Restylane SubQ

dr Ilona Osadowska · 348 · 2007-07-03

Restylane SubQ jest wypełniaczem zawierającym kwas hialuronowy, przeznaczonym do głębokich wypełnień w obrębie twarzy. Najczęściej stosujemy go do przywracania objętości policzków i wypełniania dolin łez. Podawany jest przy pomocy kaniuli lub igły.

Zabieg przywraca wypukłości twarzy charakterystyczne dla młodego wieku. SubQ wykonujemy najczęściej w okolicach kości policzkowych, dzięki czemu policzki stają się pełniejsze i kształtne, a skóra w ich okolicy bardziej napięta i jędrna. Atrakcyjną możliwością jest jednoczesne wypełnienie doliny łez oraz usunięcie cieni pod oczami. U niektórych osób przywróceniu objętości policzków towarzyszy dodatkowo efekt spłycenia bruzd nosowo-wargowych.

SubQ jest najgęstszym materiałem z rodziny Restylane, jego struktura jest dostosowana do budowy anatomicznej głębszych tkanek. SubQ dobrze się układa, a jego obecność jest trudna do odróżnienia od naturalnej tkanki.

Podawany jest głęboko przy pomocy kaniuli lub igły, typowo z pojedynczych wkłuć po obu stronach policzków.

Podobne jak w przypadku innych materiałów z rodziny Restylane, zawiera on stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Zapewnia to wysokie bezpieczeństwo zabiegu - SubQ nie wywołuje uczuleń, a po czasie jest całkowicie wchłaniany przez organizm bez pozostawiania śladów.

Restylane SubQ utrzymuje efekty zabiegu przez okres do 24 miesięcy. Występuje w opakowaniach po 2 ml.

Więcej o materiałach Restylane

Ostatni przegląd i aktualizacja: 16-VII-2010 r., dr Ilona Osadowska.

 

 

Ambasador Marki Restylane

 

Szkolenia dla lekarzy
Dr Ilona Osadowska jest certyfikowanym trenerem Restylane dla lekarzy zainteresowanych szkoleniem i doskonaleniem w zakresie pełnej gamy materiałów Restylane.

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage