LipoLife - opieka po liposukcji

dr Ilona Osadowska · 854 · 2019-03-28 (akt.)
W skrócie Opieka, efekty Lekarze, Kliniki Ceny Opinie Zdjęcia

Efekty i satysfakcja po zabiegu

W większości przypadków modyfikacja sylwetki którą wykonujemy dla naszych pacjentów jest tylko pierwszym krokiem w dłuższej podróży. Najczęścej zaraz po zejściu ze stołu zabiegowego cieszymy się z widocznej od razu zmiany. Jednak największa satysfakcja przychodzi po 2-3 miesiącach i później. Wtedy, gdy ustąpi większość dolegliwości - znikną ewentualne krwiaki, ustąpi obrzęk, skóra zacznie się napinać i ujędrniać. Po wykonaniu serii masaży u fizjoterapeuty, po wdrożeniu odpowiednich zmian nawyków żywieniowych oraz stylu życia - efekty moga być wręcz niesamowite. 

Opieka pozabiegowa

Bezpośrednio po zabiegu zakładamy indywidualnie dopasowane ubranie uciskowe. Dobieramy je odpowiednio do rozmiarów pacjenta. Używanie przez 6 tygodni, 24 godziny na dobę. Po 1-2 tygodni rozpoczynamy serię ręcznych masaży limfatycznych. Cykl 10 zabiegów powienien być wykonywany 2 razy w tygodniu, w możliwie równych odstępach czasowych.

Kiedy osiągniemy najlepsze efekty

Najlepsze efekty następują są w ciągu kilku miesięcy po liposukcji. Osiągają je osoby zdeterminowane, pragnące zmienić nawyki żywieniowe i zmodyfikować styl życia. Starannie realizujące zalecenia pozabiegowe. Osoby nierezalizujące zaleceń osiągają wyniki słabe lub rozczarowujące w zakresie jakości i równości skóry. Zaniedbania poczynione po za biegu wymagają znacznie większego wysiłku, czasu i nakładów by je usunąć. Dotyczy to np. równości skóry czy zgrubień w miejscu poddanym zabiegowi.

Ze względu na mocną stymulację odnowy skóry LipoLife będzie szczególnie interesującą metodą dla osób z rozstępami w miejscach poddawanych zabiegowi oraz ze skórą wiotką lub osłabioną, np. po dużej utracie masy ciała lub po ciąży.

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, które jest całkowicie wystarczające do komfortowego wykonania zabiegu. Dolegliwości bólowe zgłaszane przez pacjentów są wyraźnie mniejsze niż przy metodach laserowych poprzedniej generacji.


Czytaj dalej: Lekarze, Kliniki