Powiększanie ust - najlepsze materiały

Dr Ilona Osadowska · 545 · 2018-01-28 (akt.)

Powiększanie ust

 

Najlepsze materiały do powiększania ust 

Obecnie każdy z dobrych producentów dostarcza specjalny rodzaj kwasu hialuronowego, dostosowany do silnej mimiki oraz budowy anatomicznej ust. Zapewniają one najlepsze i najbardziej naturalne efekty.

Kwas hialuronowy realizuje dwie funkcje: materiał podany śródskórnie powiększa usta i wypełnia zmarszczki, zaś zawarty w nim kwas hialuronowy nawilża skórę nadając jej młodszy i jędrny wygląd. Pierwszym ze specjalistycznych materiałów był Restylane Lipp. Obecnie stosujemy także:

  • Teosyal Kiss
  • Stylage Special Lipos
  • Neauvia Flux
  • Emervel Lips
  • Juvederm Smile

 

Każdy z nich w ręce doświadczonego lekarza będzie dobrym materiałem do uzyskania ładnych i naturalnych efektów. Ich czas utrzymywania wynosi od 12 do 18 miesięcy. 

Peptydy biomimetyczne - czyli co robić, gdy moje usta znikły po 3 miesiącach

Istnieje wąska grupa osób, która wyjątkowo szybko metabolizuje kwas hialuronowy. Mimo podawania dobrych, wiarygodnych materiałów, efekt u takich osób utrzymuje się przez 2-3 miesiące i zanika. W takim przypadku rozwiązaniem może być zastosowanie kwasu hialuronowego z domieszką peptydów biomimetycznych. W naszych klinikach stosujemy markę Revofil z bardzo dobrymi efektami. 

Uniwersalny kwas hialuronowy do ust

Restylane Lipp

Możemy także stosować uniwersalne materiały z kwasem hialuronowym. Ich użycie może być uzasadnione w przypadkach, gdy mamy do zrobienia tylko niewielkie poprawki. Możemy też zastosować fragment materiału, który pozostaje do naszej dyspozycji po wykonaniu innej korekty. 

Zabieg, znieczulenie, efekty 

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, możemy go wykonać od razu po konsultacji. Zawsze podajemy szybko działający żel znieczulający, który zapewnia w miarę komfortowy przebieg. Najchętniej stosujemy materiały zawierające znieczulenie. W innym przypadku podajemy znieczulenie stomatologiczne w niewielkich iniekcjach. Zabieg wykonujemy igłą oraz kaniulą, odpowiednio do zamierzonych efektów estetycznych. Igła pozwala nam precyzyjnie modelować kształty, zaś kaniula mniej traumatyzuje tkanki, co przekłada się na korzyść po zabiegu w postaci mniejszego obrzęku. Po zabiegu czasem zalecamy kilkunastominutowy chłodny okład.

Niedogodności po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk. Najpiękniesze usta będziemy mogły podziwiać po 1-2 tygodniach, obrzęk ustąpi, a kwas hialuronowy zwiąże wodę nawilżając wargi i zapewniając im jędrność i zdrowy wygląd.

Wypełniacze permanentne - odradzamy stanowczo

Na rynku stosowane były dawniej wypełniacze oparte na związkach akrylu, które miały zachowywać efekt wypełniający przez wiele lat. Nie polecamy ich z wielu powodów. Stosowanie ich jest wręcz ryzykowne za sprawą dużej ilości powikłań, typowych dla ciała obcego w organizmie.  Szczegóły wyjaśnimy na życzenie podczas konultacji. 

Więcej: 
Powiększanie ust - lekarze, kliniki, ceny