Peeling migdałowy

dr Ilona Osadowska · 172 · 2006-10-12
Peeling migdałowy jest delikatnym zabiegiem złuszczania naskórka przy użyciu naturalnego kwasu migdałowego.
Wykonywane przy jego użyciu peelingi pozwalają uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, piegami i ostudą, przebarwień i piegowacenia skóry oraz jej przesuszenia po nadmiernym opalaniu. Wykazują także działanie zapobiegające infekcjom oraz przeciwbakteryjne.

Peelingi migdałowe niosą dużą efektywność terapeutyczną, nie wywołują przy tym uczucia dyskomfortu i dają natychmiastowe efekty. Kwas migdałowy nie uwrażliwia też skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok.

Pacjentki odczuwają zabiegi jako łagodne, charakteryzują się brakiem pieczenia i zaczerwienienia. Peeling taki nie wyłącza pacjentki z życia codziennego, a pojawiające się łuszczenie jest delikatne i łatwe do ukrycie przy użyciu powszechnie stosowanych kosmetyków nawilżających.

Co ważne, ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień, peelingi kwasem migdałowym można wykonywać u osób z wysokim fototypem, u których inne peelingi grożą powstaniem szarych przebarwień.

Kwas migdałowy występuje w naturze w migdałach, od dawna był dobrze znany jako substancja przeciwbakteryjna. Otrzymywany jest z migdałów alfa-hydroksykwasem (AHA).

Peeling migdałowy jest wskazany w leczeniu:
- fotostarzenia skóry,
- trądziku grudkowo-krostkowego,
- przebarwień skóry,
- akantozy naskórka wywołanej nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV
(po wakacjach, u osób nadużywających solariów),
- a także do rewitalizacji skóry u osób w różnym wieku





Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage