↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Ellanse

dr Ilona Osadowska · 448 · 2022-08-25 (akt.)

Ellanse jest inekcyjnym materiałem biostymulującym. Przeznaczony jest do zabiegów rewitalizujących skórę oraz odtwarzających objętość w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Wyróżnia się ciekawą cechą - stabilnym i długotrwałym (do 4 lat) czasem utrzymywania efektu estetycznego, który można określić decydując się na jeden z produktów w linii.


Czynnikiem aktywnym Ellanse (czyt: elanse) jest polikaprolakton. Substancja ta jest znana i od dziesięcioleci stosowana w medycynie do produkcji wchłanialnych nici chirurigcznych. Polikaprolakton jest całkowicie biodegradowalny przez organizm człowieka. Jako przebadany i stosowany od kilkudziesięciu lat, uważany jest za produkt bezpieczny.

Działanie Ellanse

Działanie Ellanse polega na stymulacji skóry do produkcji nowego, naturalnego kolagenu. Molekuły kaprolaktonu tworzą mikrosfery o kształcie kuli i wyjątkowej gładkości powierzchni, dzięki czemu nie stymulują ziarninienia. Ciekawą cechą jest sposób rozpadu łańcuchów - następuje on do wnętrza sfer, utrzymujac stały kształt zewnętrzny. Efektem jest długotrwałe utrzymywanie stabilnego efekt objętościowego.

Ellanse podawane jest w formie zawiesiny mikrosfer kaprolaktonu w żelu celulozowym, pełniącym rolę nośnika oraz tymczasowego wypełniacza. Żel ten daje krótkotrwały (1-2 miesięce) efekt wypełnienia, przydatny do czasu wytworzenia nowego kolagenu przez organizm.

Unikalną cechą Ellanse jest stymulowanie wytwarzania kolagenu typu I, charakterystycznego dla tkanki zdrowej o naturalnej budowie. Różni się tym od niektórych innych materiałów stymulujących w znacznym stopniu także kolagen typu III, charakterystyczny dla blizn. 


Linia produktów Ellanse oraz ich zastosowania

  • Ellanse S - oczekiwany czas utrzymywania się efektu estetycznego = 1 rok,
  • Ellanse M - // -  2 lata,
  • Ellanse L - // -  3 lata,
  • Ellanse E - // -  4 lata.

Ellanse a  Sculptra

Efekt zastosowania Ellanse jest w wielu aspektach podobny do efektów Sculptry. Jest podobnie wyraźny i naturalny. W przypadku zastosowania najtrwalszych produktów, może być dłuższy niż typowo dla Sculptry. Ze względu na cenę, przy większej korekcji Sculptra będzie prawdopodobnie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem.

dr Ilona Osadowska, chirurg

Ellanse stosuję do rewitalizacji twarzy oraz szyi. Już podstawowy materiał S daje dobre i stabilne efekty. Bardzo dobrze sprawdza się także do poprawy skóry dłoni. Ładne i  naturalne efekty, a ryzyko grudek o wiele mniejsze od Sculptry. Polecam.

dr Ilona Osadowska

Efekt utrzymuje się cały czas po iniekcji, w przeciwieństwie do Sculptry, gdzie okres od iniekcji do czasu wytworzenia nowego kolagenu wiąże się z tymcasowym zanikiem efektu. Ryzyko powtania zgrubień jest znacznie niższe w przypadku Ellansé, dlatego produkt ten uważany jest za bezpieczniejszy.


Łączenie zabiegów Ellanse

Zabiegi mogą być łączone z wieloma klasycznymi terapiami medycyny esetycznej, jak np. wypełnienia kwasem hialuronowym, korekcje botuliną. Można także łączyć Ellanse; z nićmi liftingującymi Aptos, za sprawą tej samej substancji czynnej stosowanej do wyrobu nici.

Ceny zabiegów

Lifting  z Ellanse; dostępny jest od 990 zł za niewielkie obszary, jak np. zmarszki palacza oraz typowo w cenach 1490 - 1690 zł za ampułkę.

Szczegóły: Cennik - nieoperacyjny lifting twarzy


Szkolenia dla lekarzy

Dr Ilona Osadowska jest międzynarodowym trenerem Ellanse, certyfikowana w roku 2016 w klinice w Monte Carlo. Prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie zabiegów Ellanse; we współpracy z dystrubutorami.  

Zobacz: szkolenie dla lekarzy, zabiegi dla modelki

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage