↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

Sylwetka i ciało

dr Ilona Osadowska · 803 · 2022-08-10 (akt.)

Liposukcja, po której zostaje gładka skóra bez śladów. Zabieg w trybie weekendowym, powrót do domu od razu po zabiegu oraz powrót do pracy w ciągu 3-4 dni - wszystko to jest obecnie możliwe stosując najnowsze, minimalnie inwazyjne metody liposukcji. Wystarczające jest znieczulenie miejscowe oraz bezpieczna, płytka sedacja. Opcją po zabiegu jest powiększenie własnym tłuszczem piersi lub pośladków.

Kiedy możemy pomóc - zabiegi dla kobiet:

 • Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej przy ogólnie poprawnej sylwetce,
 • Poduszki i fałdy tłuszczowe, które nie dają się usunąć żadnymi ćwiczeniami ani dietą,
 • Zabieg "na dobry początek" przy otyłości niewielkiej, który nie przyniesie nam zasadniczej poprawy sylwetki, ale pomoże w wybranych obszarach ciała oraz zapoczątkuje własną aktywność w zakresie odchudzania.
 • Niewielki biust, który chcemy powiększyć o jeden rozmiar na stałe, własną tkanką, bez sztucznych implantów i ryzyka związanych z nimi powikłań.
 • Chłopięca sylwetka, którą chcielibyśmy uczynić bardziej kobiecą - np. wciąć w talii i lekko uwydatnić pośladki.
 • Typowe problemy ze skórą po ciąży - nadmiar wiotkiej skóry, rozstępy, nieładne blizny po porodzie cesarskim.
 • Drobne korekty tkanki tłuszczowej i wiotkiej skóry, np. typowo kolana, podbródek i żuchwa, ramiona, okolica biustonosza.
 • Nierówności po poprzedniej liposukcji.


Zabiegi dla mężczyzn:

 • Usunięcie podwójnego podbródka z napięciem skóry,
 • Uwydatnienie i wykonturowanie żuchwy, które nadaje bardziej męskie rysy twarzy,
 • Pseudoginekomastia - usuwamy przerost tkanki tłuszczowej w obrębie piersi,
 • Liposukcja w obrębie talii, w celu nadania bardziej męskiej, trójkątnej sylwetki, o ile tłuszcz zlokalizowany jest pod skórą.


Kiedy nie możemy pomóc, czyli czym nie jest liposukcja:

 • Liposukcja nie jest metodą odchudzania całego ciała,
 • przy dużej otyłości zabieg nie będzie efektywny,
 • Panowie z otyłością trzewną - gdy tłuszcz przerasta pomiędzy jelitami, chirurg nie ma możliwości oddziaływania tam żadną terapią. Właściwym rozwiązaniem jest wdrożenie ćwiczeń aerobowych.
 • Jeśli pragniemy drastycznej przemiany, np. zmniejszenia rozmiaru z 48 do 40 - nie bierzmy pod uwagę liposukcji, ponieważ tu potrzebne będzie ogólne obniżenie masy ciała.


Lipoplastyka - typowe zabiegi:

 • LipoLife
  Najnowsza metoda liposukcji laserowej, umożliwia nam usuwanie dużej ilości tkanki tłuszczowej przy minimalnym urazie, a jednocześnie silnie stymuluje kurczenie skóry.
 • Body Jet
  Liposukcja wspomagana strumieniem wody - delikatne i efektywne zabiegi o minimalnej urazowości.
 • SmartLipo
  Pierwszy standard liposukcji wspomaganej laserowo, wciąż dobry do korekcji wybranych, niewielkich obszarów.
 • Liposukcja tumescencyjna
  Niewielkie zabiegi wykonywane ręcznie, specjalnie dobranymi kaniulami. Dobre do niewielkich, punktowych poprawek przy umiarkowanej cenie. Bez stosowania dużych aparatów oraz ich wyposażenia.
 • Zabieg wymażania tkanki tłuszczowej
  Potocznie stosowana nazwa - kriolipoliza. Niedroga i nieinwazyjna metoda na niewielkie nadmiary, wymagająca jednak czasu, cierpliwości i na ogół powtórzeń.
 • Tzw. lipoliza iniekcyjna - poprawnie adypocytoliza
  Metoda do korekcji niewielkich nagromadzeń tkanki tłuszczowej, np. w okolicy podbródka, chomików, kolan, fałdów w okolicy stanika. Pojedynczy zabieg znacznie tańszy od liposukcji, ale wymaga kilku powtórzeń.

 

Powiększanie piersi, zaokrąglanie pośladków

Własny tłuszcz jest bardzo cennym materiałem, który możemy wykorzystać do przeszczepu w inne obszary ciała. Najczęściej powiększamy nim piersi lub zaokrąglamy pośladki. Możemy także podać mikroiniekcje w obrębie twarzy na kilka sposobów. Zabieg takie są opcjami, które możemy wykonać bezpośrednio po liposukcji. Efekty są naturalne i długotrwałe, a przeszczepiane komórki macierzyste dodatkowo wyraźnie poprawiają jakość skóry. Zabieg z użyciem własnych tkanek organizmu ma wysoki profil bezpieczeństa i może być wykonywany u osób z alergiami oraz autoimmunoagresją.  

Poprawa jakości skóry:

 • Rozstępy
  Infini, laser CO2, mezoterapia z osoczem, peptydami, innymi koktajlami zagęszczającymi skórę.
 • Cellulit
  Mezoterapia. Laser od wewnątrz (SmartLipo)

Klinika, moja liposukcja, pierwsze wrażenia - Małgorzata, zwiastun filmu. Kwiecień 2017

Oczekiwane efekty

Indywidualnie ukształtowanie sylwetki. Efekty po liposukcji rozłożone są w czasie - redukcja objętości widoczna od razu, ale przez kilka pierwszy tydzień towarzyszyć jej będzie obrzęk oraz nagromadzenie limfy. Przez kolejne kilka tygodni wyczuwalne będą podskórne zgrubienia. Co ciekawe, efekty polepszają się jeszcze przez kilkanaście tygodni po zabiegu. Efekt bliski finalnemu stabilizuje się w ciągu 3 do 6 miesięcy.

Jak zacząć

Proponujemy wstępną konsultację telefoniczną, którą umówimy na dogodną dla Pani godzinę. Nasza konsultantka medyczna przedyskutuje Pani oczekiwania i wstępnie doradzi, czy będziemy mogli pomóc. Przekażemy najważniejsze informacje nt. metod zabiegowych, istotnych okoliczności oraz opieki pozabiegowej. Przygotujemy Panią do zaplanowania całego procesu tak, aby terapia nie kolidowała z planami zawodowymi i rodzinnymi. Jeśli będziemy mogli pomóc, chętnie umówimy konsultację z lekarzem chirurgiem, który będzie wykonywał zabieg.

 • Wstępna opinia na podstawie zdjęć - jeśli chciałby Pani otrzymać wstępną opinię lekarza, poprosimy o przesłanie zdjęć. Powiemy jak je wykonać i wygodnie przesłać.
 • Konsultacja lekarska - w celu oceny rozmieszczenia i budowy tkanki tłuszczowej, jakości skóry oraz jej potencjału kurczenia. Omówienie oczekiwań oraz ewent. okoliczności. Określenie realnych możliwości zabiegowych, dobór najwłaściwszej metody.
 • Ustalenie teminu - jeśli decydujemy się na zabieg, zarezerwujemy dla Pani odpowiedni termin oraz podamy listę spraw do załatwienia.
 • Badania krwi będą niezbędne do oceny ogólnego stanu zdrowia. Wykonujemy nie wcześniej niż 2 tyg. przed zabiegiem.
 • Wykonanie ustalonego zabiegu.
 • Kontrola leczenia - najlepiej nazajutrz, najpóźniej w ciągu tygodnia.DZWOŃ I UMÓW

Gdy mieszkam daleko lub za granicą

Większość liposukcji wykonujemy dla pacjentów dojeżdżających z kraju i ze świata, którzy następnie przysyłają znajomych, a czasem wracają sami na kolejne zabiegi. Pomożemy Pani i przeprowadzimy przez cały proces umawiania i przygotowania zabiegu, a następnie opieki oraz kształtowania finalnych efektów.
Prosimy o podanie numeru telefonu oraz godziny kontaktu, oddzwonimy i umówimy rozmowę z naszą konsultantką medyczną. Jeśli będziemy mogli pomóc, przedstawimy Pani zestaw potrzebnych informacji, zaproponujemy harmonogram działań oraz dostępne terminy które uwzględniałyby Pani oczekiwania.

Dla pacjentów z zagranicy - do wykonania zabiegu potrzebujemy minimum 3 dni i 2 nocy w kraju, wg planu:
Dzień 1) Przylot, wstępna wizyta w klinice i konsultacja lekarska,
Dzień 2) Badania krwi rano, ewent. inne badania oraz konsultacja po otrzymaniu wyników, następnie zabieg w godz. południowych lub popołudniowych.
Dzień 3) Wizyta kontrolna, najwcześniejszy wylot do domu po południu lub wieczorem,
Dzień 4) Sugerowany, bardziej komfortowy termin lotu powrotnego.

PROSZĘ O KONTAKT

Opinia pacjenta

„ ... przeszłam zabieg redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha metodą LipoLife oraz odcięcia wciągniętej blizny, która została mi po wyrostku robaczkowym. Blizna została jeszcze poddana 3 seriom korekcji laserem. Nie jestem osobą otyłą, miałam problem z tłuszczykiem na brzuchu i jego brzydką asymetrią z powodu blizny. Minęło 2,5 miesiąca od zabiegu a efekt przerósł moje oczekiwania! Mój brzuch wreszcie pasuje do reszty ciała a blizna, choć to nie koniec leczenia, jest piękna. Pani doktor Osadowska to niezwykle doświadczony chirurg z bardzo rzeczowym podejściem do pacjenta, do tego bardzo ciepła i sympatyczna ... więcej” - Patrycja, Poznań 05.2017

>> Więcej nt. lipoplastyki, liposukcji i korekcji sylwetki …

Zespół lekarski
dr Ilona Osadowska, chirurg - kliniki: Szczecin · Poznań
dr Dorota Szostek, chirurg - klinika Szczecin

 

 

Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage