Nowość - wchłanialne nici Aptos

dr Ilona Osadowska · 2018-06-27 (akt.)

Aptos to obecnie jedna z najbardziej interesujących metod odmładzania dla kobiety dojrzałej i aktywnej. Pozwala ona osiągać wspaniałe efekty uniesienia i odnowy skóry, ale bez niedogodności związanych z klasycznym, chirurgicznym liftingiem twarzy. 

Lifting twarzy i szyi nićmi Aptos dla Lindy ze Szkocji Czerwiec 2018.

Metoda Aptos rozwijana jest od ponad 20 lat. Obecnie jest to dobrze dopracowana, szeroka gama kilkudziesięciu nici, dostosowanych do liftingu i rewitalizacji poszczególnych obszarów twarzy i ciała. Najbardziej typowe zabiegi to odtworzenie zapadniętych policzków, podciągnięcie i wyrównanie linii żuchwy, uniesienie i napięcie podbródka. Nici wchłanialne dają także silny efekt rewitalizujący skórę. Nici Aptos mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób rozważającyh chirurgiczny lifting twarzy, ale obawiających się dużego zabiegu, lub niemających czasu na dłuższe wyłączenie z pracy.

Nici wchłanialne Aptos Light Lift 

Najnowsze nici bioabsorbowalne Aptos wykorzystują kwas polimlekowy oraz polikaprolakton. Oba materiały stosowane są w medycynie od kilkudziesięciu lat, m.in. do produkcji wchłanialnych nici chirurgicznych. Kwas L-polimlekowy jest także stosowany od kilkunastu lat w medycynie estetycznej jako czynnik aktywny terapii biostymulującej, dającej doskonałe efekty odmłodzenia i rewitalizacji skóry. Wchłanialne nici Aptos łączą oba zastosowania, łącząc efekt mechanicznego podciągnięcia i modelowania skóry oraz rewitalizację i odbudowę struktury.

Nici trwałe Aptos

Wykonane z polikaprolaktonu, od lat służącego do wytwarzenia nici chirurgicznych. Oferują najdłuższy czas utrzymywania efektu rzędu 5 lat.

Kto jest dobrym kandydatem do liftingu nićmi

 

Osoba zauważająca u siebie następujące cechy:
  • zapadnięte lub obniżone policzki,
  • opadające kąciki ust,
  • podwójny podbródek,
  • linia żuchwy zlewająca się z szyją, oraz
  • wyraźnie obniżone fałdy skóry żuchwy (chomiki)

 

Nici Aptos efekty zabiegu zdjęcie dzień po zabiegu.

Nici Aptos dają szczególnie dobre efekty u osób z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury twarzy i utraty jędrności skóry. Umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy także w przypadku wyraźnych zmian starzeniowych.

Przeciwwskazania

Ostre infekcje, zmiany nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne.

Zabieg

Zabiegi nićmi wykonujemy ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym. Typowy czas trwania zabiegu to 15-20 minut. Zakładanie nici wykonujemy za pomocą igieł lub kaniul przeprowadzających nici pod skórą w pożądany przez nas sposób. Po zabiegu trzeba się liczyć z obrzękiem oraz powstaniem krwiaków. Miejsca przekłuć skóry zabezpieczamy plastrem i maścią z antybiotykiem. Zabieg ten najlepiej zaplanować mając 2-3 dni wolnego lub przed weekendem.

dr Ilona Osadowska, chirurg

Nowa generacja nici Aptos oferuje natychmiastową poprawę owalu twarzy oraz długoterminowe działanie rewitalizujące. Wspaniałe efekty, zbliżone do chirurgicznego liftingu twarzy, osiągane są za pomocą minimalnie inwazyjnego zabiegu wykonywanego ambulatoryjnie. Same atuty z punktu widzenia współczesnej, aktywnej kobiety.

dr Ilona Osadowska

Nici Aptos efekty zabiegu zdjęcie 3 miesiące po zabiegu.

Efekty zabiegu

Efekt liftingu widoczny jest od razu po zabiegu, natomiast wyraźną odnowę skóry zauważymy dopiero po 2-3 miesiącach. Przez najbliższe kilka dni efekt zabiegu nie jeszcze ostateczny, ponieważ zakłócony będzie przez obrzęk lub krwiaki. Dopiero po ich ustąpieniu i wchłonięciu będziemy cieszyć się pełnym efektem, który będzie się jeszcze polepszał wskutek działania rewitalizującego skórę. Trwałość efektu wynosi od 3 do 5 lat, w zależności od wybranych nici, aplikacji oraz indywidualnych cech tkanki. Nici można łączyć z wieloma innymi terapiami medycyny estetycznej, jak np. wypełniacze i miateriały biostymulujące.

Więcej:

Wybór nici Aptos