↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Bezpieczeństwo RESTYLANE - pytania i odpowiedzi.

dr Ilona Osadowska · 14 · 2005-09-01
Bezpieczeństwo wykonywania zabiegów RESTYLANE w pytaniach i odpowiedziach.
Czy powinnam wykonać teksty skórne bądź alergiczne?
Nie, nie są potrzebne żadne testy.

Czy są jakieś efekty uboczne zabiegów z RESTYLANE?
Stopień reakcji na RESTYLANE jest bardzo niski. Po zabiegu mogą jednak nastąpić reakcje typowe po wykonaniu zastrzyku, jak obrzęk, zaczerwienienie, ból, swędzenie, przebarwienie oraz nadwrażliwość w miejscu wykonywania iniekcji. Zazwyczaj ustępują one samoistnie w ciagu kilku dni po zabiegu śródskórnym, oraz po tygodniu od zabiegu w okolicy ust. Inne reakcje są bardzo rzadkie - np. statystycznie 1 pacjent na 2 tysiące doświadcza lokalnych podrażnień, zazwyczaj składających się z obrzęku w miejscu zastrzyku, czasami dotykającego sąsiednich okolic. Informowano także o zaczerwnienieniu, nadwrażliwości oraz rzadko o występowaniu trądzikowatych guzków. Reakcje te występowały bądź w ciągu kilku dni po zabiegu, bądź w ciągu dwóch - czterech tygodni, oraz generalnie opisywane były jako łagodne do średnich, trwające średnio ok. dwa tygodnie. Niniejszy tekst nie wyczerpuje wszystkich znanych informacji o produktach. W razie wątpliwości proszę o pytania w trakcie konsultacji lekarskiej.

Dlaczego usta czasami są bardzo obrzęknięte bezpośrednio po zabiegu RESTYLANE?
Przyczyna tego zjawiska nie jest jeszcze znana. Nie ma jednak podstaw by sądzić, że może nią być reakcja immunologiczna. Normalnie obrzęk ustępuje w ciągu tygodnia po zabiegu ust.

Czy mogę poddac się zabiegowi RESTYLANE po zabiegach laserem oraz peelingu chemicznym twarzy?
Jeśli stosowała Pani ostatnio tego rodzaju zabiegi, wskazane jest odczekania aż skóra całkowicie wyzdrowieje i wróci do normalnego stanu (zazwyczaj 4-6 tygodni). Następnie można normalnie poddać się zabiegowi RESTYLANE.

Czy pacjenci z alergiami różnych rodzajów mogą być bardziej czuli na RESTYLANE?
Jak dotychczas, nie znaleziono związku pomiędzy pacjentami z różnego rodzaju alergiami, a pacjentami, u których uwidoczniły się reakcje uboczne na RESTYLANE.

Czy zabiegi z użyciem RESTYLANE mogą być stosowane u pacjentek w ciąży lub podczas karmienia piersią?
Nie wykonywano dotychczas badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania RESTYLANE podczas ciąży oraz okresu laktacji. Radziłabym jednak poczekać z wykonaniem zabiegu do czasu zakończenia karmienia.

Chcę zadać pytanie ...

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage