↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Głębokie oczyszczenie skóry

dr Ilona Osadowska · 211 · 2006-11-11
Wraz z wiekiem rozwijają się zmiany degeneracyjne skóry, a ich rozwój nasilany jest przez działanie promieni słonecznych. W wyniku utraty wody oraz komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie m. in. kolagenu, skóra z wiekiem staje się cieńsza i bardziej wiotka. Zwiększa się również wytwarzanie pigmentów przez komórki, co prowadzi do powstawania różnego rodzaju przebarwień skóry. Dzięki zastosowaniu peelingu zmieniona warstwa skóry zostaje złuszczona, a na jej miejsce odbudowuje się nowa, bardziej rozświetlona i napięta.
Peelingi, zwane inaczej eksfoliacją, są to zabiegi dzięki którym dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach, w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu, który jest dostosowany do stanu skóry.

Kiedy do lekarza

Peelingi lekarskie są zabiegami wskazanymi dla osób w każdym wieku. Typowe objawy z którymi warto udać się do lekarza to:

  • cera łojotokowa z nadmierną ilością zaskórników
  • poszerzenie porów skóry,
  • niektóre odmiany trądziku pospolitego lub jego pozostałości
  • drobne blizny, objawy pozapalne
  • nadmierne rogowacenie,
  • przebarwienia,
  • szara, matowa skóra np. u palaczy
  • uszkodzenie posłoneczne i starzenie się skóry
  • zwiotczała skóra
  • zmarszczki,

    Oczekiwane efekty i cel leczenia

    Peelingi stosowane są w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami potrądzikowymi (blizny i przebarwienia). Zabiegi te służą także poprawieniu stanu i wyglądu skóry, regeneracji skóry starzejącej się, zwiększeniu jej elastyczności, jędrności i napięcia, spłyceniu drobnych zmarszczek, usuwaniu efektów fotostarzenia, usuwaniu przebarwień oraz odświeżeniu i rozświetleniu skóry. Peelingi pobudzają również skórę do wytwarzania kolagenu. Skóra po zabiegu staje się bardziej uwodniona i elastyczna . W przypadku głębszych zmian, typu blizny po trądziku, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

    Jak rozpocząć leczenie

    Zaczynamy od konsultacji, podczas której oceniamy rodzaj problemu, zaawansowanie i rozległość zmian. Następnie dobieramy odpowiednią kurację, sprawdzamy też, czy nie ma przeciwwskazań do jej podjęcia. Aby osiągnąć pożądany rezultat najczęściej należy wykonać serię zabiegów. Liczba indywidualnych kuracji, czas pomiędzy jednym zabiegiem a drugim oraz całkowity czas trwania cyklu jest ustalany przez lekarza podczas konsultacji poprzedzającej pierwszy zabieg oraz w zależności od reakcji i efektów po kolejnych spotkaniach.Jeśli zapadnie decyzja o leczeniu, można je przeprowadzić bezpośrednio po konsultacji i diagnostyce.

    Koszty leczenia

    Koszty zabiegu wynoszą od 150 zł do ponad 1500 zł.





  • Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage