↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Odmładzanie powiek i okolicy oczu

dr Ilona Osadowska · 500 · 2022-02-25 (akt.)
W skrócie Zabiegi Opinie Zdjęcia Lekarze, Kliniki

Oczy zwierciadłem duszy - ich wygląd bardzo wpływa na ogólny wyraz twarzy oraz subiektywną ocenę wieku. To tam najczęściej można zobaczyć pierwsze zmarszczki. Skóra powiek nie posiada gruczołów łojowych, dlatego starzeje się najszybciej. 

Problem dotyczy kobiet w każdym wieku, natomiast niemal zawsze występuje po ok. 35. roku życia.

Typowe problemy to zapadnięcie skóry pod powieką dolną, ciemniejsze przebarwienia oraz powstanie siatek zmarszczek.

Skóra w okolicach oczu staje się scieńczała, a mięsień okrężny oka bardziej napięty, co powoduje powstawanie zmarszczek "kurzych łapek".

Skóra powieki górnej traci sprężystość i wiotkość, dlatego z czasem powieka obniża się, tworząc nawisający fałd. Początkowo utrudnia to makijaż, a w bardziej zaawansowanym stadiomu może także zaburzać pole widzenia.

Zabiegi na tę okolicę będą miały na celu napięcie i pogrubienie skóry powiek oraz zwiotczenie mięśnia okrężnego oka. Możliwe jest także usunięcie fałdu skórnego powieki górnej (blefaroplastyka).

Często spotkanym problemem jest powiększenie powieki dolnej wyglądające jak opuchnięcie. Najczęściej spowodowane obrzękiem limfatycznym, może także być efektem przerostu podskórnego ciałka tłuszczowego.

Wybór metody zależy od nasilenia problemu, oczekiwań oraz trybu życia pacjentki. Osoby zainteresowane najbardziej radykalnym zabiegiem (blefaroplastyka) powinny być przygotowane na tygodniową przerwę w pracy i aktywności towarzyskiej, z powodu obrzęku pozabiegowego oraz ewent. niewielkich krwiaków powiek.

Anna: moje doświadczenia z medycyną estetyczną

Moje doświadczenia z medycyną estetyczną. Anna, zwiastun filmu.
Styczeń 2017

 

Zabiegi odmładzające w okolicach oczu

  • Blefaroplastyka powieki górnej
  • Blefaroplastyka powieki dolnej
  • Zabieg laserem lub RF mikroigłowym na skórę wiotką
  • Zabieg laserem lub RF mikroigłowym na zmarszczki pod okiem
  • Wypełnienie doliny łez: kwas hialuronowy, własny tłuszcz (mikrolipoiniekcje)
  • Zabiegi wolumetryczne mające na celu delikatną korekcję rysów twarzy - efekt "otworzenia" oka
  • Wygładzenie kurzych łapek - botoks
  • Odnowa skóry - mezoterapia, peelingi klasyczne i fotodynamiczne, IPL, naświetlania
  • Masaż - drenaż limfatyczny

 

Zabiegi odmładzające okolice oczu i powiek - przegląd metod

Najpopularniejszym zabiegiem jest iniekcja toksyny botulinowej (botox) na kurze łapki. Efekt zabiegu pojawia się po 3-14 dniach i utrzymuje przez okres 3-6 miesięcy.

W doświadocznych rękach botox jest również bardzo dobrym materiałem, służącym do delikatnego modelowania linii brwi. Zabiegi dają efekt "otworzenia oka", który odświeża i odmładza wygląd pacjentki.

Trudniejsze do usunięcia są zmarszczki dolnej powieki. Toksynę botulinową stosujemy tam bardzo ostrożnie, ponieważ może wywołać obrzęk oraz nieestetyczne worki pod oczami. Przyczyną jest obrzęk limfatyczny oraz zwiotczenie i tak już wiotkiej skóry. Najlepiej by zabieg taki przeprowadzał lekarz z dużym doświadczeniem, dobrze znający pacjentkę, zaczynając od niewielkich stosunkowo dawek.

Na tym obszarze dobrze sprawdzają się zabiegi mezoterapii. W zależności od kondycji skóry podajemy materiały dostosowane do problemu. Wśród materiałów warto wyróżnić linię Dermaheal z peptydami biomimetycznymi oraz linię Teosyal Redensity. Podajemy także koktajle witaminowe o rożnym składzie i koncentracji, nieusieciowany kwas hialuronowy, antyoksydanty.

Laser frakcyjny zabieg

Spektakularne efekty daje korekcja powiek laserem frakcyjnym CO2. Podczas zabiegu podgrzany kolagen kurczy się, napinając skórę która robi się "o rozmiar mniejsza". Terapia składa się z 3-4 zabigów wykonywanych w odstępach 6- tygodniowych. Poprawa widoczna jest już po kilku dniach, a optymalny efekt uzyskujemy po 3-6 miesiącach. Zabieg wywołuje niewielki obrzęk, który utrzymuje się przez 2-3 dni. Laser frakcyjny CO2 wybierany jest pod uwagę szczególnie przez osoby prowadzące intensywny tryb życia, którym łatwiej umówić się kilka razy na krótkie i mało inwazyjne zabiegi, niż na jeden, ale dłużej wyłączający zabieg blefaroplastyki.

Nową alternatywą dla zabiegu laserowego jest zabieg RF mikroigłowy Infini. Jest to nowa technologia, która wywołuje głęboką odnowę skóry poprzez stymulację prądem o wysokiej częstotliwości (RF - skrót od Radio Frequency). Prąd aplikowany jest punktowo, pomiędzy końcówkami 49 mikroigieł wprowadzanych na pożądaną głębokość w głąb skóry (tu: pomiędzy 1 a 2 mm). Po wysunięciu igieł pozostaje minimalny i łatwy do zamaskowania ślad, dużo mniejszy niż po zabiegu laserem frakcyjnym. Największym atutem tej metody są bardzo dobre efekty odnowy i zagęszczenia skóry przy minimalnym urazie.

Najbardziej radykalnym zabiegiem jest blefaroplastyka powieki gónej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, polega na usunięciu nadmiaru skóry za pomocą wycięcia klasycznego lub laserowego. Obecnie stosujemy wyłącznie wycięcie laserowe, które daje kilka zalet względem metody klasycznej: jednocześnie sterylizuje pole zabiegowe oraz koaguluje naczynia, minimalizując krwawienie. Zapobiega to powstawaniu krwiaków oraz zmniejsza obrzęk po zabiegu i przyspiesza gojenie. Na rany zakładamy szwy, które sciągamy po 5-7 dniach. Pacjenci wracają do pracy i normalnej aktywności po 7 dniach. Blefaroplastykę zalecamy szczególnie osobom z mocno widocznym fałdem skórnym. Efekt zabiegu jest trwały i daje dużą satysfakcję wielu osobom, które podkreślają wyraźnie młodszy wygląd oraz możliwość ponownego stosowania makijażu.

Wypełnienie doliny łez

Terapia polega na oddaleniu skóry pod oczami od kości. Efekt ten osiągamy z pomocą kwasu hialuronowego, własnego osocza lub tłuszczu autologicznego, podając je odpowiednio w obszar doliny łez. Efektem zabiegu jest rozjaśnienie skóry pod oczami oraz spłycenie lub usunięcie zagłębienia pomiędzy powieką dolną a policzkiem. Zabieg daje dość szybkie i spektakularne efekty. Może być wykonywany jako element przygotowania twarzy przed wielkim wyjściem.

Więcej nt. cen: wypełniacze, botox , blefaroplastyka


Kliniki

Poznań, ul. Marcelińska 62B lok. 19 (parter)
Zobacz: mapa dojazdu

Szczecin, ul. Sowia 38
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

 

Odmładzanie powiek i oczu - zespół lekarski

dr Ilona Osadowska, chirurg (Szczecin · Poznań · Warszawa)
dr Piotr Krzywicki, okulista (Szczecin · Poznań)
dr Dariusz Czerski, chirurg (Szczecin · Poznań)
dr Jolanta Wesołowska, dermatolog (Szczecin)
dr Dorota Szostek, chirurg (Warszawa)


Czytaj dalej: Zabiegi


Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage