↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Peeling migdałowy

dr Ilona Osadowska · 223 · 2005-09-07
Należy do grupy średnio głębokich peelingów lekarskich. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze oraz odbarwiające. Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy. Bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego przynoszą znaczną poprawę stanu skóry z trądzikiem pospolitym, z obecnością zaskórników i krost zapalnych.
Jak działa Mandel Peel

Jest doskonały na każdą porę roku oraz do każdego typu skóry. Nie zawiera substancji footouczulających dzięki czemu nie powoduje powstawania przebarwień. Peeling migdałowy może być wykonywany przez cały rok go bez ryzyka wystąpienia hiperpigmentacji.

Zabieg

Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20-tu minut. Ze względu na intensywne działanie wykonywany może być wyłącznie przez lekarza. Kuracja nie powoduje żadnych ograniczeń, zaraz po zabiegu można wrócić do pracy oraz codziennych obowiązków.
Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Daje także natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry.

Kiedy poddać się zabiegowi Mandel Plus

Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu Mandel Plus są:

 • dyschromie
 • melazma
 • hiperpigmentacje pozapalne
 • piegi

  Przeciwwskazania:

  - Podrażniona i wrażliwa skóra
  - skóra tuż po depilacji
  - procesy zapalne
  - opryszczka
  - ciąża

  Częstotliwość zabiegów:

  Zabieg powinien być powtarzany co 21-30 dni lub w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań. Zaleca się wykonanie od 6-8 zabiegów.

  Kiedy poddać się zabiegowi Mandel 50?

  Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu Mandel 50 są:

 • trądzik
 • blizny po trądziku
 • skóra łojotokowa
 • fotostarzenie skóry

  Przeciwwskazania:

  - Podrażniona i wrażliwa skóra
  - skóra tuż po depilacji
  - procesy zapalne
  - opryszczka
  - ciąża

  Częstotliwość zabiegów:

  Zabieg powinien być powtarzany co 15-30 dni lub w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań. Zaleca się wykonanie od 6-8 zabiegów.

  Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów.

 • Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage