Ewa - Opieka po liftingu nićmi Aptos

Opieka po zabiegu nićmi Aptos

Dr Ilona Osadowska · 1204 · 2019-03-18 (akt.)
Aptos - lifting i rewitalizacja Wybór nici Kwalifikacja Zabieg Opieka Efekty Lekarze, kliniki Ceny Opinie Zdjęcia

Właściwa opieka po zabiegu jest bardzo ważna dla osiągnięcia ładnego, zamierzonego efektu oraz  zachowania go na długi okres. Szczególnie ważny jest okres 2 tygodni po zabiegu, kiedy ułożenie i stabilizacja nici w tkankach. Właściwe gojenie nici zapewni nam satysfakcję przez najbliższe 2-3 lata. 

Ładny efekt od razu po zabiegu

W wielu przypadkach ładny efekt osiągany jest od razu po zabiegu i nie towarzyszą mu większe niedogodności. Ponieważ jednak ryzyko niedoskonałości istnieje, informujemy o nich szczegółowo poniżej, przygotowując się na najgorszą opcję.

Opieka w ciągu 24 godzin po zabiegu 

Punkty wkłucia nici zabezpieczamy plastrem z antybiotykiem w celu zabezpieczenia przedzakażeniem. Prosimy w tym czasie pominąć te miejsca podczas nakładania makijażu, ponieważ niesterylny pędzel mógłby spowodowac zakażenie.

W miejscach przekłucia prosimy o minimalną toaletę. Jeśli plaster odpadnie, prosimy o przyklejenie nowego. 

Jeśli podczas zabiegu utworzył się krwiak, można przyspieszyć jego wchłonięcie stosując maść z arniką, do nabycia w aptece bez recepty. Zalecamy stosowanie grubej warstwy maści na noc. 

Czego nie robimy podczas gojenia

W ciągu kilku tygodni po zabiegu prosimy o powstrzymanie się od działań, któe mogłyby przynieść przesunięcie lub naruszenie zaimplantowanych nici. W szczególności:

  • Unikamy szerokiego rozwierania ust, takiego jak np. podczas wizyty u dentysty
  • Nie wykonujemy żadnych innych zabiegów estetycznych w obrębie twarzy
  • W szczególności - żadnych masaży i żadnych urządzeń stosujących energię na twarz
  • Unikamy przegrzewania skóry - rezygnujemy z kąpieli słonecznych i nie korzystamy z sauny
  • Unikamy jakichkolwiek innych czynników mogących powodować podrażnienia i przegrzanie skóry w miejscach poddanych zabiegowi

Makijaż

Po 24 godzinach od zabiegu punkty wkłucia powinny być już suche i zarośnięte. Po tym czasie możemy nakładać normalny makijaż. 

Puder mineralny

W klinice proponujemy puder mineralny, sterylny, silnie kryjący o ładnym połysku.  Przeznaczony jest on do mocnego zamaskowania rumienia po zabiegach medycznych. Może być zastosowany do przykrycia krwiaka po niciach. 

Opaska uciskowa na noc

W ciagu pierwszego tygodnia po zabiegu zalecamy stosowanie na noc opaski lekko uciskającej oraz stabilizującej obszar poddany zabiegowi. Oprócz przyspieszenia gojenia, poprawi to stabilność tkanek i zabezpieczy przed ewentualną deformacją nocą przez sen.  

Nadkorekcja

Planując stopień uniesienia tkanek uwzględniamy, że w ciągu 2 tygodni po zabiegu skóra będzie się stabilizować lekko przy tym osiadając. Aby więc uzysakać najlepsze długotrwałe efekty, najlepiej będzie wykonać korekcję nieco mocniejszą niż zamierzony docelowy efekt. Stopień tej korekcji uzgodnimy z Panią przed zabiegiem. Zazwyczaj nadkorekcja nie jest on znaczna, ale może to być istotne dla osób bardzo wrażliwych na punkcie swojego wyglądu lub pracujących z ludźmi i pragnących nie ujawniać wykonywanego zabiegu. 

Po 2 tygodniach - powrót do normalnej aktywności

Po okresie pierwszych dwóch tygodni większość niedogodności takich jak obrzęk, zaciągnięcia lub nierówności powinna ustąpić. Pacjenci zapominają o niedogodnościach związanych z zabiegiem i prowadzą normalną aktywność życiową oraz zawodową.


Czytaj dalej: Efekty