Kto jest dobrym kandydatem do korekcji powiek

dr Ilona Osadowska · 1211 · 2019-03-27 (akt.)
W skrócie Dla kogo Zabieg, opieka Efekty Lekarze, Kliniki Ceny Opinie Zdjęcia

Dla kogo wykonujemy zabieg blefaroplastyki

Blefaroplastyka wykonywana jest u osób z wyraźnym nadmiarem skóry powieki górnej lub dolnej. Najczęstszą przyczyną jest dyskomfort estetyczny. Przy bardziej zaawansowanym nadmiarze może także dojść do ograniczenia pola widzenia. Zabieg może być rozwiązaniem dla osób z mniejszym nadmiarem, u których nie może być zastosowana podstawowa terapia laserem frakcyjnym. Korekcja powiek nie jest związana z wiekiem - zabiegom poddają się zarówno 30-, jak i 60-70-latkowie.

Konsultacja

W trakcie wstępnej konsultacji badamy stan i potencjał skóry, omawiamy oczekiania pacjenta oraz określamy możliwości ich realizacji. Przed konsultacją zlecimy wykonanie kilku badań krwi, które potwierdzą nam ogólnie dobry stan zdrowia oraz możliwość bezpiecznego wykonania zabiegu.

Blefaroplastyka laserowa

Wykorzystanie nowoczesnego lasera pozwala nam znacznie poprawić gojenie oraz poprawić komfort pacjentów po zabiegu. Laser wykorzystujemy do cięcia skóry, a następnie koagulowania pola zabiegowego. Ogranicza to znacznie krwawienie, przyspiesza gojenie i zmniejsza dyskomfort występujący przez kilka dni po zabiegu. 

Korekcja powiek asymetrycznych

Jeśli pacjent chciałby skorygować tylko jedną powiekę - w niektórych przypadkach jest to możliwe. Może to być jednak dla pacjenta kłopotliwe, ponieważ podczas gojenia widoczna będzie duża różnica pomiędzy powiekami. Najczęściej jednak w takim przypadku wykonujemy korekcje obu powiek w sposób niesymetryczny. 

 


Czytaj dalej: Zabieg, opieka