↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Epilacja światłem polichromatycznym - IPL

dr Ilona Osadowska · 233 · 2022-08-25 (akt.)

Epilacja laserowa jest zasłużenie najpopularniejszą metodą permanentnego usuwania owłosienia. Znakomicie i skutecznie sprawdza się na wszystkich obszarach: twarz, pachy, pachwiny, nogi.

Epilacja IPL

Wskazania do zabiegów epilacji laserowej

Epilację prowadzimy ze wskazań estetycznych. Upodobania mają charakter bardzo indywidualny i realizujemy je wg woli pacjentki. Epilacja jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla kobiet z nadmiernym i obfitym owłosieniem, wynikającym z hirsutyzmu lub zmian hormonalnych. Jest także interesującym rozwiązaniem dla mężczyzn ze skórą nadwrażliwą, dającą odczyny zapalne przy goleniu.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej

  • Choroba nowotworowa,
  • niezaleczone stany zapalne skóry w obszarach poddanych epilacji.

Efekty zabiegów

W wyniku cyklu zabiegów następuje pełne usunięcie niechcianego owłosienia we wszystkich obszarach, na których sobie tego życzymy. Uzyskany stan jest trwały i ostateczny, włosy już nigdy nie odrosną.

Na czym polega laserowa epilacja

Kluczem do trwałego usunięcia owłosienia jest zniszczenie cebulek wytwarzających włosy. W metodzie laserowej nagrzewamy włos do temperatury tak wysokiej, że parzy on i definitywnie niszczy swoją cebulkę włosową. Włos taki po kilku tygodniach wypadnie, zaś cebulka zaprzestaje wytwarzania nowych.

Metoda działa na włosy widoczne ponad skórą i wciąż połączone z cebulką, czyli znajdujące się w fazie wzrostu zwanej anagenem. Metoda nie zadziała na włosy w innych fazach - na rozwijające się jeszcze w skórze (telogen) lub takie, które wprawdzie widzimy nad skórą, ale nie są one już połączone z cebulką i będą wkrótce wypadać (katagen). Dlatego zabiegi musimy powtórzyć odczekawszy, aż pozostałe w skórze włosy przejdą do fazy wzrostu odpowiedniej dla epilacji. Zazwyczaj odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą 5-8 tygodni i zależą najbardziej od miejsca z którego usuwamy owłosienie.

Impulsy świetlne systemu laserowego dobrane są w taki sposób, że ich energia pochłaniana jest przez włos, ale nie przez skórę. Zabiegi są bezpieczne, nie powodują żadnych uszkodzeń.

Obszary, które możemy depilować

Wszystkie obszary, które zapragniemy. Kobiety zazwyczaj depilują pachy i pachwiny, często łydki, uda, wąsik, broda, przedramiona. Mężczyźni najczęściej decydują się na plecy i kark.

Zabiegi, konsultacje, cykl terapii

Zaczynamy tradycyjnie od konsultacji, podczas której oceniamy możliwość przeprowadzenia laseroterapii oraz wykluczamy ewentualne przeciwwskazania. Podajemy jeden impuls próbny na skórę w okolicy wewnętrznego nadgarstka, pozwala on upewnić się, że skóra reaguje prawidłowo, a metoda jest bezpieczna dla pacjenta. Jeśli próba wypadnie pomyślnie, zabieg możemy przeprowadzamy od razu po konsultacji. Zabieg trwa od 10 minut w przypadku niewielkich obszarów, jak twarz, pachy czy pachwiny do nawet 30 minut w przypadku rozległych, jak całe nogi czy plecy.

Efekty zauważymy w 2-3 tygodnie po pierwszym zabiegu, kiedy włosy wypadną z uszkodzonych cebulek. Skuteczność ta wynosi średnio ok 40% i jest podobna po każdym zabiegu. Stopniowo, w cyklu zabiegów nastąpi pełne tak znaczne zredukowanie owłosienia, że uznamy iż efekt został osiągnięty. Pełen efekt terapeutyczny osiągamy po 6-8 zabiegach, które powinny odbyć się w cyklu co 5-8 tygodni, odstępy te dobieramy indywidualnie.

Już po pierwszym zabiegu zauważymy, że nowe włosy rosną znacznie wolniej, niż poprzednio. Jest to atrakcyjny efekt wdrożenia terapii, przydatny jeśli np. wybieramy się na wczasy na świeżym powietrzu i nie chciałybyśmy codziennie usuwać owłosienia.

Informacje o systemie do epilacji

W mojej praktyce do fotoepilacji oprócz lasera diodowego używamy systemu IPL Med Flash II produkcji firmy General Project. IPL jest medycznym systemem światła impulsowego o dużej mocy. Jest to najnowsza alternatywa dla laserów, dająca pacjentowi więcej komfortu, zaś lekarzowi znacznie większy zakres zastosowań i funkcjonalność. IPL jest także bardziej bezpieczny w użyciu niż lasery i niesie mniejsze ryzyko efektów ubocznych. Ze względu na swoją skuteczność systemy IPL są ostatnio szeroko stosowane w leczeniu schorzeń skórnych w medycynie estetycznej.

Koszty zabiegów

Koszty zabiegu epilacji wynosi od 190 zł do kilkuset zł, zależnie od rozległości obszaru z którego usuwamy owłosienie oraz jego gęstości. Dostępne jest kilka rodzajów zniżek, promocyjne pakiety oraz dwa modele wyceny zabiegów, które dobieramy do osoby i problemu, mówimy o nich podczas konsultacji.

Chcę skorzystać


Ceny regularne:
Wąsik, epilacja - 190 zł
Bikini - od 360 zł
Łydki, para - 460 zł
Fotoodmładanie twarzy - 460zł
Ceny dotyczą jednej sesji laseroterapii.

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage