Mikrodermabrazja

dr Ilona Osadowska · 2005-09-07
Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu zrogowaciałej warstwy naskórka z jednoczesnym stymulowaniem odnowy komórkowej. Pozwala na stopniowe, kontrolowane usunięcie naskórka, warstwa po warstwie aż do uzyskania żądanego efektu. Ścieranie wykonujemy dwoma sposobami: sproszkowanym korundem pod ciśnieniem oraz diamentowymi, wibrującymi głowicami.
Wskazaniami do mikrodermabrazji są:
 • blizny, blizny pourazowe i bliznowce, blizny po trądziku,
 • rozstępy,
 • inne zaglębienia i nierówności skóry
 • skóra łojotokowa, trądzik zaskórnikowy.
 • zrogowacenia, prosaki,
 • drobne siatki zmarszczek i linie wyrazowe,
 • zmiany starzeniowe i fotostarzeniowe skóry,
 • plamy i przebarwienia.

  Zabieg, cykl leczenia

  Kuracja zazwyczaj składa się z kilku zabiegów i dobierana jest indywidualnie. Odbywają się one najczęściej co 2 tygodnie. W trakcie zabiegu mogą zdarzyć się lekko bolesne momenty, generalnie jednak nie wymagają one znieczulenia i pacjentki dobrze je znoszą. Po zabiegu można od razu wrócić do pracy i codziennych obowiązków. W cyklu leczenia zalecamy wprowadzene zabiegów sonoforezy i / lub peelingu migdałowego.

  Efekty terapii

  Widoczne rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Z każdą sesją efekty się potęgują, skóra staje się coraz bardziej gładka, miękka, elastyczna i świetlista. Nabiera zdrowego wyglądu i kolorytu. Wysoką skuteczność obserwuje się również w przypadkach, w których zawadzą tradycyjne metody kosmetyczne. Rozstępy i blizny stają się mniej widoczne, plamy i przebarwienia jaśnieją lub całkowicie znikają.

  Zabiegi przynoszą także dodatkowe efekty terapeutyczne: regenerację i uelastycznienie skóry, wzmożoną cyrkulację krwi w obszarze zabiegu, lepsze odżywianie komórek, wzmocnienie mechanizmów obronnych skóry, wzrost produkcji kolagenu i elastyny.


 • Instagram

  Warning: file_get_contents(https://api.instagram.com/v1/users/self/media/recent/?access_token=8885798915.7b783ca.ad8c9a0c3bc849cb92298153598f7658&count=6) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 429 - in /dr-osadowska.pl/instagram_feed.php on line 14

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /dr-osadowska.pl/instagram_feed.php on line 18