↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Zabiegi RESTYLANE w pytaniach i odpowiedziach

dr Ilona Osadowska · 46 · 2006-03-02
Pytania i odpowiedzi związane z zabiegiem RESTYLANE, jego przygotowaniem oraz zakresem zastosowań.
Czym jest Restylane?
RESTYLANE jest żelem podawanym do wnętrza skóry, w celu zwiększenia objętości ust oraz wygładzenia bruzd i zmarszczek. Restylane zawiera kwas hialuronowy, który jest naturalną substancją obecną w organizmie człowieka. Po podaniu do wnętrza skóry, RESTYLANE działa w ten sposób, że powiększa objętość tkanek. Istnieją wypełniacze skóry otrzymywane z preparatów pochodzenia zwierzęcego. Kwas hialuronowy w RESTYLANE nie jest pochodzenia zwierzęcego.

Jak wykonywany jest zabieg?
Podczas zabiegu krystalicznie czysty żel RESTYLANE podawany jest w niewielkich ilościach śródskórnie, z użyciem bardzo cienkiej igły. Żel powoduje zwiększenie objętości tkanki pod zmarszczkami, które są w ten sposób wypychane do góry i wygładzane. W przypadku stosowania do powiększania ust oraz modelowania konturów twarzy, RESTYLANE dodaje objętości oraz utrzymuje nowy kształt fragmentów poddawanych zabiegowi.

Ile czasu trwa zabieg?
Podanie RESTYLANE jest stosunkowo szybkim oraz łatwym zabiegiem. Może być wykonany natychmiast, ponieważ nie są wymagane żadne testy czy uprzednie badania. Przeciętnie zabieg zajmuje ok. 30 minut. Czas ten może się zmianiać, w zależności od rozległości oczekiwanej korekty oraz miejsc poddawanych zabiegowi.

Gdzie może być stosowany RESTYLANE?
RESTYLANE może być używany do wygładzania bruzd i zmarszczek, powiększania ust oraz modelowania konturów twarzy. Najczęściej wykonywane są zabiegi korekty lwiej zmarszczki (pomiędzy brwiami) oraz bruzd nosowo-wargowych (od podstawy nosa do kącików ust). Bardzo głębokie bruzdy mogą być trudne do wygładzenia. Szczegółowych informacji udzieli lekarz podczas konsultacji.

Czy to boli?
Większość osób uważa, że zastrzyki są stosunkowo bezbolesne. Mogą trochę szczypać. Na życzenie pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci maści EMLA działającej powierzchownie. W przypadku ust, najczęściej wykonywany jest zastrzyk znieczulający działający podobne do znieczulenia stomatologicznego.

Jak szybko będę mogła zauważyć wyniki?
Widać je natychmiast po zabiegu, jednak końcowy efekt widoczny jest dopiero po kilku dniach gdy ustąpi obrzęk (dotyczy to zwłaszcza ust).

Jak będę wyglądać po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu może się Pani spodziewać lekkiego zaczerwienienia, uczucia rozpierania lub swędzenia w tkankach poddanych zabiegowi. Jest to normalny efekt zastrzyku. Dyskomfort ten jest tymczasowy i ustępuje w ciągu kilku dni. Po zabiegu w obrębie ust, mogą być one obrzęknięte i wyglądać tochę nierówno. Może się to utrzymywać przez kilka dni, najdłużej tydzień. Jeśli dyskomfort ten utrzymuje się dłużej, prosimy o kontakt.

O czym powinnam pamiętać po zabiegu RESTYLANE?
W ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu nie należy masować ani pocierać skóry poddanej zabiegowi. W przypadku ust trzeba unikać marszczenia lub przygryzania warg przez pierwsze dwa dni po zabiegu. Dopóki swędzenie i zaczerwienienie nie ustąpi, nie należy wystawiać skóry na wysokie temperatury (np. w solarium czy podczas opalania na słońcu), ani też na duże mrozy.

Czy RESTYLANE może być usunięty?
Nie, jednakże RESTYLANE znika naturalnie sam z upływem czasu. Jeśli czuje się Pani niepewna co do pożądanego wyniku zabiegu, mozna wybrać wykonanie zabiegu w kilku etapach.

Czy RESTYLANE zastępuje operację chirurgiczną?
Nie, natomiast RESTYLANE jest niekiedy używany w połączeniu z operacją chirurgiczną, do wygładzenia zmarszczek, których nie da się usunąć metodą operacyjną.

Jak mogę poddać się zabiegowi?
Zaczynamy od konsultacji, podczas której lekarz odpowiada na pytania pacjenta, bada stan i okoliczności oraz pomaga podjąć decyzję co do potrzeby i zakresu zabiegu. Jako, że nie są potrzebne żadne testy alergiczne czy badania, zabieg może się odbyć bezpośrednio po konsultacji.

O czym powinnam pomyśleć przed wykonaniem zabiegu RESTYLANE?
Warto spojrzeć na siebie w lustrze i pomyśleć o spodziewanych wynikach. Spróbuj przedstawić swoje oczekiwania lekarzowi w trakcie konsultacji i spytaj go czy jest to możliwe.

Czy nie będę wyglądać sztucznie po wykonaniu zabiegu?
Końcowy wynik zbiegu zależy od oczekiwań pacjenta oraz wyczucia estetyki lekarza.RESTYLANE stwarza możliwość korekty ust sprawiającej całkowicie naturalne wrażenie.

Chcę zadać pytanie ...

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage