Opcje zabiegowe - metody, obszary

dr Ilona Osadowska · 952 · 2021-12-05 (akt.)
Metody liposukcji Opcje Kwalifikacja Lekarze Opinie Ceny Zdjęcia

Odessanie tkanki tłuszczowej może być uzupełnione zabiegami towarzyszącymi. Typowo wykonujemy transfer własnego tłuszczu w celu powiększenia piersi lub zaokrąglenia pośladków. Możemy także napiąć luźną skórę bez jej wycinania.  

Transfer własnej tkanki tłuszczowej do powiększenia piersi, pośladków

Najpopularniejsze obecnie zabiegi i nasza specjalność.
Opisy i szczegóły na naszych stronach: 

Transfer tłuszczu wykonywany jest od razu po jego pobraniu. Opcja taka przedłuża czas zabiegu o ok. 1 godzinę. Wykonywana jest bez wybudzania pacjentki. 


Plazma - najlepsza metoda na napięcie skóry

Zabieg podgrzewania skóry od wewnątrz wykonywany jest od razu po pobraniu tłuszczu. Pacjent nie jest wybudzany. Przedłuża czas zabiegu o 1-1,5 godziny. 

Może to być interesująca opcja dla pacjentów o skórze wiotkiej, po znacznym schudnięciu, którą chcielibyśmy maksymalnie napiąć bez jej wycinania. 

Polecamy także dla osób, które rozważają liposukcję większej ilości tkanki tłuszczowej, typowo w rozmiarach 42 i więcej. Plazma pozwala obkurczyć skórę, która po zabiegu mogłaby pozostać luźna. Możliwości kurczenia plazmą są ograniczone, dobór indywidualny. Szczegółową opinię wydajemy indywidualnie po zapoznaniu się ze szczegółami anatomicznymi oraz jakością skóry.

Plazma jest dobrą opcją dla Pań, które nie chcą lub nie mogą poddać się wycięciu nadmiaru skóry.  W naszej klinice wykorzystujemy urządzenia pracujące na argonie (nie mylić z plazmą używaną przez kosmetologów zewnętrznie). 


Tłuszcz do korekcji twarzy, blizn oraz w ginekologii. 


Własny tłuszcz po pobraniu możemy także wykorzystać do:

  • Rewitalizacji i odmładzania twarzy, tu zobacz o odmładzaniu: drosa.pl/802
  • Wypełnienia warg sromowych zewnętrznych, przykład: drosa.pl/450
    Więcej o o estetyce w ginekologii: drosa.pl/860
  • Do korekcji niektórych blizn, np. zaciągniętych pooperacyjnych lub po cesarkach,
  • Do Korekcji sylwetki po wcześniejszych nieudanych liposukcjach.

 

Jedno znieczulenie, jeden zabieg, wiele opcji 

Wszystkie powyższe opcje możemy wykonać podczas jednego, łączonego zabiegu. Znieczulenie prowadzona jest przez anestezjologa w taki sposób, że pacjentka śpi i wybudzana jest po wykonaniu wszystkich wybranych opcji zabiegowych. 

 

Znieczulenie

Standardowo wykonujemy znieczulenie składające się z następujących elementów: 

  • analgosedacja,
  • znieczulenie miejscowe,
  • znieczulenie dożylne. 
Podczas zabiegu pacjent śpi, ale oddycha samodzielnie bez respiratora. Samodzielny oddech jest największą różnicą pomiędzy znieczuleniem ogólnym. 
Po zabiegu pacjent przebywa przez 1-2 godziny w sali poperacyjnej pod  pod kontrolą aparatury oraz pod nadzorem pielęgniarki, w celu pełnego wybudzenia oraz wypłukania leków anestezjologicznych. Następnie pacjent udaje się samodzielnie do swojego pokoju celem odpoczynku. Można podejmować podstawową aktywność - chodzić, pójść do toalety, zjeść, zadzwonić do rodziny z wiadomościami po zabiegu. 
Na życzenie znieczulenie może być poprowadzone w taki sposób, że podczas zabiegu pacjentka pozostaje świadoma i może rozmawiać z zespołem operacyjnym. 

Czytaj dalej: Kwalifikacja