↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Radiesse, hydroksyapatyt

dr Ilona Osadowska · 509 · 2022-08-25 (akt.)

Materiał do iniekcji o działaniu wypełniającym i jednocześnie biorewitalizującym, oparty na hydroksyapatycie wapnia. Daje widoczny od razu efekt wypełniający, uruchamiając dodatkowo długotrwały proces biorewitalizacji prowadzony własnymi siłami organizmu. Wyróżnia się długim czasem utrzymywania efektu, sięgającym 18 i więcej miesięcy.

Radiesse Radiesse jest stosunkowo nowym materiałem medycznym. W naszej praktyce podajemy go od roku 2010, obserwując efekty w poszczególnych zastosowaniach oraz ich utrzymywanie się w dłuższym okresie po zabiegu. Po zebraniu własnych doświadczeń możemy zarekomendować go jako bardzo dobry materiał medyczny, w odpowiednim zastosowaniu dający pacjentom unikalne korzyści. Naszym zdaniem Radiesse stanowi dobre uzupełnienie gamy terapii, sytuując się pomiędzy wypełniaczami kwasu hialuronowego a Sculptrą.

Efekty zabiegów
Radiesse stosowany jest jako materiał wypełniający oraz biorewitalizujący. Daje widoczny od razu efekt wypełnienia podobnie jak wypełniacze kwasu hialuronowego. Różni się od nich natomiast tym, że dodatkowo uruchamia w skórze długotrwały proces biorewitalizacji, prowadzony własnymi siłami organizmu. Cząstki hydroksyapatytu stymulują organizm do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Tworzą one rodzaj rusztowania, na którym następnie rozwija się nowy kolagen, dając widoczny efekt odmłodzenia skóry.
Radiesse wyróżnia się długim czasem utrzymywania efektu, sięgającym 18 i więcej miesięcy.

Zdjęcia
Na stronach producenta dostępne są zdjęcia obrazujące działanie Radiesse:

 • http://www.radiesse.com - zdjęcia przed i po zabiegu oraz informacje ogólne w jęz. angielskim,
 •  

  Kto jest dobrym kandydatem do zabiegu z Radiesse
  Radiesse stosujemy głównie do poprawy wybranych problemów w obrębie twarzy oraz poprawy wyglądu dłoni. W zastosowaniach na twarzy jest szczególnie dobry u osób z wyraźnymi cechami starzenia skóry, które potrzebują korekcji objętościowej oraz równoczesnej poprawy kondycji skóry.

  W przypadku korekcji dłoni Radiesse jest jedną z najlepszych dostępnych obecnie terapii, wyróżniając się spośród innych metod dobrym, naturalnym i długotrwałym efektem.

  Jak prowadzony jest zabieg
  Materiał podajemy drogą iniekcji, ze sterylnej ampułkostrzykawki. Punkty wkłuć dobieramy indywidualnie, odpowiednio do oczekiwanego efektu. Zabiegi nie są bolesne, pacjenci dobrze je znoszą i znieczulenie nie jest potrzebne. Zabieg trwa ok. 15 minut.

  Możliwe efekty niepożądane
  Dotychczas nie stwierdzono. Hydroksyapatyt, który jest głównym składnikiem Radiesse, występuje m.in. w ludzkich kościach, stosowany jest od ponad 20 lat przy wytwarzaniu implantów ortopedycznych i dentystycznych, nie dając efektów niepożądanych. Jak zawsze po iniekcji mogą natomiast wystąpić jej typowe następstwa, jak np. zaczerwienienie lub krwiak, utrzymujące się przez okres ok. tygodnia.

  Cena zabiegu
  Regularna cena zabiegu Radiesse wynosi 1290 lub 1890 zł za ampułkę odpowiednio 0,8 lub 1,5 ml.

  Szkolenia dla lekarzy
  Dr Ilona Osadowska jest certyfikowanym trenerem w zakresie stosowania Radiesse. We współpracy z producentem prowadzi szkolenia dla lekarzy zainteresowanych wprowadzeniem i doskonaleniem w podawaniu tego materiału.

  Certyfikaty FDA i CE
  Radiesse posiada certyfikat FDA do iniekcji podskórnych w celu korekcji zmarszczek i bruzd oraz certyfikat CE do zastosowań w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, włącznie z głęboką korekcją tkanek miękkich obszaru twarzy. Producentem Radiesse jest amerykańska firma BioForm Medical. Od roku 2010 r. wchodzi ona w skład niemieckiej grupy Merz Pharma.

 • Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage