić możliwości zabiegowe lub ustalić termin prosimy o KONTAKT z podaniem własnego numeru telefonu oraz preferowanych godzin. Nasza konsultantka medyczna oddzwoni, zapyta o oczekiwania oraz doradzi. Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja problemu z lekarzem wykoujących te zabiegi. 

Dla pacjentek zamiejscowych

Wstępna konsultacja na podstawie zdjęć. Jesli mieszka Pani za granicą, pomożemy dobrać najlepszy lot, transfer lotniskowy oraz nocleg bez dodatkowych opłat. 


Czytaj dalej: Wybór nici