Powiększanie piersi tłuszczem. Zdjęcie konsultacje, Shanya

Konsultacje przed modelowaniem piersi tłuszczem

Dr Ilona Osadowska · 1221 · 2019-06-23 (akt.)
Informacje Konsultacje Lekarze, Kliniki Ceny Zdjęcia

Atuty terapii

Tłuszcz jest wspaniałym materiałem do korekcji piersi, ponieważ daje nam kompleksową poprawę estetyki zachowując naturalną jedrność piersi. W trakcie zabiegu transferujemy jedynie własną tkankę, nie podajemy implantu ani żadnych sztucznych elementów które mogłyby spowodować reakcję obronną organizmu. Dlatego modelowanie tłuszczem jest bezpieczne w długiej perspektywie czasu. Samo wykonanie tansferu tłuszczu jest  minimalnie inwazyjne - jedyne potrzebne nacięcie ma szerokość 2-3 mm i służy do przeprowadzenia kaniuli. Po kilku miesiącach blizna po nim zaniknie całkowicie.  

Konsultacja lekarska z omówieniem kształtu i jakości skóry 

W trakcie wstępnej konsultacji oceniamy stan i potencjał skóry, omawiamy oczekiwania pacjentki oraz określamy możliwości ich realizacji. Przed konsultacją zlecimy wykonanie badań krwi oraz badania USG piersi, które potwierdzą nam ogólnie dobry stan zdrowia oraz możliwość bezpiecznego wykonania zabiegu. Warunkiem udanego wykonania zabiegu jest również posiadanie odpowiednio dużej ilości tkanki tłuszczowej zdatnej przeszczepu. 

Najlepsze kandydatka do powiększenia piersi tłuszczem

 • kobieta o ogólnie dobrym stranie zdrowia
 • o biuście niewielkim lub średnim, tj. rozmiar miseczki od A do C/D
 • o biuście jędrnym z niewielkim lub umiarkowanym obniżeniem
 • z zanikiem objętości i luźną skórą po karmieniu
 • o prawidłowej budowie i utkaniu piersi, potwierdzonych badaniem USG

Korekcja kształtu i odnowa skóry piersi

Zabieg może nam pomóc na dwa sposoby. Pierwszym jest poprawa objętości i kształ piersi oraz korekcja ewentualnej asymetrii. Drugim jest zdecydowana poprawa jakości skóry. U pań ze skórą luźną po karmieniu piersią poprawa widoczna jest natychmiast, jako wypełnienie i napięcie skóry. Po okresie 2-3 miesięcy pojawia się dodatkowo blask i ujędrnienie skóry wywołane działaniem komórek macierzystych. Na życzenie efekt ten może być rozszerzony na dekolt powyżej piersi. Osiągamy go przez iniekcyjne podanie niewielkich dawek odpowiednio przygotowanego tłuszczu wzbogaconego o komórki macierzyste.  

Możliwe efekty transferu tłuszczu do piersi

 • powiększenie objętości i wymodelowanie kształtu piersi
 • zachowanie naturalnej jędrności piersi
 • korekcja ewentualnej asymetrii
 • mocna rewitalizacja skóry piersi i dekoltu
 • zmniejszenie widoczności rozstępów

Czego nie osiągniemy przeszczepem tłuszczu

W przypadku piersi o dużym opadaniu nie osiągniemy ich satysfakcjonującego uniesienia. Tłuszcz nada nam objętość i odnowi skórę, ale nie zastąpi liftingu. Piersi będa wyglądać lepiej w biustonoszu - będa pełniejsze i z bardziej napiętą skórą. Jednak bez biustonosza opadanie pozostanie. Jesli chciałaby Pani skorygować duże opadanie, potrzebne będzie wykonanie liftingu piersi. Może to być drugi krok po powiększeniu i ujędrnieniu tłuszczem, wykonywany nie wcześniej niż w 3 miesięce po transferze. Czas ten jest potrzebny na regenerację organizmu po liposukcji oraz ustabilizowanie przeszczepianego tłuszczu .

Diagnostyka przed zabiegiem - USG

przed każdym zabiegiem wykonujemy badania USG gruczołów. Dotyczy to także kolejnego zabiegu w cyklu. Jeśli wykryjemy zmiany - muszą być one ocenione przez laboratorium histopatologiczne. Jeśli zmiany mają charakter łagodny - zabieg może być wykonany. Złośliwy charakter zmian wyklucza możliwość podania własnej tkanki tłuszczowej. 

Diagnostyka przed zabiegiem - genetyka

Jeśli w rodzinie były przypadki nowotworów piersi, może być wskazane wykonanie badań genetycznych. Omawiamy to szczegółowo podczas konsultacji przed zabiegiem. W niektórych przypadkach może to być czynnik wykluczający możliwość wykonania zabiegu ze względu na zapewnienia długofalowego bezpieczeństwo pacjenta. 

Badania laboratoryjne

Jak przed każdą liposukcją, wykonujemy serię podstawowych badań laboratoryjnych krwi. Badania moga być wykonane w naszej klinice, najpóźniej kilka godzin przed zabiegiem. Można też wykonać je w dowolnie wybranym laboratorium, na podstawie listy którą prześlemy. Powinny one być zrealizowane nie wcześniej niż 2 tygodnie przez planowanym zabiegiem. 

Jak przygotować się przed zabiegem - informacja ogólna

 • Na 6 godzin przez zabiegiem prosimy nie jeść i nie pić, jeśli lekarz nie zaleci inaczej
 • Prosimy wziąć luźne, nieuciskające ubranie, które może może zostać zaplamione
 • Nie przyjmować żadnych leków ani środków przeciwbólowych bez uzgodnienia z lekarzem
 • Na tydzień przed zabiegiem prosimy zaprzestać przyjmowania środków rozrzedzających krew, jak np. aspiryna

Powyższe punkty mają charakter ogólny i mogą być indywidualnie zmieniame. Szczegółowych informacji udzielimy indywidualnie podczas konsultacji poprzedzającej zabieg i będą to zalecenia obowiązujące. 

Dla Pań za granicą

Dla Pań zamiejscowych lub przebywających za granicą:

 • Wstępnie ocenimy możliwości zabiegowe, opcje oraz koszty na podstawie zdjęć.
 • Organizujemy noclegi oraz transfery, korzystając z sieci stałych partnerów. Nie pobieramy za to dodatkowych opłat, a z rabatów korzystają pacjenci. 

Prosimy o KONTAKT, doradzimy jak wykonać pierwsze kroki. 


Czytaj dalej: Lekarze, Kliniki