↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Kriolipoliza

dr Ilona Osadowska · 612 · 2022-08-25 (akt.)

Metoda usuwania niechcianej tkanki tłuszczowej przez selektywne wychładzanie. Całkowicie nieinwazyjna, wymaga jednak kilku powtórzeń oraz cierpliwości pacjentki. Przynosi efekty po 4-8 tygodniach od zastosowania. 

Cool TechKriolipoliza przeznaczona jest dla  pacjentek, które chciałyby uniknąć jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej i godzą się cierpliwie zaczekać kilka tygodni na ostateczny efekt.

Opiera się na odkryciu, że długotrwałe zimno działa niszcząco na tkankę tłuszczową. Udoskonalony aparat umożliwia selektywne, miejscowe schłodzenie tkanki w taki sposób, by zachować bezpieczeństwo organizmu, ale wywołać proces obumierania tłuszczu w miejscu poddanym zabiegowi. 

Zabieg CoolTech

Zabieg trwa 70 minut. W tym czasie pacjenci leżą z założonymi aplikatorami, zaś aparat schładza tkankę tłuszczową, utrzymując stałą temperaturę -8 st. C. W wyniku schładzania trójglicerydy będące zawartością tkanki tłuszczowej krystalizują. Organizm potraktuje takie komórki jako uszkodzone i wydali je.

Oczekiwane efekty

Redukcja tkanki tłuszczowej postępuje stopniowo i łagodnie, dlatego efekt pojawi się w ciągu w ciągu 4-8 tygodni po zabiegu i będzie narastał przez kolejne 4-6 tygodni. Efekt bliski finlnemu ustabilizuje się po 2-3 miesiącach. Wydalenie tłuszczu następuje klasycznie przez szlaki metaboliczne organizmu.

Zabieg przynosi dobre efekty na niewielkie poduszki tłuszczowe w okolicach brzucha, ud wewnętrznych, ramiona czy talii. 
Efekty są zazwyczaj słabsze niż zabiegu liposukcji, jednak przy niewielkim nadmiarze tkanki mogą być one wystarczające. 

Zabieg nie wymaga znieczulenia, nie jest urazowy i można go wykonać bez specjalnych przygotowań. Kriolipoliza jest o tyle interesująca, że uwzględniając nawet kilka zabiegów w cyklu może być wciąż tańsza niż liposukcja chirurgiczna. Daje satysfakcję pod warunkiem, że pacjentka jest cierpliwa i świadoma ograniczonego zakresu działania metody. 

Jak zacząć leczenie

Pacjenci zainteresowani zabiegiem kwalifikowani są podobnie jak do innych metod zabiegowych. Niezbędna jest konsultacja lekarska oraz wykonanie badań krwi.

Zabiegi wykonują lekarze:

dr Ilona Osadowska - klinika w Szczecinie i Poznaniu
dr Dariusz Czerski - klinika w Szczecinie i Poznaniu

Koszty leczenia

Koszt zabiegu wynosi 590 zł za pierwszy obszar, oraz 290 za kolejny podczas jednego zabiegu. 
Konsultacje kontrolne są bezpłatne w ciągu miesiąca po zabiegu.

 

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage