Frank, test

Plastyka powiek - efekty po zabiegu

dr Ilona Osadowska · 1215 · 2019-03-28 (akt.)
W skrócie Dla kogo Zabieg, opieka Efekty Lekarze, Kliniki Ceny Opinie Zdjęcia

Zabieg planujemy zawsze indywidualnie i dopasowujemy do  rysów twarzy. Dla powiek górnych - linia cięcia ukryta jest w zagłębieniu powieki i pozostaje niewidoczna. Dla powiek dolnych cięcie wykonujemy tuż pod linią rzęs. Po zdjęciu szwów i zagojeniu blizna powinna zaniknąć całkowicie.

Korekcja asymetrii

Często powieki są niesymetryczne. Wówczas zabieg planujemy tak, by skorygować różnicę i przywrócić symetrię. 

Efekty plastyki powiek 

Pierwszy etap gojenia trwa od kilku dni do 2 tygodni. Przez kilka tygodni będzie nam towarzyszył obrzęk - początkowo wyraźny, następnie stanie się on słabo dostrzegalny i nie będzie nam już przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu.

Po kilku tygodniach obrzęk ustąpi całkowicie, najczęściej w sposób niezauważony. Blizna będzie nieco pogrubiona w okresie pierwszych tygodni po zabiegu.

Po 10-14 dniach będzie można ją ukryć pod makijażem.

Przez pierwsze kilka tygodni będzie nam towarzyszył opozbrzęk. Powoduje on, że mimo wycięcia nadmiaru skóry efekt nie jest jeszcze tak dobry, jak będzie finalnie. W kolejnych tygodniach będzie stopniowo ustępował w sposób niezauważony. Po 3-4 tygodniach większość pacjentów uważa, że efekt jest już bardzo ładny.

Po kilkunastu tygodniach blizna będzie słabo widoczna i trudna do zauważenia nawet gdy powieki są zamknięte, a następnie zaniknie całkowicie.

Efekt finalny

Otworzenie okolicy oka, które wygląda młodziej. Wyrównanie asymetrii. Napięcie skóry i poprawa jej jędrności. 

Trwałość efektu

Osiągnięty efekt jest długotrwały i nieodwracalny. Nie jest jednak wieczny, ponieważ skóra podlega normalnemu procesowi starzenia. Osoby pragnące utrzymać perfekcyjny wygląd mogą rozważyc ponowny zabieg po okresie kilku do kilkunastu lat. 

Blefaroplastyka efekty zabiegu

 


Czytaj dalej: Lekarze, Kliniki