↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Body Jet - liposukcja, lipofilling, lipoplastyka

dr Ilona Osadowska · 521 · 2022-02-25 (akt.)

Body JetBody Jet jest bardzo dobrą, sprawdzoną metodą liposukcji. Zabieg polega na wypłukiwaniu komórek tłuszczowych strumieniem wodnym (WAL: water-jet assisted liposuction). Body Jet jest znacznie mniej inwazyjny od tradycyjnej liposukcji, umożliwia natomiast osiągnięcie dużo lepszych efektów. Unikalną zaletą Body Jet jest dostarczanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych gotowych do dalszej implantacji (lipofilling). Body Jet jest dobrą metodą dla osób pragnących jednocześnie usunąć niechcianą tkankę tłuszczową i wykorzystać ją do trwałego wymodelowania innych obszarów ciała, np. piersi.

Body Jet efekty liposukcja

dr Ilona Osadowska, chirurg

Body Jet jest bardzo dobrą metodą liposukcji. Osiągam nią bardzo ładne efekty redukcji tkanki tłuszczowej, zachowując przy tym gładką skórę. Do tego wysokie bezpieczeństwo. Moje pacjentki są zadowolone, ponieważ w ciągu kilku dni pozbywają się przeszkadzających przez lata poduszek tłuszczowych. Wszystko to dość szybko, mało kłopotliwie i z niewielkimi dolegliwościami. Polecam!

dr Ilona Osadowska

Wskazania do zabiegu Body Jet

  • Liposukcja: nadmiar miejscowy tkanki tłuszczowej - brzuch, biodra, uda, wewnętrzne i zewnętrzne, kolana, ramiona, talia.
  • Implantacja komórek tłuszczowych do modelowania ciała: niewielkie piersi, niektóre nierówności ciała, wąskie łydki.
  • Implantacja komórek tłuszczowych w obrębie twarzy: zapadnięte policzki, głębokie bruzdy nosowo-wargowe, asymetria twarzy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Body Jet

Cukrzyca, niewydolność nerek lub wątroby, nadciśnienie, choroby serca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunoagresji.
Duża otyłość nie jest wskazaniem do liposukcji.

Liposukcja Body Jet

Zabieg polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej roztworem wodnym, dlatego narzędziem jest dwufunkcyjna kaniula tryskająco - ssąca. Wprowadzamy ją w głąb tkanki poprzez niewielkie nacięcie w skórze.

dr Osadowska liposukcja Body Jet

Kaniula wytwarza z cienki, ukierunkowany i pulsujący strumień płynu w kształcie wachlarza. Wnika on w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia ją, nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur, takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne. Jego moc jest podobna do silnego strumienia prysznica, w związku z czym nie wywołuje efektu ‘rozrywania’ tkanki.

Podczas infiltracji lekarz wykonuje kaniulą łagodne ruchy podobne do ruchu smyczka, a kaniula z łatwością prześlizguje się przez tkankę uwalniając komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Płynna praca lekarza, bez stosowania siły, zapewnia bezpieczny i całkowicie atraumatyczny przebieg zabiegu. Ruch kaniuli odbywa się w ten sposób, że to płyn wskazuje drogę, a kaniula podąża za nim i penetruje zemulgowaną tkankę tłuszczową. Struktury funkcjonalne takie jak nerwy i naczynia krwionośne są przemieszczane przez strumień i w ten sposób nie doznają uszkodzeń mechanicznych.

Płyn wraz z wypłukanymi komórkami tłuszczowymi jest następnie usuwany tą samą kaniulą. Dzięki temu aplikowany płyn nie gromadzi się w tkance i nie wywołuje obrzęku. Moc strumienia oraz siła ssania może być regulowana i dostosowana do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Dzięki delikatnemu działaniu Body Jet zabiegu utrata krwi podczas zabiegu jest minimalna.Body Jet

 

liposukcja Body JetLiposukcja BodyJet - efekty zabiegu

Ilość tłuszczu usunięta podczas zabiegu nie jest ograniczona możliwościami sprzętowymi, ale fizjologią człowieka. Uważa się, że podczas jednego zabiegu za pomocą urządzenia Body Jet można usunąć do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy ciała. Ilość usuniętego tłuszczu nie może zakłócać równowagi fizjologicznej i naturalnych procesów zachodzących w organizmie.

W przypadku liposukcji bioder czy brzucha, większość pacjentek zauważa zmniejszenie odzieży o jeden rozmiar od razu po zabiegu. Podczas następnych 3-6 miesięcy efekt pogłębia się i stabilizuje, ponieważ organizm usuwa kolejne uszkodzone podczas zabiegu komórki tłuszczowe. W najbardziej pomyślnych przypadkach udaje się uzyskać ostateczną redukcję o dwa rozmiary. 

 

Zalety liposuckji Body Jet

  • Minimalny uraz dla organizmu oraz minimalne naruszenie skóry,
  • ograniczone krwawienie = mała utrata krwi,
  • znieczulenie ogólne niepotrzebne = większe bezpieczeństwo zabiegu,
  • drastycznie zredukowane ryzyko zatoru tłuszczowego = większe bezpieczeństwo zabiegu,
  • nieuszkadzanie struktur urzymujących skórę = dobre kurczenie skóry = ładny efekt po rozległym zabiegu,
  • delikatne działanie = równa powierzcchnia skóry po zabiegu,
  • bardzo krótki czas powrotu pacjenta do normalnej aktywności.

Lipofilling Body Jet - wypełnianie tłuszczem autologicznym

Unikalną zaletą Body Jet jest dostarczanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych pobranych podczas liposukcji, które można podać w inne miejsca organizmu. Body-Jet bardzo delikatnie wypłukuje komórki tłuszczowe. Po odfiltrowaniu uszkodzonych, otrzymujemy dużą ilość w pełni sprawnych komórek tłuszczowych, które przeszczepiamy w inne, wybrane miejsca. Typowo są to piersi, pośladki, blizny zanikowe, ubytki tkankowe. Możemy też ostrożnie podawać w obrębie twarzy.

liposukcja Body JetKluczowym czynnikiem powodzenia implantacji tłuszczu jest podanie ich w taki sposób, by organizm mógł je przyjąć i zaadoptować. Możliwość pobrania dużej ilości komórek tłuszczowych z jednego miejsca i podania go w inne wyróżnia Body Jet spośród innych metod liposukcji.

Przygotowanie do zabiegu Body Jet

Pacjent przygotowywany jest podobnie, jak do niewielkiego zabiegu chirurgicznego. Ponieważ zabieg Body Jet wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, pacjenci mogą spożywać pokarm oraz przyjmować płyny. Przed zabiegiem wykonujemy kilka badań, jak m.in. morfologia, test krzepliwości krwi, badanie układu sercowego, oddechowego i krwionośnego w celu wykluczenia przeciwwskazań. Zlecamy także okołozabiegową kurację antybiotykową.

Postępowanie po zabiegu

W czasie pierwszych kilku godzin lub dni okresu pozabiegowego, na obszarze zabiegowym konieczne jest stosowanie odpowiednich chłonnych opatrunków i ubrania uciskowego, co zapobiega powstawaniu krwiaków oraz obrzęków, a dodatkowo przyspiesza i poprawia zrastanie się tkanek. Nie przeszkadza to pacjentowi w wykonywaniu lekkich, codziennych czynności, zazwyczaj już następnego dnia po zabiegu. Kontrola po zabiegu przeprowadzana jest następnego dnia, po dwóch tygodniach oraz po trzech miesiącach. Podczas pierwszej wizyty usuwa się wszystkie chłonne opatrunki przylepne. Zazwyczaj na skórze pozostają tylko nieznaczne ślady po zabiegu. Specjalna odzież uciskowa powinna być noszona przez okres od dwóch do sześciu tygodni, w zależności od wyników kontroli. Pacjenci są zazwyczaj zdolni do pracy po okresie jednego do trzech dni. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych możliwe jest tak szybko, jak pacjent nie odczuwa przy nich żadnego dyskomfortu.

Body jet efekty zabiegu

Body Jet a Smart Lipo

SmartLipo jest niezastąpiony, gdy chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej z miejsc tak wrażliwych, jak np. podbródek, żuchwa, kolana czy okolice wzgórka łonowego. Dzięki bardzo cienkim światłowodom (300 - 600 mikrometrów) dostarczającym wiązkę lasera bezpośrednio do wnętrza tkanki tłuszczowej, możemy usuwać ją dokładniej, niż z Body Jet. SmartLipo doskonale nadaje się także do redukcji tłuszczu z ramion, talii, pleców. Zabiegi wyróżniają się unikalnym działaniem regenerującym na skórę - jest to jedyna obecnie metoda usuwania tkanki tłuszczowej, która jednocześnie poprawia rozstępy i wiotkość skóry. SmartLipo będzie dobrym wyborem wtedy, gdy oprócz redukcji tłuszczu chcielibyśmy poprawić wiotkość skóry, skorygować rozstępy, blizny czy cellulit. Jest także zabiegiem z wyboru do wygładzania nierówności po liposukcji klasycznej.

Ceny

Zabiegi liposukcji Body Jet dostępne są w cenie od 10 000 zł za pierwszy obszar. Kolejne obszary podczas jednego zabiegu z rabatem, typowo 50%. Zabiegi implantacji pobranej tkanki tłuszczowej w celu powiększenia pośladkiów lub piersi za dopłatą 5000 zł.  

Więcej: cennik zabiegów redukujących tkankę tłuszczową

Kliniki

Poznań, ul. Marcelińska 62B lok. 19 (parter)
Zobacz: mapa dojazdu

Szczecin, ul. Sowia 38
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage