LIfting nićmi Aptos - efekty zabiegu

Efekty zabiegów, lifting nićmi Aptos

dr Ilona Osadowska · 1205 · 2019-05-06 (akt.)
Aptos - lifting i rewitalizacja Wybór nici Kwalifikacja Zabieg Opieka Efekty Lekarze, kliniki Ceny Opinie Zdjęcia

Nici Aptos efekty zabiegu zdjęcie dzień po zabiegu.

Obrzęk pozabiegowy

Bezpośrednio po zabiegu pacjenci wyglądają na silnie obrzekniętych, za sprawą podania w twarz kilkudziesięcu mililitrów płynu znieczulającego. W ciągu doby po zabiegu obrzęk ten ustępuje. 

Możliwe niechciane efekty zabiegu

  • Krwiaki, najczęściej powodujące zgrubienie oraz asymetrię twarzy. Kolor zaniknie całkowicie w ciągu 2 tygodni. Jeśli powstaną - można je przykryć makijażem. Zmiana kształtu - jeśli nastąpi wskutek krwiaka, utrzyma się nieco dłużej. 
  • Zakładki i fałdki, szczególnie po bokach policzków. Jeśli wystąpią, mogą się utrzymać przez 2-3 tygodnie, a w przypadkach najmocniejszego liftingu nawet do 6 tygodni. Najlepiej zakryć je rozpuszczonymi długimi włosami. 
  • Uczucie napięcia skóry
  • Impulsy kłującego bólu przy okazji śmiechu - przez okres 2-3 tygodni
  • Odgłosy pstrykania przy żywej mimice - przez okres 2-3 tygodni

 

Nici Aptos oferują wspaniałe mozłiwości zabiegowe - natychmiastowe uniesienie tkanek i napięcie skóry, a także jej długotrwałą rewitalizację i ujędrnienie. 

Faza pierwsza - natychmiastowe podciągnięcie skóry

Uniesienie i napięcie skóry widoczne jest natychmiast po zabiegu. Za zgodą pacjentki możemy wykonać lekką, krótkotrwałą nadkorekcję w celu zapewnienia optymalnego efektu na najbliższe 2-3 lata. 

Faza druga - długotrwała odnowa i rewitalizacja skóry

Efekt poprawy jakości skóry ujawnia się w ciągu 2-3 miesięcy, stopniowo i dyskretnie, co jest kolejnym atutem liftingu nićmi Aptos. Rozłożenie przemiany na kilka tygodni powoduje, że wyglądamy dobrze, ale nie da się uchwycić żadnego momentu zauważalnej zmiany. Wygląda to bardzo naturalnie i jest szczególnie ceniane przez pacjentki pracujące z ludźmi, które pragną nie afiszować się z wykonaniem zabiegu. Efekt ten utrzymuje się przez 2-3 lata, dając w tym czasie dużo satysfakcji z powodu młodszego i świeżego wyglądu. 

Biostymulacja - źródło długotrwałego efektu promiennej skóry

Nici wykonane są z substancji biostymulujących, które wywołują pogrubienie i ujędrnienie skóry oraz wyraźną poprawę jej kolorytu. Aktywnym składnikiem nici jest kwas polimlekowy oraz polikaprolakton. Obie te substancje mają silne działanie stymulujące organizm do wytwarzania nowego kolagenu. Ponieważ proces ten wytwarzany jest własnymi siłami organizmu, efekt jest bardzo naturalny. Finalnie daje to efekt wzmocnienia i pogrubienia skóry, odbierany jako jej odmłodzenie.

Dbałość o estetykę po zabiegu.

W ciągu roku od zabiegu prosimy nie wykonywać żadnych zabiegów w okolicy poddanej zabiegowi bez konsultacji z lekarzem zakładającym nici. Niektóre z zastosowanych terapii mogą potencjalnie spowodować osłabienie efektu i rozluźnienie nici, co pacjentki odbiora jako osłabienie efektu. 

Możliwości kolejnych korekcji w przyszłości

Doświadczenie pokazuje, że ponad 90% pacjentek po założeniu nici za kilka lat wraca na kolejny zabieg. Wiele z Pań decyduje się na dodatkowe korekcje już wcześniej, w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów. Nici Aptos są produktem całkowicie wchłanialnym i kolejne zabiegi w przyszłości mogą być wykonywane normalnie.


Czytaj dalej: Lekarze, kliniki