↓ Kliknij aby czytać dalej ↓

SmartLipo - laserowe zabiegi usuwające tkankę tłuszczową

dr Ilona Osadowska · 394 · 2022-02-25 (akt.)
W skrócie

Niewielka liposukcja z minimalnym urazem oraz poprawą jakości skóry - SmartLipo daje ładne efekty przy krótkim okresie regeneracji. Unikalną cechą terapii laserowej jest poprawa rozstępów oraz wiotkości skóry. SmartLipo cieszy się wysokim uznaniem wśród naszych pacjentek - co czwarta poprosiła o kolejny zabieg SmartLipo na następny obszar.

SmartLipo jest zabiegem klasycznym, który kilkunaście lat temu lat wyznaczył światowy standard liposukcji laserowej. Obecnie dysponujemy metodami umożliwiającymy osiąganie znacznie lepszych efektów przy mniejszej nawet urazowości, jak np. liposukcja LipoLife.

Smart Lipo wciąż jest jednak dobre w niektórych zastosowaniach, jak np. liposukcja niewielkich i delikatnych obszarów, typowo kolana oraz podbródek. 

SmartLipo podbródek

Jest to także najtańsza terapia tłuszczowa, która przynosi konkretne i powtarzalne efekty. W szczególności przynosi upragnioną satysfakcję osobom sfrustrowanym niewielką skutecznością zabiegów iniekcyjnych.

SmartLipoSmartLipo jest laserowym system chirurgicznym, stworzonym do usuwania tkanki tłuszczowej, w drodze zabiegów stosunkowo szybkich, niewymagających znieczulenia ogólnego oraz mało urazowych dla organizmu. Sercem systemu jest impulsowy laser Nd:YAG 1064 nm nowej generacji, dający wiązkę o odpowiednio dobranej długości fali, mocy i czasie trwania impulsów. Kombinacja tych parametrów umożliwia selektywne rozbijanie błon komórek tłuszczowych, z zachowaniem bezpieczeństwa dla innych organów organizmu.

Zabiegi SmartLipo są interesujące dla szerokiej rzeszy kobiet pragnących trwale skorygować niewielkie do umiarkowanych niedoskonałości linii ciała, w tym dolnej części twarzy. Należą do grupy zabiegów LAL (laser assisted liposuction).

Wskazania i przeciwwskazania

Zabiegi SmartLipo można wykonywać u osób o dobrym stanie zdrowia bez ograniczeń wiekowych. Głównym przeciwwskazaniem jest występowanie schorzeń szlaków metabolicznych organizmu. SmartLipo jest bardzo dobre wszędzie tam, gdzie przeszkadzają nam lokalne poduszki tłuszczowe, szczególnie w połączeniu ze skórą wiotką i z rozstępami. Jest niezastąpione przy zabiegach wymagających delikatności i wysokiej precyzji np. wygładzanie nierówności po zabiegach klasycznej liposukcji, modelowanie atrakcyjnego kształtu podbródka lub ud w okolicy nad kolanami.

SmartLipo uda zewnętrzneSmartLipo - metoda działania

Podczas zabiegu wiązka lasera wprowadzona światłowodem do wnętrza tkanki tłuszczowej rozbija błony komórek tłuszczowych, co skutkuje uwolnieniem zawartych w nich trójglicerydów. Wskutek tego w miejscu zwartej tkanki tłuszczowej powstaje płynna zawiesina - lizat, którą stosunkowo łatwo odsysamy przy niewielkim ciśnieniu. Parametry wiązki lasera są tak dobrane, że nie naruszają innych tkanek organizmu. Co więcej, wiązka lasera koaguluje ewentualne uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych, dlatego zabieg wiąże się z minimalnym krwawieniem. Tkanka tłuszczowa nie jest tu wyrywana, jak przy klasycznej liposukcji, ale zamieniana w płynny lizat i usuwana pod niewielkim ciśnieniem. Dzięki tych cechom zabieg SmartLipo wyróżnia się niewielką urazowością dla organizmu oraz zachowuje wysoki profil bezpieczeństwa.

Oprócz komórek tłuszczowych usuniętych podczas zabiegu, w organizmie pozostaną inne, które choć nieusunięte, zostały trwale uszkodzone w trakcie zabiegu ulegnie rozkładowi w czasie kolejnych kilku tygodni. Dlatego efekt wciąż poprawia się w ciągu pierwszych tygodni po zabiegu, stabilizuje się po okresie 2-3 miesięcy i osiąga ostateczny kształt po upływie 6 miesięcy.

Zabieg SmartLipo - skutecznie, mało inwazyjnie

Zabieg prowadzony jest w warunkach sterylnej sali zabiegowej. Znieczulenie ogólne nie jest potrzebne, stosujemy lokalne znieczulenie nasiękowe roztworem lidokainy.

Zabieg wykonywany jest za pomocą kaniuli prowadzącej światłowód lasera, o średnicy 300-600 mikrometrów i długości ok. 15 cm. Jest ona wprowadzana do wnętrza tkanki tłuszczowej z kilku niewielkich nacięć, metodą wachlarzową. W trakcie zabiegu kilkukrotnie penetrujemy i naświetlamy laserem wybrany obszar, likwidując w ten sposób niepożądaną tkankę tłuszczową. Zabieg jest mało bolesny i niemal całkiem bezkrwawy, a jego czas trwania wynosi 30 do 60 minut.

SmartLipo biodra Po zabiegu pacjenci zaopatrzeni są elastycznym opatrunkiem i udają się do domu. Hospitalizacja nie jest wymagana. Zlecamy kilkudniową kurację antybiotykową w celu zminimalizowania ryzyka infekcji. Opuchlizna jest normalnym stanem po zabiegu i znika stopniowo w ciągu kilku tygodni, w zależności od wielkości modelowanego obszaru. Ważne będzie wprowadzenie ćwiczeń ruchowych, które wspomogą usuwanie przez organizm uwolnionych w trakcie zabiegu tłuszczów. W praktyce, pacjentki wracają do pracy w ciągu  1- 2 dni od zabiegu. Aktualny rekord należy do pacjentki, która po wykonaniu zabiegu udała się na wesele. Nie polecamy prób jego poprawy ze względu na dyskomfort po zabiegu.

Efekty SmartLipo

Najbardziej widocznym wynikiem zabiegu jest zredukowanie niechcianej tkanki tłuszczowej i uzyskanie bardziej harmonijnego kształtu ciała. Redukcję widoczna jest od razu po zabiegu, choć towarzyszy jej obrzęk i zaczerwienienie. Ostateczny efekt stabilizuje się w ciągu sześciu miesięcy po zabiegu i jest trwały - raz usunięte komórki tłuszczowe więcej się nie odtworzą.

SmartLipo wyróżnia się następującymi cechami:

  • najwyższa precyzja i delikatność zabiegu,
  • minimalna urazowość,
  • doskonała do niewielkich obszarów wymagających delikatności, jak np. podbródek, chomiki oraz okolica kolan,
  • niezastąpione efekty redukcji tkanki tłuszczowej oraz regeneracji skóry,
  • jako terapia laserowa jednocześnie poprawia także rozstępy oraz wiotkość skóry,
  • krótki czas regeneracji, rzędu 1-2 dni po zabiegu.

Unikalną cechą terapii jest poprawa wiotkości skóry oraz uszkodzeń, jak rozstępy i blizny. Możliwe jest uzyskanie bardzo wyraźnego ściągnięcie skóry wskutek wytwarzania nowego kolagenu, co osiągamy nieznacznie modyfikując sposób wykonywania zabiegu. Efekt ten wywołany jest naświetlaniem głębokich warstw skóry przez wiązkę lasera od wewnątrz. Dla osób zainteresowanych maksymalną poprawą rozstępów, zabieg może być uzupełniony naświetlaniem od zewnątrz laserem CO2. Korzystając z obecności w klinice i znieczulenia zabieg będzie tańszy niż wykonywany osobno. Zabieg SmartLipo jest szczególnie dobry do usuwania podwójnego podbródka oraz likwidacji chomików, ponieważ usunięciu poduszek tłuszczowych towarzyszy ściągnięcie i napięcie skóry.

SmartLipo - satysfakcja pacjentów

lipoliza brzuch Skuteczność SmartLipo potwierdzona jest wysoką satysfakcją pacjentów. W naszej praktyce na kilkaset wykonanych zabiegów, co czwarta z pacjentek zdecydowała się powtórzyć zabieg na kolejny obszar, i odsetek ten rośnie.

Nie jest to jednak zabieg mechaniczny. Nie ma jednego wzorca - każdy zabieg różni się nieco od innych, uwzględniając indywidualne potrzeby pacjentki, cechy poszczególnych obszarów oraz specyfikę organizmu.

SmartLipo jest terapią dość wymagającą od lekarza, a wysoka skuteczność osiągana jest pod warunkiem koordynacji wielu czynników. Z naszych obserwacji wynika, że kluczowy dla satysfakcji po zabiegu jest sposób jego przeprowadzenia wynikający z doświadczenia lekarza.

Warto też uwzględnić, że SmartLipo jest terapią wprawdzie małoinwazyjną, to jednak chirurgiczną, wykonywaną na tkankach wewnętrznych organizmu. Dlatego w naszych klinikach zabiegi te wykonują wyłącznie chirurdzy - dr Ilona Osadowska, dr Dorota Szostek oraz dr Dariusz Czerski.

SmartLipo na świecie i w Polsce

SmartLipo jest metodą sprawdzoną i szeroko stosowaną powszechnie za granicą. W 2006 roku system SmartLipo uzyskał certyfikat amerykańskiej agencji FDA, dopuszczający wykonywanie zabiegów na terenie USA. SmartLipo było pierwszą udaną metodą laserowej liposukcji. Terapia zyskała sporą popularność za sprawą ograniczenia dolegliwości pozabiegowych, krótkiego czasu wyłączenia oraz dobrej ocenie osiąganych rezultatów, zaś jej ceny są niższe niż tradycyjnej liposukcji. SmartLipo  stworzyło światowy standard tego rodzaju zabiegów. Po wielkim sukcesie metody, na rynku pojawiło się wiele urządzeń wykorzystujących laser do usuwania tkanki tłuszczowej, zaoferowanych przez większość liczących się producentów. 

Inne metody minimalnie inwazyjnej liposukcji - LipoLifeBody Jet

Obecnie nazą wiodącą metodą laserową jest LipoLife, którą wprowadziliśmy do Polski w sierpniu 2016 r. LipoLife wykorzystuje laser o paśmie 1470 nm do rozbijania wiązań komórek tłuszczowych, w celu ich zemulgowania oraz delikatnego inwazyjnego usunięcia. Metoda wyróżnia się wysoką efektywnością oraz wyjątkowo małym urazem dla pacjenta - zabiegi LipoLife są niemal bezkrwawe i wymagają bardzo krótkiej regeneracji po zabiegu. LipoLife dostępny jest we wszystkich naszych klinikach, tj. w Poznaniu i Szczecinie. 

Body Jet jest metodą o efektywności lepszej nawet od klasycznej liposukcji, dając przy tym dodatkowe korzyści oraz mniejszy uraz. Może być stosowane u pacjentów, dla których z różnych względów nie chcemy zastosować metody laserowej LipoLife.

Unikalną zaletą LipoLife oraz Body Jet jest możliwość pobrania nieuszkodzonych komórek tłuszczowych. Pozwala na ponowny ich przeszczep, typowo w celu powiększenia piersi, pośladków oraz innych lipoiniekcji ciała i twarzy. 

Optymalnym rozwiązaniem jest dobór najlepszej metody wspólnie z pacjentem, podczas konsultacji lekarskiej.

Zabiegi SmartLipo wpisują się w aktualny trend bezpiecznych i mało inwazyjnych metod upiększania ciała, które można wykonać szybko i bez konieczności hospitalizacji.

Cennik zabiegów SmartLipo

Kliniki:

Poznań, ul. Marcelińska 62B lok. 19 (parter)
Zobacz: mapa dojazdu

Szczecin, ul. Sowia 38
Zobacz: mapa dojazdu

Infolinia, recepcja tel. 511-500 600

Podobne: Redukcja tkanki tłuszczowej · Leczenie cellulitu


Czytaj dalej: W skrócie


Dr Osadowska Klinika Instagram Fanpage Dr Osadowska Klinika kanał YouTube Dr Osadowska Klinika Fanpage